Tady je Čingischánovo - Poznávací zájezd Mongolsko

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mongolsko
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Zeleno od obzoru k obzoru. Ryby, koně, velbloudi. A také dinosauři! Poslední opravdový chrám přírody v Asii. Mongolské skopové, jemné jak flirt krásných Mongolek. A navíc nás tu mají upřímně rádi – pojeďte se přesvědčit!Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 3.den

Přílet do Ulánbátarul - Suchbatárovo náměstí, Velký chural, návštěva šamanského centra nebo znamenitého Muzea dějin přírody - s nejlepšími fosiliemi dinosaurů na světě!

4.den

Vzhůru na sever,- okolí povodí mohutné řeky Selenge a do hustých lesů! Mandžuský klášter Amarbajasgalant z 1. poloviny 18. století se sochou Rinpoče Gürdav, plnící přání. Tajemní mniši, bronzové sochy, prastaré thangky, tajemné ikony. Noc strávíme pod hvězdami v tradičních gerech – luxusní jurty, odvěký příbytek mongolských nomádů.

5. - 6.den

Užasnou přírodou severního Mongolska - podél mohutné řeky Selenge, romantické jezero Terchíncagán v pohoří Khangai. Možnost pikniku, pozorování kormoránů a divokých kachen. Dle přání možnost výletu kolem jezera na koních. Dále pokračujeme až k úpatí vulkánu Tsagaanur. Nahlédneme do vyhaslých kráterů - Malého i Velkého, navštívíme Jeskyni žlutého psa. Zahlédnout můžeme orli, supi i sviště a kozorožce.

7.den

Odpočinek v horkých pramenech Tsenher Jiguur a v bazénech, kde je místy až 80 stupňů horká voda.

8. - 10.den

Tady je Čingischánovo! Bývalé ,hlavní město čtyř bran, vzdálené rok chůze od Říma' - Karákorum s Čingisovou mapou světa a největším chrámem Mongolska - Erdene Zu - symbolických 108 stúp a magický Drahokamový Buddha. Kdo bude chtít, může vystoupit na ,kopec mnišského pokušení'... Rozvaliny legendárního chrámu Ongin chid na řece Ongín. Tady nás čeká děsivá samota Gobi - čarovné, sluncem rozpálené útesy Bayanzag - největší naleziště zkamenělin dinosaurů v Asii!

11. - 13.den

Gurvansajchan - jeden z největších národních parků na světě - Tři krásky. Domov více než 200 druhů ptáků, 600 druhů rostlin, písečných přesypů i ledových roklin, divokých velbloudů, gazel, oslů i ,kouzelného' sněžného leoparda, ledová rokli Jolyn.

14. - 15.den

Rozvaliny kláštera Sümchödbürd uprostřed - dnes už vyschlého - jezera Sandíndalaj. Skalní masív Bagagadzryn čulú s nejvyšší horou Bagagadzryn ul '1768 m n.m.'- útočiště tuláků. Prastaré skalní malby, posvátná ovo a duchové Čingischánových bojovníků. Večerní příjezd do Ulánbátaru.

16.den

Ranní buddhistický obřad v klášteře Gandan, zimní palác Bogdána. Ochutnáme jemné skopové v ulánbátarských restauracích, které zapijeme vychlazeným pivem Borgio . Možnost nákupu mongolských suvenýrů - kožené výrobky, nebo světoznámou jemnou vodku Čingis...

17.den

Odlet do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.