Namibie – velký okruh

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Namibie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 76 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Namibie je země s dobrou pověstí, krásnou přírodou a také s etnickým bohatstvím reprezentovaným zejména Křováky a Himby. Největším turistickým lákadlem je samozřejmě NP Etosha, ve kterém se budeme věnovat klasickému safari v autech, ale také pozorování zvířat u přírodních napajedel z vyhlídkových věží. Další specialitou Namibie jsou písečné duny pouště Namib na rozhraní pevniny a oceánu s nespoutaným Pobřežím koster. Ale dostatečně si užijme i méně velkolepé, ale stejně příjemné kontakty s dnešní poklidnou realitou: atmosféru koloniálních městeček a také ochutnávky místní kuchyně a zejména výborného piva i vína. 

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Windhoek, hlavní město Namibie.

3. den

Sossusvlei - oblast největších písečných dun na světě, NP Namib Naukluft s nádhernými dunami obklopujícími tu a tam zelené stromy; výlet terénními auty k dunám; Sesriem kaňon; noc v poušti.

4. den

Swakopmund - malebné přímořské letovisko s německou koloniální atmosférou, doporučujeme ochutnat kvasnicové pivo; muzeum krystalů; cesta po transkalaharské magistrále do Walvis Bay.

5. den

Walvis Bay - pozorování pelikánů a plameňáků; fakultativně výlet za pozorováním lachtanů a tučňáků nebo výlet do pouště za endemickou rostlinou Welwitschií podivnou.

6. den

Cape cross - kolonie lachtanů jihoafrických na největším shromaždišti těchto zvířat v jižní části Afriky.

7. - 8. den

Pohoří Brandberg na území Damaralendu - monumentální žulový masiv, který dominuje okolním pouštním pláním; tisícileté skalní malby a rytiny Křováků v okolí pramene Twyfelfontein; čedičové sloupy Organ Pipes; zkamenělý prales starý 260 mil. let; Burnt Mountain, která v pozdním odpoledni září duhovými barvami jakoby hořela.

9. den

Opuwo - město v nehostiném kraji Kaokolandu; kmen Himbů, proslulý unikátním zdobením a barvením těla hlinkou a neochotou přizpůsobit se civilizovanému světu.

10. - 11. den

NP Etosha - transfer do parku a celodenní safari, jedno z nejlepších míst pro pozorování zvěře v Africe: sloni, lvi, levharti, gepardi, antilopy skákavé a travní, zebry, impaly, nosorožec dvourohý i několik jedinců nosorožce tuponosého, dikdik, antilopy koňské, pakoně atd.; 1x celodenní safari - game drive.

12. - 14. den

Hoba meteorit - nejtěžší meteorit na světě, je tvořen převážně železem a niklem; příjemné městečko Grootfontein, ležící na okraji pouště Kalahari; transfer zpět do Windhoeku; odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.