Základní kurz pohybu na via ferratách

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Německo, Česká republika
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 4 380 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pokud máte chuť seznámit se s tzv. jištěnými cestami a váháte vydat se za nimi do Alp nebo do Dolomit, je tento kurz určen právě vám. Během intenzivně laděného víkendu v nádherném prostředí Lužických hor vás naši instruktoři seznámí se základy bezpečného pohybu na jištěných cestách i s potřebným vybavením. Nově nabyté zkušenosti si budete moci vyzkoušet na cvičné zajištěné cestě na německé straně Lužických hor u městečka Kurort Jonsdorf.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba .

Popis stravování

polopenze

Popis ubytování

Ve dvou až čtyřlůžkových pokojích v penzionu v Dolní Světlé.  

Program zájezdu

1. den

Odpolední odjezd, v podvečer příjezd do Dolní Světlé, po večeři seznámení s programem kurzu a povídání o vzniku a typech via ferrat.

2.–3. den

Během dvou dnů proběhne teoretický a praktický nácvik na via ferratách v německé části Lužických hor v oblastech Spitzberg nebo Nonnesteig, příp. na Pastýřské stěně v Děčíně. Nácvik na skalkách, slaňování, spouštění a jiné techniky. V neděli odpoledne odjezd, příjezd ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.