Bavorské hrady a zámky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Bavorsko
Název ubytování Bavorské hrady a zámky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 2 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Bavorsko je největší a nejjižnější zemí Spolkové republiky Německo. Na více než 70 000 km2 žije a pracuje 12 milionů obyvatel. Nechte se okouzlit překrásnou přírodou, bohatou historií a nezaměnitelným kouzlem Bavorska.
Mnichov - hlavní město Bavorska, které leží v podhůří Alp na řece Isar a s 1,4 miliony obyvatel je to třetí největší město v Německu (po Berlíně a Hamburku). Je sídlem arcibiskupa a řady muzeí a galerií. Patří k nejbohatším a nejrychleji se rozvíjejícím městům v Německu. Středem historického města je Mariánské náměstí (Marienplatz) s nejstarším mariánským sloupem v Evropě, se starou a novou radnicí. Zde se křižují linky podzemní a příměstské dráhy. Zbytky někdejšího městského opevnění tvoří tři brány středověkého původu, druhotně dostavěné (Karlstor, Sendlinger Tor, Isartor). Centrem středověkého města byl Starý dvůr.
Co dále s námi uvidíte?
Překrásný barokního zámek Linderhof a hlavně nejznámější zámek Bavorska a snad i celého Německa Neuschweinstein.Cena zahrnuje

1 místo v autobuse
1 ubytování (dvoulůžkový pokoj) dle termínu
1 snídaně
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Profesionální průvodce znalý destinace
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek
Cestovní a úrazové pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup
Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov / Svatá Kateřina

Program
1. den - odjezd z Prahy v ranních hodinách po trase Praha – Plzeň – Rozvadov –Mnichov. Příjezd do Mnichova v odpoledních hodinách, prohlídka města.
Marianské náměstí, Kostel Panny Marie, Kostel Sv. Petra, Královská rezidence atd. Večer odjezd na ubytování.
2. den - po snídani odjezd na prohlídku zámku Linderhof. Linderhof je překrásný barokní zámek s umělou jeskyní a jezírkem postaveným bavorským králem Ludvíkem II. Je nejmenší ze tří staveb postavených bavorským králem Ludvíkem II. a zároveň jedinou z nich, která byla dokončena ještě za jeho života. Linderhof má ve srovnání s jinými místy celkově poněkud komorní atmosféru. Vlastně jen čtyři z místností jsou skutečně funkční. Krajinná zahrada pokrývá plochu asi 50 hektarů a je dokonale integrována do okolní alpské přírodní krajiny. V parku je rozmístěno několik budov různých typů. Dále v parku nalezneme umělé vodopády a funkční vodotrysk.
Po návštěvě Linderhofu se přesuneme autobusem na prohlídku snad nejznámějšího bavorského zámku, kontroverzního Neuschweinsteinu. Jde o jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Německu, který také nechal postavit Ludvík II. Bavosrký. Tento zámek se také objevil v několika filmech a inspiroval Walta Disneyho ke stvoření hradu šípkové Růženky, který se nachází v Disneylandu.
V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Během cesty zastávka na relax/ koupání u jezera Chiemsee, tzv. Bavorského moře, kde je možné navštívit zámek na ostrově uprostřed jezera.
3. den - příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.Tip z okolí
Bavorské městečko vzalo slušnost jako přikázání Na první pohled si připadáte, že jste se nedopatřením ocitli v lepším, slušnějším světě. Řidiči autobusu se srdečně zdraví s cestujícími, prodavači obsluhují zákazníky s úsměvem na rtech a manželé překvapují své drahé polovičky nečekanými dárky od srdce, i když nemají narozeniny a neslaví výročí svatby.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.