Hornický advent v Seiffenu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Sasko, Seiffen
Typ ubytování Bez ubytování
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 650 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lázně Seiffen ležící na německé straně Krušných Hor jsou navštěvovány zejména v čase adventu, kdy jsou malebné domečky, ve kterých původně žili horníci a výrobci hraček, slavnostně nazdobeny. Koná se zde proslulý adventní trh a velký havířský pochod, kdy městečkem prochází průvod více než 400 horníků oblečených do tradičních krušnohorských krojů. K tomu na 50 stánků s občerstvením a řemeslnými výrobky na adventním trhu, muzeum hraček a místní krušnohorský skanzen – to je romantický advent jak má být.
Pokyny k odjezdu k tomuto 1-dennímu zájezdu již nebudou zasílány. Jako pokyny slouží následující informace:
Pokyny k odjezdu:
České Budějovice - Mariánské náměstí, naproti Policii 5.00 h Soběslav - motorest Paluba 5.30 h Tábor - vlakové nádraží 5.50 h Votice - autobusové nádraží 6.10 h Benešov - před hotelem Benica 6.30 h Praha - Na Florenci, dům č. 19 - 7.15 h Sraz klientů 15 min před odjezdem.

Návrat do ČR ve večerních hodinách (do Prahy cca ve 20.00 h). 
Vstupné na místě:
skanzen cca 3 € muzeum hraček cca 3,50 €

Program zájezdu

1. den,

odjezd z Českých Budějovic brzy ráno směr Praha, příjezd do lázní Seiffen, návštěva muzea hraček s vánoční tématikou a skanzenu, individuální volno na adventním trhu, odpoledne (v 15.30) velký havířský pochod s více než 400 havíři slavnostně oděnými v krojích. návrat do ČR ve večerních hodinách   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.