Adventní víkend v pohoří Harz

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Dolní Sasko, Harz
Název ubytování Adventní víkend v pohoří Harz
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Advent jako z pohádky v městech tajuplného pohoří Harz. Dávná císařská sídla a kláštery, a především spousta hrázděných domů. Navštívíte Quedlinburg, Wernigerode, Goslar a také Gernrode s výrobnou kukaček a předrománským chrámem.

Popis dopravy:
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Nymburk, Chlumec nad Labem, Čelákovice, Lovosice, Ústí nad Labem

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v Harzu, v hotelu, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy, přejezd do Německa, pohádkové pohoří Harz , úvodem Gernrode, městečko markraběte Gera, továrna na kukačkové hodiny i s největšími kukačkami na světě (vysoké 14 m), předrománský klášterní kostel a malý adventní trh na nádvoří. Dále Quedlinburg (UNESCO), překrásné město ze samých hrázděných domů, hradní návrší s románským klášterním kostelem, vánoční trhy, místní zvláštností jsou adventy ve dvorech hrázděných domů, na náměstí je obří adventní kalendář, kde každý dům představuje jedno okénko. Nocleh v hotelu v Harzu.

2. den

Osterwieck, velmi pěkné městečko v Harzu. Wernigerode, město čarodějnic s hradem vysoko nad městem, adventní trhy na náměstí s podivuhodnou renesanční radnicí a hrázděnými domy, různé adventní speciality např. míchané svařáky s ovocem. Goslar (UNESCO), město císařů, skvělé románské chrámy, náměstí se skvostně zdobenými hrázděnými domy a historickou kašnou, císařská falc (rekonstrukce paláce z 11. století), vánoční trhy, malý les vánočních stromečků, obří adventní kalendář. Návrat do Prahy mezi 22 a 23 hodinou. CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v adventních místech.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.