Nepál na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 52 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento zájezd je vhodný pro všechny cyklisty, kteří sní o návštěvě Nepálu, ale mají respekt před úctyhodnými nadmořskými výškami a náročnými stoupáními do sedel. Itinerář zájezdu je sestaven tak, že budeme postupně sjíždět z posvátného Muktináthu ve výšce 3800 metrů až do subtropických oblastí na úpatí Himálaje, přitom si však uchováme možnost vzhlížet ke slavným himálajským obrům: Dhaulágirí a Annapúrnám. Staneme se svědky hinduistických i buddhistických obřadů, uvidíme tibetskou architekturu i slavná města nepálských králů. Údolím posvátné řeky Kálí Gandakí projedeme po horských silnicích s velmi řídkým provozem do příjemného města Pokhara na břehu jezera Pewa. Další etapy nás povedou velmi málo navštěvovanými místy po cestách mezi vesnicemi v podhůří Himálaje do kolébky poslední nepálské královské dynastie – horské pevnosti Gorkha. Během zájezdu si prohlédneme chrámy a paláce v nezapomenutelném Káthmándú a fakultativně i zachovalé historické město Bhaktapur , jež je perlou nepálské architektury.Náročnost:Celkem na horském kole ujedeme přibližně 400 km a nastoupáme 10 tis. výškových metrů. Většina etap vede po horských kamenitých cestách, některá stoupání i sjezdy jsou velmi prudké a technické. Zájezd je vhodný pouze pro horské kolo a dobře využijete i celoodpružené.Klima:Nepál je hornatá země s velmi vysokou průměrnou nadmořskou výškou. Budeme se pohybovat od 800 až téměř do 4000 m. Nadmořská výška bude výrazně ovlivňovat teploty. Ve vyšších polohách mohou noční teploty klesnout pod 10 stupňů. Přes den je obvykle slunečno s teplotami 15 – 20 stupňů, může být ale větrno a v horní části údolí Kálí Gandakí také velmi prašno. Dole jsou obvykle noční teploty velmi příjemné kolem 20 stupňů a denní mohou přesáhnout 30 stupňů. Počasí je v posledních letech značně nevyzpytatelné a ani v obvykle suché říjnové sezóně nelze vyloučit vydatnější déšť.  Průvodce:Prokop JouzaPoznámka:Více fotografií ze zájezdu konaného v roce 2017 naleznete zde.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

5x v hotelích se snídaní ve městech Káthmándú, Górka, Jomsom a Pokhara. 8x v turistických lodžích v horách, stravování se bude řešit individuálně, možností je dostatek.

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha  - Káthmándú; přílet brzy ráno a volný den ve městě: prohlídka největších pamětihodností Káthmándú ; stúpa Svajambhunáth, náměstí Durbar s hinduistickými chrámy, posvátné místo a pohřebiště Pašupatináth, stúpa Buddhanáth (nebo může být tento den zařazen před odletem dle aktuálního letového řádu).

3. den

Autobusem do Pokhary (800 m), města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u smaragdového jezera Phewa Tal: výhledy na slavnou Machapuchare (6993 m).

4. den

Přelet na horské letiště v Jomsomu (2800 m) přes nejhlubší údolí světa Kalí Gandakí mezi štíty Dhaulágirí (8167 m) a masivem Annapúren (8091 m) s několika vrcholy (v případě nepříznivého počasí pozemní přejezd); sestavení kol a první zahřívací etapa (15 km / 450 m).

5. – 6. den

Dva dny na hranici mýtického království Mustang; na kole přes Kagbeni (2800 m) – bránu Mustangu, do posvátného chrámu Muktináth (3700 m) – poutní místo uctívané hinduisty i buddhisty s výhledy na osmitisícovku Dhaulágirí, zpět dlouhým terénním sjezdem kolem stád pasoucích se jaků do Kagbeni (první den 26 km / 1000 m, druhý den 30 km / 1160 m).

7. – 8. den

Sjezd po horských cestách z vysokohorské pouště s budhistickými kláštery do subtropů s hinduistickými svatyněmi; přes malebné vesnice, vodopády a potoky s visutými mosty; vesnička Marpha a pravá nepálská jablečná pálenka; koupání v termálních pramenech v Tatopani; Kalopani a výhledy na Annapurny;  městečko Beni ležící na soutoku řek Kálí Gandakí a Myagdi; dojezd subtropickou přírodou do Birethani  (první den 61 km / 950 m, druhý den 63 km / 1520 m).

9. den

Dopoledne nepálským venkovem a přes vyhlídkový kopec Sarangkot dojezd do Pokhary; odpoledne odpočinek u jezera Phewa Tal, fakultativně návštěva Horolezeckého muzea (43,5 km / 1150 m).

10. – 11. den

Na kole mezi rýžovými políčky a odlehlými vesničkami v podhůří Himaláje po vlnitých hliněných cestičkách; unikátní zážitky v málo známém a turisty opuštěném koutu Nepálu; přehrada Begnas Tal; malebné hinduistické vesničky Bhorletar a Sundaar Bazar (první den 34 km / 7800 m, druhý den 34 km / 1100 m).

12. – 13. den

Horská pevnost Gorkha – kolébka poslední nepálské královské dynastie, návštěva pevnosti na kopci nad městem; závěrečná královská etapa z Gorkhy do Benighátu a sladká odměna v podobě výhledů na hřeben Himaláje se třemi osmitisícovkami v řadě (Annapurna, Manaslu a Dhaulágirí); zabalení kol (první den 54 km / 1600 m, druhý den 47 km / 1300 m).

14. den

Autobusem do hlavního města Káthmándú , podvečer ve městě a poslední nákupy; v případě zájmu fakultativně výlet do královského města Bhaktapur .

15. – 16. den

Letecky Káthmándú - Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.