Velký okruh Mexikem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Cancún
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 86 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Mexico City – Chrám v Guadalupe – Teotihuacan – Taxco – Acapulco – Oaxaca – Monte Alban – San Cristobal – kaňon Sumidero – Aqua Azul – vodopády Misol-Há – Palenque – Tulum – Karibské pláže – Cancun – Chichen Itzá – Merida – Uxmal – Villahermosa – Comalcalco – Veracruz – Puebla – Mexico City

Minimální počet osob: 8

Program zájezdu

1. den

MEXICO CITY* Odlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování.

2. den

MEXICO CITY,GUADELOUPE* Okružní prohlídka Mexico City s návštěvami známých pamětihodností včetně slavné baziliky svaté Panny Marie v Guadalupe. Odpoledne indiv. volno k samostatnému poznávání centra metropole.

3. den

TEOTIHUACAN* Časně odjezd do slavného Teotihuacanu. Prohlídka ruin města a zastávka v manufaktuře s ukázkami zpracování obsidiánu. Po návratu volno k návštěvě známého Antropologického muzea (vstup není v ceně, ale doporučujeme).

4. den

TAXCO, ACAPULCO* Odjezd do historického města Taxco známého svými stříbrotepeckými manufakturami a uměleckou rukodělnou výrobou. Po prohlídce města budete pokračovat do slavného přímořského letoviska Acapulca. Ubytování v hotelu a okružní prohlídka města do večerních hodin.

5. den

ACAPULCO* Celodenní volno v Acapulcu k relaxaci na pláži nebo k samostatnému poznávání slavného letoviska.

6. den

OAXACA* Náročný celodenní přejezd do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst – Oaxacy. Dle časových možností orientační pěší prohlídka večerního centra, ubytování.

7. den

MONTE ALBAN* Dopoledne pěší prohlídka centra města, chrámů a kostelů, poté návštěva nedalekých ruin slavného města Monte Alban. Pokračování cesty do města Tuxtla Gutierrez, ubytování v hotelu na cestě ve večerních hodinách.

8. den

SAN CRISTOBAL ( CANYON SUMIDERO)* Časně odjezd do Tuxtla Gutierrez, krátká zastávka. Pokračování do města San Cristobal de las Casas jedinečného svojí nedotčenou starobylou architekturou. Cestou možnost plavby na motorové kánoi kaňonem Sumidero – nezvyklým přírodním útvarem. Po návštěvě dvou diametrálně odlišných kmenových vesnic Zinacantan a San Juan Chamula příjezd do San Cristobalu, v podvečer prohlídka centra města.

9. den

AQUA AZUL,MISOL-HÁ* Celodenní přejezd do Palenque jedinečnou přírodou pralesa horami Sierra Madre, cestou návštěva kataraktů Aqua Azul s blankytně modrou vodou. Dalším zastavením bude vodopád Misol-Há v tropickém pralese a (s trochou štěstí) pozorování tukanů a papoušků. Ubytování ve večerních hodinách.

10. den

PALENQUE* Prohlídka jedinečné archeologické památky – ruin mayského města Palenque situovaných v tropickém pralese, pozorování opic a ptáků ve větvích. Pokračování cesty do města Campeche. Příjezd v pozdních hodinách, ubytování.

11. den

UXMAL,MÉRIDA* Návštěva ruin mayského kultovního střediska Uxmal. Po prohlídce odjezd do Meridy, prohlídka koloniálního centra města, ubytování.

12. den

CHICHEN ITZÁ,COBÁ* Časně odjezd do Chichen Itzá, prohlídka ruin slavného mayského města. Pokračování cesty do Cobá, kdysi sídelního města Mayů z větší části dosud skrytého v pralese. Odtud v podvečer odjezd do Cancunu – perly Yucatánu na březích Karibského moře.

13. den

CANCUN* Celodenní volno k relaxaci na jedinečné bílé pláži nebo u hotelového bazénu.

14. den

CANCUN* Celodenní volno k rekreaci.

15. den

TULUM, CHETUMAL* Časně odjezd do Tulumu – jedné z nejpohlednějších mayských památek Yucatanu na břehu Karibiku. Prohlídka ruin, koupání v pohádkovém moři. Odpoledne pokračování cesty do Chetumalu, ubytování.

16. den

VILLAHERMOSA ( LA VENTA)* Přejezd do města Villahermosa, ubytování a návštěva muzea La Venta s jedinečnou expozicí olméckých soch (vstup není v ceně, ale doporučujeme).

17. den

COMALCALCO,VERACRUZ* Časně odjezd do Comalcalca, prohlídka archeologického naleziště Comalcalco. V podvečer příjezd do města Veracruz, ubytování. Volný večer k samostatné prohlídce centra.

18. den

PUEBLA,CHOLULA* Příjezd do koloniálního města Puebla, ubytování a do večerních hodin prohlídka města a jeho pamětihodností, návštěva slavné pyramidy Cholula.

19. den

Odlet* Přejezd do Mexico City, transfer na letiště a odlet do Prahy.

20. den

Přílet do Prahy zájezd ukončí.Tip z okolí
Nejlepší místa pro rozlučku se svobodou: Kam si jezdí pánové vyhodit z kopýtka Manželka v teplácích a v natáčkách – noční můra vkrádající se do myslí některých mužů před svatbou. Krátce před sňatkem si tedy ještě chtějí užít volnost, obvykle v nejbližším baru nebo striptýzovém klubu. Mohou ovšem vyjet i za hranice, třeba na lyžování s jaky. Podívejte se, které destinace jsou ve světě oblíbené pro pánskou rozlučku se svobodou.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.