To nejlepší z Namibie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Namibie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 78 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého oceánského pobřeží a svérázné pouštní krajiny.

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny do Windhoeku s přestupy

2. den WINDHOEK

Přílet do Windhoeku, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne orientační prohlídka hlavního města Namibie, jemuž ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Volný program, nocleh.

3. den WINDHOEK – ETOSHA NP

Snídaně. Odjezd na sever do NP Etosha. Cestou zastávka v městečku Okahandja, kde navštívíme velký trh s tradičními výrobky a uměním zručných řemeslníků. Příjezd do těsné blízkosti NP Etosha či přímo do rezervace. Cestou k ubytování nebo odpoledne pak první „blízká“ setkání s divokými zvířaty rezervace.

4. den NÁRODNÍ PARK ETOSHA

Snídaně. Putování divokou přírodou jednoho z nejunikátnějších národních parků Afriky, jemuž domorodci říkají "Místo přeludů či Země suché vody". Prvotřídní zážitky v rezervaci Etosha umocní nesmírně pestrá krajina a pozorování volně žijících divokých zvířat, mezi nimiž nechybějí lvi, nosorožci, zebry, žirafy, sloni či stovky druhů ptáků.

5. den KMEN HIMBA A DAMARALAND

Snídaně. V ranních hodinách podnikneme další safari v Národním parku Etosha. Poté se přemístíme do překrásné krajiny Damaralandu. Tam nás čeká návštěva osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen za krátkými koženými sukénkami. Vedle toho se pak v Damara Cultural Village dozvíme i vše podstatné o životu jiného z původních národů Namibie, etnické skupině Damara, která si navzdory mnoha civilizačním vlivům dokázala uchovat tradiční způsob života.

6. den TWYFELFONTEIN – DAMARALAND

Snídaně. Dnes pokračujeme přes horské pásmo Damaralandu, domova pouštního slona a mnoha podivně rostlých a úžas vzbuzujících rostlin. Prohlédneme si více jak pět tisíc let staré skalní malby v oblasti Twyfelfontein, navštívíme ojedinělé geologické útvary Organ Pipes a také uvidíme Burnt Mountain (horu ohně), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce.

7. den DAMARALAND – SWAKOPMUND

Snídaně. Ráno vyrazíme napříč drsnou krajinou Damaralandu kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg k atlantickému pobřeží, kde oceníme značný pokles teploty způsobený chladným mořským proudem Benguela. Poté se přemístíme do přímořského města Swakopmundu přezívanému „spící kráska“. Krátká prohlídka města, které dík všudypřítomnému německému živlu nezapře své hluboké kořeny spjaté s érou kolonialismu. Ubytování, nocleh ve Swakopmundu.

8. den WALVIS BAY LAGOON

Snídaně. Ráno výpravná plavba v zátoce Walvis Bay a pozorování tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu následuje volný program, který doporučujeme využít k návštěvě místních tržišť, nákupu tradičních suvenýrů či návštěvy některé z vyhlášených restaurací. Nocleh.

9. den NAMIB DESERT

Snídaně. Dnes si plně vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme se na okraji neuvěřitelné krajiny Moon Landscape (Měsíční krajina) a navštívíme kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Nocleh.

10. den SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON

Snídaně. Brzy ráno nás čeká jízda podél koryta řeky Tsauchab, na jehož konci přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – totiž Sossusvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme malý zato však nádherný kaňon Sesriem. Nocleh.

11. den ODLET DO PRAHY

Po snídani odjezd do Windhoeku, transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.