Bavorské pivovary - s přenocováním a vstupy v ceně

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Mnichov
Název ubytování Bavorské pivovary
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 150 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Mnichov – hlavní město Bavorska. Zárodkem Mnichova byl kostel Petersbergl, kde již v 8. století byla „pobočka“ kláštera benediktů. První zmínky o Mnichovu sahají do roku 1158, jako o Villas Munichen, když vévoda Jindřich Lev nechal poblíž kláštera mnichů postavit most přes řeku Isar (na místě dnešního mostu Ludwigsbrücke. V Mnichově je k obdivování mnoho památek. Historickým středem města je Mariánské náměstí s nejstarším mariánským sloupem v Evropě. Najdete zde mnoho muzeí, galerií, ale i kaváren a klasické bavorské pivnice.
Hofbraeuhäus - nejznámější a nejnavštěvovanější pivnice v Mnichově. Původně zde byl královský pivovar z 16. století. Celková kapacita je 2.000 hostů a denně se zde vytočí přes 10.000 litrů piva Hofbräu. Výborná atmosféra, kterou musíte zažít!

Weltenburg – nejstarší klášterní pivovar na světě založený okolo roku 1050. Weltenburger Kloster navštívil Papež Jan Pavel II, jehož podobiznu mají i na půllitrech.

Kuchlbauer´s Bierwelt – kultovní místo piva. V jednom z nejstarších pivovarů na světe se spojuje bavorská kultura piva s uměním. Pivovar byl navržen slavným umělcem Friedensreichem Hundertwasserem do kulatých tvarů a pestrých barev. Vrcholem je abstraktní věž Kuchlbauer Turm z které se otvírá nádherný rozhled. Vnitřní prostory pivovaru jsou též umělecky vyvedené, uvidíte zde mimojiné trpaslíky kvasnicového piva,pod klenbami si můžete prohlédnout jeho „Poslední večeři“.
Samozřejmě se též dozvíte vše důležité o vaření piva a můžete sledovat sládky při jejich práci. Na konci prohlídky též ochutnáte čerstvé kvasnicové pivo.
Fotografie Kachlbauer´s získány se svolením a jsou chráněny ochranou známkou: Kuchlbauer Turm ein Hundertwasser Architekturprojekt geplant und bearbeitet von Architekt Peter Pelikan © Brauerei zum Kuchlbauer GmbH Co KG, Abensberg

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní 4* autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
Zkušení uniformovaní anglicky mluvící řidiči s kurzy bezpečné jízdy
Profesionální průvodce v každém autobuse
Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
Zabezpečený zavazadlový prostor
Striktně nekuřácké prostředí

Cena zahrnuje

Vstupné do pivovarů
1 místo v autobuse
1 nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj)
1 snídaně
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Profesionální průvodce znalý destinace
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Útratu v pivnici Hofbräuhaus
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup
Předběžné časy odjezdů:
Odjezd Praha: 5:30h - příjezd do Bavorska: 11:00h
Odjezd z Bavorska: 17:30h - návrat Praha: cca 22:30h
Přesné časy budou upřesněny do týdne před nástupem na zájezd.

Odjezdová místa:
Praha
Beroun
Plzeň
Rozvadov / Svatá Kateřina

Program
1. den Odjezd z Prahy v ranních hodinách (cca 5:00), přes Beroun, Plzeň, Rozvadov do německého Bavorska, následuje exkurze v pivovaru Weltenburg, (0,3l piva + sklenice jako dárek). Na prohlídku Weltenburgu se budeme muset rozdělit na dvě skupiny, zatímco jedna bude na prohlídce, druhá skupina může ochutnávat místní pivo ve větším množství a druhů, než je spojené s prohlídkou (cca 4,- Eura/pivo), následně se skupiny otočí. Poté se přesuneme do Mnichova na ubytování. Odpoledne a podvečer nás čeká návštěva pivnice pivovaru Hofbraeuhaus, kde budeme mít rezervaci od 18,00 (útrata není v ceně, cena piva 8,40 E za „tupláka“, kompletní menu najdete zde.

2.den snídaně, následuje prohlídka Mnichova s průvodcem a individuální volno. Poté se přesuneme do pivovaru Kuchlbauer, kde nás od 15:30 čeká prohlídka spojená s ochutnávkou. V odpoledních hodinách odjezd do ČR. Předpokládaný návrat cca v 22:30.Tip z okolí
Na Oktoberfestu se vypilo téměř sedm miliónů litrů piva Tisíce zpívajících a popíjejících lidí se v neděli rozloučily se 179. ročníkem Oktoberfestu, největšího pivního festivalu na světě v německém Mnichově. Podle pořadatelů během dvou týdnů přišlo více než šest miliónů lidí, kteří vypili 6,9 miliónů litrů piva a snědli 116 kusů hovězího dobytka.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.