Advent v Norimberku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Evropa, Německo
Název ubytování Advent v Norimberku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 2 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Menší, velmi působivé letovisko se stává stále oblíbenějším prázdninovým střediskem žijícím svým zvláštním poklidným životem. Je zde několik písečně-oblázkových pláží rozprostírajících se v malebném zálivu, nad nímž se tyčí rozsáhlé pohoří. I zde je však řada kaváren, barů a diskoték, které se nacházejí v samotném centru, a neruší tak návštěvníky hotelů. Krásná pláž je vhodná nejen na plavání, ale i na potápění a různé druhy vodních sportů. Autobusovým spojením se můžete podívat do jiných blízkých míst, protože letovisko má velmi výhodnou polohu ve středu mezi hlavním městem Heraklion a historickým městem Rethymno. Rovněž okolí střediska nabízí možnost pěších vycházek do krásné přírody, doporučujeme ho všem, kteří chtějí prožít svou dovolenou v klidném prostředí.

Program zájezdu

Popis

NORIMBERK • WALHALLA • ŘEZNO • AMBERG

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna a Prahy (další nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín – 400 Kč, Hranice, Přerov, Zlín, Kroměříž – 350 Kč, zdarma Olomouc, Prostějov, Vyškov) do Bavorska, kde zamíříme do hlavního adventního města celého Německa - do Norimberku. Prohlédneme si Tržiště starých řemesel u Královské brány, kostel sv. Vavřince s řezbářským dílem Veita Stosse, staré mosty přes řeku Pegnitz, špitál sv. Ducha nad řekou, hrad, náměstí a můžeme navštívit dům Albrechta Dürera nebo muzeum hraček. Každý rok město ožívá úžasnou předvánoční atmosférou proslulých adventních trhů. Vše se odehrává na náměstí Hauptmarkt s nezaměnitelnou gotickou Krásnou kašnou a kostelem Panny Marie z doby Karla IV. Celé scenérii pak vévodí silueta tří hradů. Budeme se procházet městečkem dřevěných stánků nabízejících ty nejlepší vánoční pochoutky – voňavé norimberské perníky, vynikající klobásy, svařené víno pro zahřátí. Nakoupíme si lahůdky na náš vánoční stůl, originální ozdoby na stromeček či vánoční dárky pro své blízké. Dojdeme i k jesličkám a budeme-li mít štěstí, potkáme také čerty s Mikulášem a krásného norimberského anděla. Večer odjedeme na ubytování v okolí.

2. den

Po snídani se vydáme na prohlídku starobylého města Bamberk s nádhernými hrázděnými domy, projdeme se úzkými uličkami až k řadě domků na nábřeží, kterým se říká Malé Benátky. Podíváme se na unikátní Starou radnici na mostě uprostřed řeky i na románsko-gotický Císařský dóm, katedrálu s pověstným bamberským jezdcem. Poté přejedeme do Ambergu. Zájemci o koupání navštíví zdejší Kurfiřtské lázně – akvapark. Díky folii, která propouští 90 % ultrafialových paprsků, se můžete za slunečného dne i opalovat. Jedinečnou atmosféru tohoto komplexu stojí za to prožít – bazény s vodou o teplotě 27°C, 82 m dlouhá skluzavka, divoký vodní kanál, Niagárské vodopády, jeskyně s umělým vlnobitím a hudbou, perličková lázeň, teplovodní vřídla, tůně s podvodními masážními prameny, parní lázně – to vše v ceně vstupenky (cca 7 € za 3 hodiny). Najde-li se někdo, kdo by odolal tomuto „vodnímu lákadlu“, může navštívit město Amberg. Uvidí nejznámější ze symbolů města „městské brýle“ – klenutý most přes říčku Vils, dvojitý pás městských hradeb s věžemi a bránami, gotickou radnici s renesanční nástavbou a další historické budovy. V podvečer se vydáme na cestu zpět domů. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 560 Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.