Turistika v divoké přírodě JAR a Namibie

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Namibie, Jihoafrická republika
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis Na co se můžete těšit
Zažijte východ slunce na Sossusvlei a dostaňte se na vrchol Duny 45
Procestujte Damaraland a hory Brandberg
Nahlédněte do přírody národního parku Etosha a užijete si safari jízdu
Odpočiňte si na pobřeží Atlantiku ve Swakopmundu
Popis2 Písečné duny, divoké atlantské pobřeží, prvotřídní safari, rozmanité kulturní bohatství a 300 dní slunečního svitu ročně. To je Namibie - země dobrodružného cestování. Cesta do Namibie začíná poznáváním jednoho z nejpozoruhodnějších a nejikoničtějších afrických měst – Kapského města ' Cape Town '. Poté zamíříme severně napříč Cedrovými horami Cederberg až do snové země Namibie. Během atraktivního okruhu Namibií nejen navštívíme mnoho známých mís, jako jsou fantastické písečné duny Soussusvlei, okouzlující pobřežní město Swakopmund s německou koloniální architekturou. Po volném dni stráveném ve Swakopmunundu budeme pokračovat severně podél pobřeží koster až pod Brandberg '2573 m', nejvyšší vrchol země. Strávíme čas s nomády z Damaralandu a užijeme si dva dny v národním parku Etosha. Během vyjížděk do divočiny safari, budeme mít šanci pozorovat slony, černé nosorožce, lvy a mnoho dalších v tomto světově známém parku a poté zavítáme do hlavního města Windhoek. Tenhle zájezd ale nejsou jen známá místa, je to také intenzivní kontakt s místními obyvateli, naučíte se připravovat tradiční jídla i poznáte už zapomenutá řemesla, je to zkrátka zájezd pro všechny smysly. Pokud hledáte nezapomenutelné dobrodružství v Namibii, vítejte na palubě!Je tento zájezd pro vás? V Africe jsou jednotlivá místa od sebe dosti vzdálená a je tedy nezbytné absolvovat několik delších přejezdů. Jedná se o asfaltové, ale i prašné polní cesty. Dle itineráře nás čeká také spousta pěších túr, které budou po zpevněném povrchu, písečných dunách i skalnatém povrchu. Každou cestu budete absolvovat s průvodcem, který vám terén a prostředí popíše vždy minimálně den dopředu, abyste se mohli dobře připravit. Na některých cestách je obzvlášť vhodné držet ve skupině pohromadě, aby nedošlo ke střetu se zvěří. Na cestách budete ubytování v různých ubytovacích zařízení od stanových kempů po chaty a zařízené lodžie. Někde se setkáme s restauracemi, bary a bazénem. Tato dovolená je určená pro dobrodružné cestovatele.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Popis lokality ubytování

WIFI

Program zájezdu

1. - 2.den

Odlet z ČR přílet do JAR, transfer do hotelu. Po příletu na letiště v Kapském městě následuje transfer do hotelu. Kapské město je jedním z nejpozoruhodnějších měst světa. Ve zbytku dne se vydáme do jeho centra, abychom krásy města společně objevili. Můžete se projít po nábřeží nebo obdivovat světově známé stolové hory.

3.den

Odlet z ČR přílet do JAR, transfer do hotelu. Po příletu na letiště v Kapském městě následuje transfer do hotelu. Kapské město je jedním z nejpozoruhodnějších měst světa. Ve zbytku dne se vydáme do jeho centra, abychom krásy města společně objevili. Můžete se projít po nábřeží nebo obdivovat světově známé stolové hory.

4.den

Cesta do hor Cedeberg. Opustíme městský život a vydáme se severně k masivu Cedrových hor, Cederberg, které získaly své jméno po endemickém stromu Ceder. Od naší chaty se vydáme na túru touto drsnou a dramatickou krajinou sužovanou větrem a deštěm. Čeká nás tu trek na jeden z vyhlídkových vrcholů a dále k vodopádům. Přespíme na chatě. Čas strávený na cestě 3 - 4 hodiny.

5.den

Přejezd do Namibie, ubytování na břehu řeky. Poté, co přejedeme hranice Namibie, zamíříme ke břehům řeky Gariep. Gariep 'známá také jako Orange River = oranžová řeka' je nejdelší řekou v jižní Africe a nikdy nezklamala! Vždy poskytla cestujícím klidné a malebné prostředí. Na jejím břehu se také ubytujeme v místě perfektním pro relax a odpočinek a poté si užijeme společnou večeři. Nevynecháme však ani kratší túru romantickou krajinou podél řeky. Čas strávený na cestě cca 7 hodin.

6.den

Cesta do kaňonu Fish River a prozkoumání zvláštní a zároveň nádherné skalní útvary. Před odjezdem budete mít ještě možnost fakultativně vyrazit na plavbu po řece s průvodcem. Kaňon na řece Fish je jedním z nejpůsobivějších přírodních památek v jižní Africe. Skalní stěny a rokle sahající do hloubky 550 m - to je jakási geologická země divů, která tomuto kaňonu udává druhé místo v žebříčku největších kaňonů na světě. V těchto kulisách si každý užije fantastický trek až na jedno z míst, odkud uvidíme dramatické změny barev při západu slunce za kaňon. Čas strávený na cestě cca 4 hodiny.

7.den

Namibijská poušť a duny Sossusvlei. Neustále měnící se krajinou se přesuneme severně na okraj národního parku Namib-Naukluft, největší safari park v Africe '50 000 km2'. Zde také najdeme ikonické duny Sossusvlei. Tyto nejvyšší duny na světě nabízí díky svým neustálým změnám barev úžasnou příležitost pro pořizování fotografií a to po celý den od východu po západ slunce. Po příjezdu k Sossusvlei půjde průvodce se skupinou zhruba 3-4 km. Pro ty, kteří nechtějí jít po svých, je zde možnost se svézt vozidlem s pouštní výbavou. Později dorazíme k našemu ubytovacímu zařízení, kde se svlažíme v bazénu a necháme se fascinovat skutečnou africkou pouštní oblohou. Čas strávený na cestě cca 7 hodin.

8.den

Další den strávený objevováním Namibijské pouště a návštěvou kaňonu Sesriem vytvarovaným řekou Tsauchab. Nejznámnější pozoruhodností Namibijské pouště jsou duny, včetně známé duny 45, které bez pochyby vyfotíte nesčetněkrát. Od řeky Tsauchab se táhne velké množství dun sahajících až k Atlantiku. Při troše štěstí zde zahlédneme pštrosy nebo dokonce šakaly. Zdolání dun je zážitek, který si nesmíme nechat ujít a v závislosti na podmínkách navštívíme i kaňon Sesriem - místo vyprahlé krásy, kde se táhnou balvany až ke sfingám. S naším průvodcem pak objevíte krásy a podivnosti, které dělají Sesriem jedním z nejunikátnějších přírodních divů jižní Afriky. Po dalším dechberoucím pouštním západu slunce se vrátíme do našeho tábora, kde strávíme další noc pod pouštní oblohou.

9.den

Cesta za odpočinkem do pobřežního města Swakpomund. Chladivý pobřežní vánek, ulice lemované palmami a atmosféra připomínající malou německou vesnici. Swakopmund nabízí odlišný a osvěžující namibijský zážitek a proto si zde také dnešní den odpočineme. Čas strávený na cestě cca 5 hodin.

10.den

Volný den na odpočinek nebo dobrodružné aktivity, které Swakopmund nabízí. Budete mít možnost obdivovat německou architekturu a objevovat historii a současné krásy města a nebo využijete aktivit, které město nabízí. Můžete zvážit výlet lodí za delfíny nebo kolonií tuleňů, vyhlídkový let, návštěvu Crystal galerie, akvária nebo se jen tak potulovat po pláži. Volba je na vás. Noc strávíme v ubytovacím zařízení ve městě.

11.den

Cesta pod vrchol masivu Brandenberg do Damaralandu. Skrze příkré planiny zkamenělého lesa a vrchol masivu Brandenberg se vydáme dál stále se měnící divokou krajinou Namibie, užijete si nezapomenutelný trek. Brandberg znamená ´hořící hora”, což také napovídá žhnoucí červená barva skal, která se objevuje při západu slunce. S průvodcem se také podíváte na skalní malbu ´Bílá paní”, jež byla dlouhá léta pro archeology badatelským oříškem. Čas strávený na cestách cca 6 hodin.

12.den

Cesta divočinou Severní Namibie k úžasnému zážitku v národním parku Etosha. Hlavním prvkem parku je pánev Etosha, asi 6000 km čtverečních solné plochy s jezerem, která působí jako vyprahlá bílá poušť nebo svěže zelená země v závislosti na ročním období. Vyskytuje se zde mnoho vzácných zvířat jako je černý nosorožec, grošovaná antilopa a impala 'velká africká antilopa', které můžeme při troše štěstí zahlédnout při naší cestě do kempu. Etosha je bez pochyby nejvýraznějším africkým národním parkem. Čas strávený na cestě cca 5-6 hodin.

13.den

Safari jízda přes pánve a napajedla národního parku Etosha. Během častých záplav přitahuje pánev Etosha tisíce plameňáků a dalších brodících se ptáků, ačkoliv je voda bohatá na minerály a je tudíž nepitná. Klíčem k přežití je zde výskyt podzemních pramenů, které utváří napajedla na okrajích pánve. Společně se savanskou zelení, která slouží jako obživa, umožňují tyto prameny existenci různých druhů savců. V období sucha budeme mít šanci vidět velké kočky a v období dešťů 'od listopadu do března/dubna' pasoucí se zvířata a jejich predátory vyskytující se po celém parku hledající lepší pastvu. Bez ohledu na roční období pro vás místní průvodce během safari projížďky najde to nejlepší z divokého života v Etoshe.

14.den

Cesta do namibijského kosmopolitního města Windhoek. Volné odpoledne. Město se nachází v kotlině mezi vrchovinou Khomas a horami Eros a jeho šarm vyniká ve spojení afrických a evropských kultur. Z africké buše pojedeme přímo do srdce německé koloniální éry. Město nabízí spoustu příležitostí k jeho prozkoumání, k nákupu suvenýrů nebo k obdivování novobarokní věže katedrály a koloniální architektury. Čas strávený na cestě cca 7 hodin. Odlet do ČR

15.den

Návrat do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.