Německo, Cesta na pěti řekách - Cyklistický zájezd

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Oberbayern
Ubytování Penzion
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 7 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Poznejte s námi během jednoho týdne údolí pěti řek. Projeďte s námi lehké cyklostezky v údolí pěti
řek- Vils, Haag, Dunaj, Altmühl a Pegnitz, které se nachází v Horním Falcku a ve Středních Francích.
Cestou budeme potkávat malebné vesničky a historická města. Za zmínku určitě stojí návštěva
historického Amberku, klášter Weltenburg a říšské Řezno.
Je to zájezd pro mne?
Tento cyklistický zájezd je vhodný pro všechny cyklisty, různých úrovní i pro ty méně
zdatné. Trasy je možné individuálně upravit, ovšem nejdelší trasa je 65km, jinak
denně najezdíme okol 35-50km. Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Polopenze

Program zájezdu

1.den

Příjezd do Amberku. Naší cyklo túru po pěti řekách začneme v Amberku, krásném historickém městečku, dříve města šlechtického rodu Wittelsbachů. Navštívíme úchvatný zámek v Theurenu, radnici a úchvatné amberské kostely. Přespíme v Amberku.

2.den

Ráno vyjedeme z Amberku směr Řezno. Před námi je trasa dlouhá přibližně 65m. Projedeme oblastí, která byla v historii považována za centrum železářství. Navštívíme průmyslové muzeum. Pokračujeme po dřívější železniční trase, podél řeky Vils. Dojedeme do města Kallmünz. Nyní nás čeká relax a odpočinek. Odpoledne se vydáme podél řeky Naaby až k ústí Dunaje do Řezna, kde dnešní noc přenocujeme.

3.den

Dnešní den nás čeká nenáročný program, před námi je lehká trasa, dlouhá jen 35km. Proto si dopoledne můžeme udělat více času na návštěvu historického říšského města. Navštívíme gotický dóm, kamenný most, městské hrady, obranné věže, naskytne se nám krásný pohled na zachovalé staré domy. Až se vším pokocháme, vyrazíme na výlet do Kelheimu, města Wittelsbachů. Cesta povede proti proudu Dunaje, projedeme okolo pomníku Befreiungshalle na počest vítězství nad Napoleonem. Dále nás čeká odpočinek, noční prohlídka města. Přespíme v Kelheimu

4.den

Čtvrtý den ráno nás čeká plavba lodí dunajskou soutěskou. Dnes dojedeme po trase dlouhé 55kkm do středověkého města Berchingu. Kdo bude mít zájem, může navštívit kláštěr Waltenburg, vstupné ovšem není zahnrnuto v ceně zájezdu. Pokračujeme dále podél řeky Altmül, kanálu Mohan- Dunaj, jehož výstavbu i na ekonomické protesty si prosadil Franz Josef Strauss. V dnešní době je již situace uklidněná a kanál i příroda okolo znovu vzkvétá. Dále nás čeká prohlídka Berchingu, odpočinek a nocleh.

5.den

Dnešní den se rozdělíme do dvou skupin, jedna pojede do Norimberka, města proslulého hodinářstvím, cestou podél kanálu Mohan- Dunaj. Odvážnější mohou zvolit druhou trasu, která je sice delší, ale o to zajímavější. Pojedeme přes Neumarkt, krásným historickým městem. Dále podél kanálu Ludwig - Dunaj-Mohan až do samotného Norimberka. Navštívíme město a jeho zajímavosti, jako je hrad či místní germánské Muzeum. Ochutnáme tradiční grilované uzenky, či norimberský perník. V Norimberku přespíme.

6.den

Dnes nás čeká méně náročná trasa, přibližně 35km dlouhá. Ráno vyrazíme z Norimberka a naším cílem bude region Hersbruck.Projedeme Lauf, kde navštívíme Wentelschloss, místní úchvatný zámek, pokračujeme podél řeky Pegnitz až do Hersbrucku. Večerní prohlídka města a ubytování v Hersbrucku.

7.den

Náš poslední den strávíme na 45m dlouhé trase.Vydáme se z Hersbrucku do Sulzbach - Rosenberg, které je známe pro boj o poslední železárnu v Bavorsku- Maxhütte. Naše cesta bude klidná a nenáročná. Vracíme se zpět do místa, odkud jsme poprvé vyjížděli, a to do Amberku. Návrat zpět do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.