Napříč Mexikem od Pacifiku po Karibik

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Cancún
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 86 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Mexico City – Guadalupe – Teotihuacan – Acapulco - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Tuxtla - San Cristobal - Aqua Azul - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen Itza - Tulum - Cancun

Minimální počet osob: 8

Program zájezdu

1. den

MEXICO CITY* Odlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

MEXICO CITY* Dopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole – Zocalo, katedrálu, vládní palác, park Chapultepec… Prohlídku zakončíme návštěvou Muzea Antropologie (vstup není v ceně). Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.

3. den

GUADELUPE, TEOTIHUACAN* Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadalupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete si ruiny města, shlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbyde čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.

4. den

TAXCO,ACAPULCO* Ráno odjezd do slavného přímořského letoviska Acapulca. Cestou prohlídka neméně slavné metropole stříbrotepců – města Taxco. Po příjezdu do Acapulca orientační prohlídka města a ubytování.

5. den

ACAPULCO* Celodenní volno k samostatným vycházkám v centru města či odpočinku a relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.

6. den

PUEBLA,CHOLULA* Časně odjezd via Mexico City do města Puebla. Návštěva slavné pyramidy Cholula a orientační prohlídka města, ubytování.

7. den

OAXACA* Přejezd do města Oaxaca známého jedinečnou koloniální architekturou. Po ubytování prohlídka města, volný podvečer k samostatným vycházkám v centru.

8. den

MONTE ALBAN* Návštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, poté odjezd směr Tuxtla Gutierrez, nocleh v motelu na trase.

9. den

KAŇON SUMIDERO, SAN CRISTOBAL* Program dne zahájíme návštěvou kaňonu Sumidero a plavbou skrz tento jedinečný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas známého jedinečnou starobylou architekturou. Před ubytováním ještě navštívíte dvě indiánské vesnice Zinacantan a San Juan Chamula, které ač leží nedaleko sebe, neuvěřitelně se odlišují kulturou a mentalitou svých obyvatel.

10. den

AQUA AZUL, MISOL-HÁ* Celodenní přejezd jedinečnou přírodou horského masívu Sierra Madre. Nejprve navštívíte slavné blankytně modré katarakty Aqua Azul, poté ještě vodopády Misol-Há v tropickém pralese. V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.

11. den

PALENQUE* Návštěva patrně nejslavnější mayské památky – ruin města Palenque situovaných na úpatí hor s vyhlídkou na nekonečné roviny Yucatánu, zarostlé v šťavnatém tropickém pralese. Po prohlídce následuje přesun do Campeche, ubytování.

12. den

UXMAL,MÉRIDA* Dopoledne prohlídka dalšího ze skvostů Mayské kultury – chrámového a pyramidového komplexu Uxmal, poté odjezd do Meridy, krátká prohlídka koloniálního centra města, přejezd do Chichen Itzá a ubytování.

13. den

CHICHEN ITZÁ,TULUM* Ráno prohlídka Chichen Itzá – bývalého hlavního města říše Mayů. Po prohlídce pokračování cesty napříč Yucatanem k další skvostné památce – zříceninám města Tulum na břehu Karibského moře. Čeká Vás první koupel v Karibiku s jedinečnou historickou kulisou v zádech!! Ve večerních hodinách příjezd do Cancunu – cílového města Vašeho zájezdu, ubytování v hotelu na sněhobílé pláži.

14. den

CANCUN ( ISLA MUJERES)* Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu!! Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém reefu (vč. oběda).

15. den

Odlet* Dle Vašeho cestovního plánu volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, event. prodloužení pobytu v Cancunu.

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.Tip z okolí
Nejlepší místa pro rozlučku se svobodou: Kam si jezdí pánové vyhodit z kopýtka Manželka v teplácích a v natáčkách – noční můra vkrádající se do myslí některých mužů před svatbou. Krátce před sňatkem si tedy ještě chtějí užít volnost, obvykle v nejbližším baru nebo striptýzovém klubu. Mohou ovšem vyjet i za hranice, třeba na lyžování s jaky. Podívejte se, které destinace jsou ve světě oblíbené pro pánskou rozlučku se svobodou.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.