Nepál na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 52 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento zájezd je vhodný pro všechny cyklisty, kteří sní o návštěvě Nepálu, ale mají respekt před úctyhodnými nadmořskými výškami a náročnými stoupáními do sedel. Itinerář zájezdu je sestaven tak, že budeme postupně sjíždět z posvátného Muktináthu ve výšce 3800 metrů až do subtropických oblastí na úpatí Himálaje, přitom si však uchováme možnost vzhlížet ke slavným himálajským obrům: Dhaulágirí a Annapúrnám. Staneme se svědky hinduistických i buddhistických obřadů, uvidíme tibetskou architekturu i slavná města nepálských králů. Údolím posvátné řeky Kálí Gandakí projedeme po horských silnicích s velmi řídkým provozem do příjemného města Pokhara na břehu jezera Pewa. Další etapy nás povedou velmi málo navštěvovanými místy po cestách mezi vesnicemi v podhůří Himálaje do kolébky poslední nepálské královské dynastie – horské pevnosti Gorkha. Během zájezdu si prohlédneme chrámy a paláce v nezapomenutelném Káthmándú a fakultativně i zachovalé historické město Bhaktapur, jež je perlou nepálské architektury.Náročnost:Denní dávky kilometrů a nastoupaných metrů nejsou nijak závratné, celkem na horském kole ujedeme přibližně 400 km. Letadlem se dopravíme do výšky 3000 m, odkud můžete na kole fakultativně vystoupat do výšky 3700 m a poté budeme pomalu sjíždět do podhorských oblastí. Většinou pojedeme po vedlejších cestách s minimálním provozem.Povrch a profil:Převážně šotolina (75%) a špatný asfalt. Zájezd vhodný pouze pro horské kolo.Klima:V horách proměnlivé počasí s možností slunce a deště.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnou si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

5x v hotelích se snídaní ve městech Káthmándú, Górka a Pokhara. 8x v turistických lodžích v horách, stravování se bude řešit individuálně, možností je dostatek.

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha  - Káthmándú; přílet brzy ráno a volný den ve městě: prohlídka největších pamětihodností Káthmándú ; stúpa Svajambhunáth, náměstí Durbar s hinduistickými chrámy, posvátné místo a pohřebiště Pašupatináth, stúpa Buddhanáth.

3. den

Autobusem do Pokhary (800 m), města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u smaragdového jezera Phewa Tal: výhledy na slavnou Machapuchare (6993 m).

4. den

Přelet na horské letiště v Jomsomu (2800 m) přes nejhlubší údolí světa Kalí Gandakí mezi štíty Dhaulágirí (8167 m) a masivem Annapúren (8091 m) s několika vrcholy (v případě nepříznivého počasí pozemní přejezd); sestavení kol.

5. – 6. den

Dva dny v mytickém království Mustang; na kole přes Kagbeni (2900 m) – bránu Mustangu, do posvátného chrámu Muktináth (3700 m) – poutní místo uctívané hinduisty i buddhisty, zpět kolem stád pasoucích se jaků do Kagbeni (2 dny / 60 km / 2400 m).

7. – 9. den

Sjezd po horských cestách přes malebné vesnice, vodopády a potoky s visutými mosty do městečka Beni (899 m), ležícího na soutoku řek Kálí Gandakí a Myagdi; dále po asfaltové silnici do Pokhary (3 dny / 170 km / 3100 m).

10. – 13. den

Mezi rýžovými políčky a odlehlými vesnicemi v podhůří Himaláje do horské pevnosti Gorkha – kolébky poslední nepálské královské dynastie; závěrečná etapa z Gorkhy do Arughátu; zabalení kol (4 dny / 170 km / 4000 m).

14. den

Autobusem do hlavního města Káthmándú , podvečer ve městě a poslední nákupy; v případě zájmu možný výlet do královského města Bhaktapur .

15. – 16. den

Letecky Káthmándú - Praha.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.