Velká conquista

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Mexico City
Název ubytování Velká conquista
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 56 422 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** (místní kategorie) - skromně zařízené, ale pohodlné.

Pokoje: většinou klimatizované, vybavené koupelnou a WC, televizorem a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, občas také plavecký bazén nebo zahrada.

Strava: Americká snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaných vajec, smažené slaniny nebo klobásy, pečiva, croissantu, malé porce džemu a másla, 1 sklenice džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, někdy ryby, saláty nebo vařená zelenina, brambory, rýže nebo tortilly, dezert).
Ve městě Cancun, Riviera Maya a Acapulco program All Inclusive (s výjimkou první započaté noci v hotelu ihned po přistání v Cancúnu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

Hodnocení klientůRecenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/wielka-konkwista/zakwaterowanie-mexJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.ProgramMexico City - město bohů! • Acapulco a Skála smrti • koloniální Puebla - majestátní příroda kaňonu Sumidero - Palenque a Chrám slunce • Chichén Itzá a Kukulkánova pyramida • All Inclusive v Acapulcu a Cancúnu!

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Mexico City (přes jedno z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Mexico City pasové odbavení a setkání s delegátem. Následně transfer do hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků, katedrála, Národní palác s freskami Diega Rivery (z politických důvodů není palác vždy otevřen pro veřejnost). Poté přejezd hlavním městským bulvárem Paseo de la Reforma do parku Chapultepec a návštěva Antropologického muzea (bohatá sbírka předmětů předkolumbovských kultur nalezených na území archeologických výzkumů po celém Mexiku). Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 25 USD) přejezd do čtvrti Xochimilco, která je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Cestou do Xochimilco přejezd kolem aztéckého stadiónu, hlavní arény olympijských her z roku 1968 a mistrovství světa ve fotbale z roku 1970. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani návštěva Náměstí tří kultur, místa poslední bitvy konkvistádorů a Aztéků, spojeného také s brutálně potlačeným protestem studentů v roce 1968. Dalším bodem programu bude návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky obou Amerik a Mexika. Následně přejezd do 50 km vzdáleného Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě a chrámu Opeřeného hada. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. Večer pro zájemce (za poplatek cca 40 USD) folklórní večer na náměstí Piazza Garibaldi - ukázky mariachi, umění práce s lasem a lidového tance. (Trasa cca 130 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a odjezd z Mexico City do Acapulca. Během cesty návštěva „města věčného jara“ - Cuernavacy, hlavního města státu Morelos. V programu mimo jiné: návštěva katedrály a místního Zócalo (hlavního náměstí). Následně přejezd do Taxca - „stříbrného města“. Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Město je také známé díky krásným, tradičním šperkařským výrobkům (možnost nakupování v jedné z mnoha galerií stříbra). Navíc je v programu také prohlídka koloniálního centra města a krásného kostela Santa Prisca. Večer příjezd do Acapulca. Ubytování v hotelu a čas na odpočinek po cestě. V hotelu v Acapulce služby programu All Inclusive! (Trasa cca 450 km) 

Den 5
Po snídani celodenní pobyt ve městě Acapulco - nejznámějším letovisku Mexika u Tichého oceánu. Volný čas na opalování a koupání. Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD) plavba lodí kolem zálivu a obdivování nezapomenutelného západu slunce nad Pacifikem nebo úžasné představení skoků do vody ze Skály smrti - La Quebrada (cca 25 USD). Přenocování v Acapulcu.

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Cholula ve státě Puebla. Prohlídka kostela z dob dobývání, postaveného na jedné z největších pyramid na světě. Při dobré viditelnosti možnost pozorování slavného „páru sopek“ - Popocatapetl a Iztaccíhuatl. Následně přejezd do Puebla - starého koloniálního města. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 600 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka historického centra města Puebla, zvaného „městem andělů“ (seznam UNESCO). Uvidíme mimo jiné: náměstí Plaza de Armas, staré město s koloniálními domy, kostel Santo Domingo, Růžencovou kapli (Capilla del Rosario). Následně se vydáme jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras vedoucí pohořím Sierra Madre do města Oaxaca. V pozdních odpoledních hodinách procházka koloniálním starým městem Oaxacy. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do nejstarší archeologické zóny v Mexiku - Monte Alban (seznam UNESCO). Monte Alban je starobylé hlavní město Zapotéců nacházející se na vrcholu kopce. Uvidíme zde tzv. severní a jižní platformu, fotbalové hřiště, observatoř a stěnu tanečníků. Následně se vydáme do Mitly - náboženského centra a pohřebiště Mixtéců a Zapotéců. Přejezd ve směru Tehuantepecu. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 370 km)

Den 9
Po snídani odjezd do Národního parku kaňonu Sumidero (cca 4,5 hod.), ve kterém se přeplavíme přes řeku Grijalva. Úchvatná příroda, překrásné výhledy, skály stoupající do výšky někdy až 1000 m, různé druhy ptáků (kormoráni, jestřábi a orli) -  to vše činí návštěvu kaňonu nezapomenutelnou. Doporučujeme vzít teplé oblečení, protože na řece může být chladno! Výlet do San Juan Chamula (za poplatek cca 15 USD). Následně dojedeme do San Cristóbalu - hlavního města „indiánského“ státu Chiapas. Krátká prohlídka - včetně návštěvy „španělského centra“ seskupeného kolem hlavního náměstí (Zócalo), katedrály, barokního kostela Santo Domingo. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 10
Po časné snídani přejezd do Národního parku Aqua Azul - chvíle odpočinku u vodních kaskád obklopených zelení, pro zájemce možnost koupání. V případě, že dojezd do Aqua Azul nebude možný - místo něj bude na programu návštěva vodopádů Misol Ha. Následně přejezd do Palenque. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 11
Po snídani návštěva archeologického naleziště v Palenque - města opuštěného indiány v 10. století z neznámých důvodů a znovuobjeveného teprve v 18. století. Prohlídka: Chrámu nápisů (pouze zvenčí), velkolepého královského paláce s četnými komnatami a chodbami pokrytými reliéfy, chrámů Slunce a Kříže (datované do doby 7. století) s četnými nápisy. Odpoledne pro zájemce expedice do ekologického parku Aluxes, kde lze obdivovat zvířata žijící v Selva Maya, mimo jiné: jaguáry, vřešťany, chápany, tukany (fakultativně, cena cca 15 USD). Večeře a přenocování v Palenque nebo Villaremosa. (Trasa cca 500 km)

Den 12
Po snídani návštěva Uxmalu - mayského náboženského centra, kde si prohlédneme mimo jiné:  Guvernérský palác (největší předkolumbovská budova v Americe), Kouzelníkovu pyramidu a „Cuadrangulo de las Monjas“ neboli Čtyřhran jeptišek (komplex budov připomínající klášter). Následně přejezd do Celestúnu, kde se nachází jedna z nejzajímavějších přírodních rezervací v Mexiku, která je útočištěm plameňáků, pelikánů a kormoránů. Večer ubytování v hotelu v Méridě, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Izamalu, návštěva dominikánského kláštera Panny Marie Jukatánské. Poté přejezd do Chichén Itzá (seznam UNESCO), kde navštívíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu s výškou přes 55 m, stěnu lebek, Chrám tisíce válečníků, hřiště na pelotu (míčová hra) a astronomickou observatoř. Fakultativně (za příplatek cca 20 USD) možnost vidět jednu z mnoha krasových jeskyní na Yucatánu - zájemcům doporučujeme koupel v křišťálově čisté vodě cenote Ik Kil (mějte připravené ručníky a plavky). Ti, kteří se výletu nezúčastní, mají volný čas v Chichén Itzá. Večer příjezd do Cancúnu a ubytování ve 4* hotelu se službami programu ALL INCLUSIVE! (Trasa asi 320 km)

Den 14
Volný den.

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cancúnu. Odlet do Mexico City a následně do Varšavy (přes jedno z evropských letišť). V některých termínech možnost změny na odlet z Cancúnu přímo do Evropy a následně do Varšavy (přes jedno z evropských letišť).

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Závaznou měnou v Mexiku je mexické peso a všechny transakce jsou prováděny v pesech.
- Doporučujeme hned po příletu vyměnit peníze.
- V Mexiku/Guatemale/Hondurasu jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě delegát na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení.
- Zájemce prosíme o drobné dárky pro děti (kuličková pera, hračky).
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno v závislosti na situaci nezaviněné cestovní kanceláří (např. politickou situací nebo klimatickými podmínkami v navštívených zemích).
- Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem do Mexico City (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelet na trase Cancún - Mexico City, letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu (14 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, obsluhu skupiny v systému Tour Guide System, služby polského delegáta v Mexiku, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkem cca 50 USD), poplatky za průvodce v navštěvovaných objektech (poplatek za průvodce závisí na počtu zájemců, obvykle cca 35-40 USD), vstupenky do navštěvovaných objektů (cca 180 USD), pobytovou taxu (cca 1 USD/pokoj/noc - pouze v hotelech ve státě Quintana Roo), fakultativní výlety během poznávací části (uvedené v programu) a další osobní výdaje.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.