Německo,bavorská pivní cyklistická stezka

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Bavorské Alpy
Ubytování Penzion
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 6 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Vydejte se s námi na pivní túru, která je určena všem milovníkům dobrého piva a kol. Vydáme se po pivní cyklostezce, která je ojedinělá na celém světě. Ráj pro pivní turisty, na ploše 50x50km se nachází více, jak sedmdesát menších i větších pivovarů. Franckou pivovarskou tradici okoštujeme hned na naší první túře. Budeme projíždět okolo krásných malých vesniček, pískovcových skal, údolími a i malebnými kopcovitými kraji. Cestou nebudeme jen ochutnávat místní moky a delikatesy, ale navštívíme i historická města, jako je Rothenburg, Bamberg a Norimberk.
Je to zájezd pro mne? Tato pivní cyklistická túra je určena pro klienty s alespoň základní kondicí, je před námi poměrně dlouhá cesta, proto je dobré mít již nějaké najeté kilometry předem. Etapy je možné individuálně měnit, délky jednotlivých etap jsou různé. Dlouhé jsou v rozmezí 55 – 80km. Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1.den

Noční přejezd do Rothenburgu, celosvětově známé město, které je velmi navštěvováno umělci. A to proto, že jeho stará část byla zničena během třcetileté války, ale při následných opravách se dbalo o zachování stejné autentičnosti a vzhledu města.Zde se připravíme na naší první cestu, která povede údolím říčky Tauber .

2.den

Je před námi proslulá pivní cyklistická cesta. Známá je pro svou nejvyšší hustotu pivovarů, které podél cesty potkáte.Pravé francké pivo ochutnáme již na naší první toulce romantickými Franky. Zažijeme místní atmosféru, ochutnáme místní delikatesy a hlavně čerstvé natočené pivo. Atmosféru místních zahrádek zažijeme například v Rothenburgu, Norimberku či Bambergu. Přespíme v městečku Ansbach.

3.den

Můžeme si zvolit jednu ze dvou variant cest, a to kratší 55km dlouhou trasu, poté budeme pokračovat vlakem do Norimberku, nebo 75km dlouhou trasu strávit celou v sedle svého kola. Čeká nás cyklostezka Deutsche Burgenstraße, navštívíme vodní hrad v Lichtenau. Dále pokračujeme do Roth, cestou projedeme krásnými historickými městy Windsbach a Abenberg. V Roth určitě nevynecháme markrabský zámek Ratiboř. Do Norimberka pojedeme podél kanálu Rýn - Mohan - Dunaj, cestou potkáme nespočet pivovarů, ochutnávka místních piv je samozřejmostí. Teď už nás čeká jen relax a odpočinek přímo v Norimberku, kde také strávíme noc.

4.den

Dnes si opět můžete vybrat ze dvou variant cest. Delší cca 80km dlouho trasu, která vede podél řeky Regnitz Užijeme si atmosféru úchvatným a malebným údolím, potkáme malá městečka a vesničky. Druhá kratší trasa 70m dlouhá vede podél kanálu Rýn - Mohan - -Dunaj. Cílem obou tras je hlavní město piva Bamberk. Obě varianty je možné zkombinovat s cestou vlakem. Přenocování v Bamberku.

5.den

Dnes se budeme vracet zpět přes kanál Rýn - Mohan - Dunaj. Pojedeme podél říčky Aisch. Kousek za půlkou dnešní trasy si odpočineme v Höchstadtu, kde si pochutnáme na místní specialitě - kapr. Poté se vydáme do Neustadtu. Nyní nás čeká relax a odpočinek v Neustadt an der Aisch.

6.den

Náš poslední den cyklistické pivní výpravy, strávíme na trase dlouhé cca 60km. První zastávka nás čeká v Bad Windsheimu, v krásném starém městě, kde navštívíme Francké přírodní muzeum. Navštívíme místní hospůdky, kde ochutnáme vařená piva. Po chvilce odpočinku vyrazíme směr Rothenburg, zde nás čeká večerní procházka tímto krásným historickým městem Poslední noc přespíme v Rothenburg ob der Tauber.

7.den

Naše cyklistická pivní stezka končí a čeká nás návrat zpět domů.Tip z okolí
Pět důvodů pro dovolenou v Chiemgau Už vám jde ze všech fotek vašich známých z dovolených u moře hlava kolem? Pokud se chcete také svlažit ve vodě a nezáleží vám kromě její čistoty na tom, zda je slaná, naložte rodinu do auta a vyrazte k „bavorskému moři“ Chiemsee. A kromě plavek si nezapomeňte ani kola a pohorky, budou se hodit.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.