Německo na běžkách

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo
Typ ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 6 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Když zima dorazí i do malých horských městeček Reit im Winkl a Ruhpolding, a její lesy, louky a cesty pokryje velká bílá peřina, je to ten správný čas vytáhnout svoje běžky a vyrazit si do stopy. Známá zimní střediska pyšnící se ideálními podmínkami pro běžecké lyžování zahrnují přes 200 km perfektně upravovaných tratí všech stupňů obtížností. Nejzajímavější běžecké terény Winklmoos-Alm a Hemmersuppen-Alm vedoucí v dvanáctisetmetrové nadmořské výšce nabízí přes 32 km tratí klasických a přes 44 km bruslařských. Další neméně kvalitní běžecké tratě prozkoumáme v údolích. Stačí si už jen správně namazat! 
Ubytování a strava: 3 noci strávíme v penzionu v okolí Reit im Winkl. Strava je zajištěna formou snídaně. Jedeme v malé skupině do 14 osob.

Popis lokality ubytování

Program1. Odjezd z Brna ve čtvrtek v ranních hodinách. Svižnou jízdou dorazíme až do městečka Reit im Winkl, ubytujeme se a řekneme si něco málo k programu.

2. Pro začátek se seznámíme s kvalitou sněhu na skvěle udržovaných trasách soustředěných kolem vesniček Entfelden a Unterbichl. Ambicióznější jezdci by neměli vynechat místní FIS okruh vedoucí z centra Reit im Winkl až do místní části Mühlau.

3. Po snídani potrénujeme techniku bruslení na skvěle upravované trati vedoucí přes Seegatterl. Nenáročným stoupáním se přes vrchol Sondersberg (1.242 m) a následný sjezdík kolem Rosshütte dostaneme až pod svahy lyžařského střediska Winklemoos – Steinplatte. Vyjížďku si můžeme zpestřit jízdou k horské chatě Wildalm nebo Moarlack.

4. Závěrečný den se přesuneme kolem jezer Weitsee, Mittersee a Lödensee až do mekky běžeckého lyžování, oblasti Ruhpolding. Zde už bude jen na vás, kterou stopu si vyberete či jak náročné terény si zvolíte. Můžeme vás pouze ujistit, že je opravdu z čeho vybírat. V odpoledních hodinách vyrazíme zpět do ČR.
Informace k zájezdu• přes 200 km běžeckých tratí
• dostatek bruslařských tratí 
• skvělé zázemí pro běžkaře
• poplatek za užívání běžeckých tratí v ceně
• snídaně v ceně
• doprava minibusem v ceně

Více o střediscích (v němčině i angličtině) také na:
www.ruhpolding.de
www.reitimwinkl.de   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.