Romantický advent v jižním Bavorsku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Bavorsko, Burghausen
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Národní parky Berchtesgaden a Bavorský les, plavba lodí po jezeře Königsee, malebný Altötting, nejdelší hrad v Evropě Burghausen, zámek Tüssling.
Na základě vlastních zkušeností jsme pro Vás připravili zajímavou kombinaci nedotčené přírody, historických městeček a půvabných adventních trhů. Pojedete lodí po jezeře Königsee, navštívíte malebný historický Altötting, Berchtesgaden obklopený kulisou hor, zámek Tüssling a ubytováni budete pod nejdelším hradem v Evropě Burghausenem.

Popis ubytování

UbytováníUbytování je ve 3* hotelu miHOTEL v Mühldorf am Inn, který nabízí komfortní moderně zařízené pokoje s vlastním soc. zařízením, SAT-TV, připojením na Internet.

Program zájezdu

1. den,

odjezd z ČR v ranních hodinách (z Prahy cca v 5.45 h, z ČB cca v 8.00 h), po přejezdu národního parku Bavorský les se přesuneme do Pasova: adventně vyzdobené město na soutoku třech řek s procházkou po historickém jádru. Bude následovat malebné městečko a poutní místo Altötting, který proslavil papež Benedikt XVI., jenž se v jeho okolí narodil a v době svého úřadování v Římě jej navštívil. Prohlédneme si nejvýznamnější památky s průvodcem (basilika sv. Anny, kostel sv. Magdaleny, svatá kaplička) a poté budeme mít čas k návštěvě vánočních trhů, které se konají na náměstí Kapellplatz a jsou označovány jako jedny z nejhezčích v Německu. V podvečer navštívíme adventní trhy na zámku Tüssling, kde budete mít možnost v 17.30 h shlédnout světelnou show. Odjezd na ubytování do Burghausenu, za příplatek večeře. Po večeři možnost individuální procházky pod nejdelším hradem Evropy.

2. den,

po snídani pojedeme do národního parku Berchtesgaden, kde se nejprve svezeme lodí po jezeře Königsee, obklopeném majestátními štíty hor, ke kostelu St. Bartholomä a poté si prohlédneme samotné horské městečko Berchtesgaden a navštívíme adventní trhy na historickém náměstí i v areálu zámku. Cestou domů se ještě zastavíme v rakouském Oberndorfu, který proslul zejména tím, že zde poprvé zazněla světoznámá píseň Tichá noc. Zde navštívíme kapli a vánoční trhy, zájemci ev. také muzeum Tiché noci. Návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 21 h, do Prahy cca ve 23 h). CK si vyhrazuje právo drobných změn programu: v případě, že by bylo jezero Königsee zamrzlé a lodě by nejezdily (stává se cca 1x za 6-7 let), bude do programu místo projížďky lodí zařazená návštěva solného dolu v Berchtesgadenu.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.