Nepál na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 52 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento zájezd je vhodný pro všechny cyklisty, kteří sní o návštěvě Nepálu, ale mají respekt před úctyhodnými nadmořskými výškami a náročnými stoupáními do sedel. Itinerář zájezdu je sestaven tak, že budeme postupně sjíždět z posvátného Muktináthu ve výšce 3800 metrů až do subtropických oblastí na úpatí Himálaje, přitom si však uchováme možnost vzhlížet ke slavným himálajským obrům: Dhaulágirí a Annapúrnám. Staneme se svědky hinduistických i buddhistických obřadů, uvidíme tibetskou architekturu i slavná města nepálských králů. Údolím posvátné řeky Kálí Gandakí projedeme po horských silnicích s velmi řídkým provozem do příjemného města Pokhara na břehu jezera Pewa. Další etapy nás povedou velmi málo navštěvovanými místy po cestách mezi vesnicemi v podhůří Himálaje do kolébky poslední nepálské královské dynastie – horské pevnosti Gorkha. Během zájezdu si prohlédneme chrámy a paláce v nezapomenutelném Káthmándú a fakultativně i zachovalé historické město Bhaktapur , jež je perlou nepálské architektury.Náročnost:Denní dávky kilometrů a nastoupaných metrů nejsou nijak závratné, celkem na horském kole ujedeme přibližně 400 km. Letadlem se dopravíme do výšky 3000 m, odkud můžete na kole fakultativně vystoupat do výšky 3700 m a poté budeme pomalu sjíždět do podhorských oblastí. Většinou pojedeme po vedlejších cestách s minimálním provozem.Povrch a profil:Převážně šotolina (75%) a špatný asfalt. Zájezd vhodný pouze pro horské kolo.Klima:V horách proměnlivé počasí s možností slunce a deště.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnou si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

5x v hotelích se snídaní ve městech Káthmándú, Górka a Pokhara. 8x v turistických lodžích v horách, stravování se bude řešit individuálně, možností je dostatek.

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha  - Káthmándú; přílet brzy ráno a volný den ve městě: prohlídka největších pamětihodností Káthmándú ; stúpa Svajambhunáth, náměstí Durbar s hinduistickými chrámy, posvátné místo a pohřebiště Pašupatináth, stúpa Buddhanáth (nebo může být tento den zařazen před odletem dle aktuálního letového řádu).

3. den

Autobusem do Pokhary (800 m), města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u smaragdového jezera Phewa Tal: výhledy na slavnou Machapuchare (6993 m).

4. den

Přelet na horské letiště v Jomsomu (2800 m) přes nejhlubší údolí světa Kalí Gandakí mezi štíty Dhaulágirí (8167 m) a masivem Annapúren (8091 m) s několika vrcholy (v případě nepříznivého počasí pozemní přejezd); sestavení kol a první zahřívací etapa (15 km / 500 m).

5. – 6. den

Dva dny na hranici mytického království Mustang; na kole přes Kagbeni (2800 m) – bránu Mustangu, do posvátného chrámu Muktináth (3700 m) – poutní místo uctívané hinduisty i buddhisty s výhledy na osmitisícovku Dhaulágirí, zpět dlouhým terénním sjezdem kolem stád pasoucích se jaků do Kagbeni (první den 26 km / 1050 m, druhý den 30 km / 1260 m).

7. – 8. den

Sjezd po horských cestách z vysokohorské pouště s budhistickými kláštery do subtropů s hinduistickými svatyněmi; přes malebné vesnice, vodopády a potoky s visutými mosty; vesnička Marpha a pravá nepálská jablečná pálenka; koupání v termálních pramenech v Tatopani; Kalopani a výhledy na Annapurny;  městečko Beni ležící na soutoku řek Kálí Gandakí a Myagdi; dojezd subtropickou přírodou do Naya Pul  (první den 61 km / 1000 m, druhý den 63 km / 1850 m).

9. den

Dopoledne nepálským venkovem a přes vyhlídkový kopec Sarangkot dojezd do Pokhary; odpoledne odpočinek u jezera Phewa Tal, fakultativně návštěva Horolezeckého muzea (45 km / 1150 m).

10. – 13. den

Mezi rýžovými políčky a odlehlými vesnicemi v podhůří Himaláje do horské pevnosti Gorkha – kolébky poslední nepálské královské dynastie; závěrečná etapa z Gorkhy do Arughátu; zabalení kol (4 dny / 170 km / 4000 m).

14. den

Autobusem do hlavního města Káthmándú , podvečer ve městě a poslední nákupy; v případě zájmu fakultativně výlet do královského města Bhaktapur .

15. – 16. den

Letecky Káthmándú - Praha.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.