Adventní Hanzovní města a Schwerin

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Schwerin
Název ubytování Adventní Hanzovní města a Schwerin
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 650 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dopřejte si trochu pohody a povzneste se nad předvánoční shon a stres. Pro všechny, kdo milují kouzlo Vánoc je připraven zájezd do pohádkových měst hanzy. Navštivte s námi Brémy, krále hanzy Lübeck, kdysi vůdčí město hanzy Hamburk a Schwerin s pohádkovým zámkem. Užijte si romantiku úzkých uliček, hrázděných domů a památek UNESCO v záři vánočních trhů, světel a výzdoby.

Popis dopravy:
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Holice (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová

Popis stravování

kontinentální snídaně

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den

V pozdních večerních hodinách odjezd z ČR.

2. den

Ráno příjezd do hanzovního města Brémy , romantická procházka historickým městem se severským nádechem a brémskými muzikanty – velkolepý Dóm, štítové domy, renesanční radnice, socha Ronalda, náměstí Marktplatz srdce Starého města s kouzelným vánočním trhem. Pokračujeme do nedalekého Hamburku , kdysi vůdčí město hanzy s přímořskou atmosférou, procházka Starým městem, kostely sv. Petra a sv. Jakuba, okolo Binnenalsteru, čtvrť okolo starého přístavu, náměstí Rathausmarkt s barokní radnicí a hlavním adventním trhem aj. V kontrastu stavbám starých mistrů je Hamburk přehlídkou supermoderní architektury roztodivných barev a tvarů. Večer ubytování na okraji Hamburku.

3. den

Lübeck, hlavní město německé hanzy, rodiště Thomase Manna, cihlová gotika povýšena na národní sloh, historické centrum, Dóm, kostel Panny Marie, slavná cihlová radnice, Holštýnská brána, ale i lübecký marcipán, adventní atmosféra, vánoční trhy. Ve středověké čtvrti Koberg navštívíme nefalšovaný mořský adventní trh, krásná scenérie historických budov, rybářské sítě, sudy, uzené ryby, čerstvě upečený chléb a horký rum. Před odjezdem do ČR zastavíme ve městě Schwerin v malebném prostřední na břehu jezer. Procházka historickým jádrem, dlážděné náměstí, křivolaké uličky, pohledy na impozantní zámek. Předpokládaný návrat do Prahy cca 23:00 hod a dále dle míst nástupů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.