Německo, Švýcarsko, Rakousko a Lichtenštejnsko - Cyklistika / in line

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo
Ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 7 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lokalita: Okolí státních hranic na území Švýcarska, Německa, Rakouska a Lichtenštejnska.Popis lokality: Cyklostezky podél Rýna a kolem Bodamského jezera patří mezi nejlepší a nejatraktivnější v Evropě. Během cesty uvidíte hluboká údolí Lichtenštejnska a Švýcarska, jež na jaře lemují zasněžné štíty okolních vrcholoů, u Bodamského jezerea si můžete dosyta užívat atmosféru riviéry. Stezka vás provede malebnými městečky, vinohrady, jablečnými sady a především břehy Bodamského jezera.V Německu poznáte historické a kulturní centrum oblasti město Konstanz ( nám nechvalně známá jako Kostnice), ostrovy Reichenau, Lindau a Mainau. Trasa může pokračovat až k mohutným vodpádům na řece Rýn, kde také končí. Pro bruslaře je připraven především úsek z Bad Ragaz přes Lichtenštejnsko podél Rýna, pro bikery jsou zde atraktivní výjezdy v okolí samotné stezky. Tento zájezd můžet libovolně kolo doplňovat bruslemi.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Polopenze

Program zájezdu

1.den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den

Úvodní výlet z Friedrichshafenu do Lindau (UNESCO). Stezka vede po severovýchodním břehu Bodamského jezera. Prohlídka historické části Lindau. Návrat zpět, který lze prokombinovat odbočkou do okolí plného jablečných sadů.

3.den

Přesun motorizovaně z Friedrichshafenu do Švýcarského Bad Ragaz kde nasedneme na kolo či obujeme brusle a jedeme podél Rýna směr Bregenz. Cestou možná návštěva knížectví Lichtenštejnsko.

4.den

Tento den se dostaneme parníkem na jižní Švýcarský břeh. Optimální je etapa do Konstanc s prohlídkou města a ostrova Reichenau (UNESCO). V Konstanc doporučejeme návštěvu Muzea Mistra Jana Husa. Z Konstanc přejezd parníkem do Meersburgu a odtud po nábřeží zpět do Friedrichshafenu. Meersburg má nádherné historické centrum města.

5.den

Na poslední den jsou dvě varianty. Etapa do Meersburgu, přejezd parníkem a prohlídka květinového ostrova Mainau. Druhá varianta počítá s přejezdem parníkem do Romanshornu a projířždka jižním pobřežím směrem k Rorsachu a Arbonu. Ve večerních hodinách odjezd směr ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.