Advent císaře Karla IV. - Lauf a Norimberk

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Norimberg
Typ ubytování Bez ubytování
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Odjezd v časných ranních hodinách; dopoledne zastávka ve středověkém městečku Lauf an der Pegnitz, jemuž dominuje hrad Wenzelschloss, který nechal postavit císař Karel IV., prohlídka hradu s českou průvodkyní. Hrad se poprvé otevírá veřejnosti v roce 2016 u příležitosti 700. výročí narození tohoto panovníka. Po návštěvě hradu se projdeme malebným městečkem, uvidíme mlýn na řece Pegnitz, bývalý zájezdní hostinec, kde přenocoval mistr Jan Hus při cestě z Prahy na koncil v Kostnici i tajemné podzemí pod hlavním náměstím. Na adventním trhu můžete ochutnat místní kulinářské speciality, např. různé druhy Bratwurstů (ověnčené mnoha cenami za kvalitu) a zapít je pivem značky Karel IV. Tento mok je vařený speciálně na počest slavného výročí císaře Karla IV. Je možné zakoupit ho i jako zajímavý suvenýr z vaší adventní cesty.
Cena prohlídky hradu a města s česky mluvící průvodkyní vč. vstupného do hradu. 5 EUR (platí se na místě)
Odpoledne prohlídka Norimberku, jeho historického centra s hrázděnými domy. Dále uvidíte Norimberský hrad, Dürerův dům a především Hlavní náměstí, na kterém se koná jeden z největších adventních trhů v Německu a kde voní mj. slavné norimberské perníčky a klobásy.
Odjezd do ČR v podvečerních hodinách.
Pokyny k odjezdu k tomuto 1-dennímu zájezdu již nebudou zasílány. Jako pokyny slouží následující informace (v poznámce):Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.