Nepál pro malé milovníky hor

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V Nepálu se potkává země s nebem. Zrodil se zde Buddha i nejvyšší hora, rozkvétá tu na 30 druhů rododendronů a zpívá přes 800 druhů ptáků. Kdo by se tam nechtěl podívat? A proč nevzít s sebou i děti? Kromě nejznámějších kulturních památek pod ochranou UNESCO budeme moci spatřit nepálské osmitisícovky Everest, Dhaulágirí, Annapúrny a nespočet sedmitisícových vrcholů. Do paměti se vryjí dny strávené v kopcích nad Pókharou, kde budeme mít panorama Himálaje jako na dlani, poputujeme ode vsi ke vsi, přičemž nahlédneme do života místních lidí. Z horské oblasti se přeneseme do naprostého opaku – subtropické džungle národního parku na hranici s Indií, kde se svezeme na slonech a při troše štěstí potkáme nosorožce i krokodýly. A abychom z této chudé, ale překrásné země viděli a zažili to nejzajímavější, co zvládneme s dětmi, nesmí chybět nocleh u řeky – v tomto případě Trišulí, prodírající si cestu z Tibetu k matce řek Ganze.  Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně, plná penze

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Káthmándú: ranní přílet do hl. m. Nepálu a přesun do hotelu v nedalekém krásném Bhaktapuru  – prohlídka architektonicky jedinečného královského města, palác s 55 vyřezávanými okny; vrchol káthmándského zlatnictví Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla i stále živé náměstí hrnčířů. 

3. den

Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth, jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové. 

4. den

Bhaktapur – Pókhara: dopoledne přelet do příjemné Pókhary, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou horu Mačhapučhre, tzv. "Rybí ocas".

5. den

Pókhara – Astam: nalehko přesun džípy a pak pěšky do eko-lodže v 1600 m n.m. proslulé nezapomenutelnými západy slunce a panoramatickým výhledem na himálajské hřebeny; odpoledne věnované zastavení se a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – podíváme se do místní školy, pokusíme se uplést bambusový koš a pomůžeme uvařit našemu kuchaři oběd či večeři.

6. den

Astam – Dampus: půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky, kde není nouze o úsměvy místních lidí. 

7. den

Dampus – Pókhara: pěšky (cca 2,5 h) do vesnice Phédi a pak džípy sjezd do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví.

8. den

Pókhara – Górkha – řeka Trišulí: přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Narajana Šáha a sídla někdejší královské rodiny; opevněný palác Górkha Durbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí; odpoledne přesun k Trišulí a nocleh v bambusových chatkách na písečné pláži u řeky.

9. den

Řeka Trišulí – Čitván: příprava člunů a splutí části řeky zakončené obědem, kdo nebude chtít plout na člunech, může rybařit; odpoledne přejezd k NP Čitván. 

10. den

Národní park Čitván : pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnikaTharu, absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer taneční vystoupení a pro zájemce možnost strávit noc v pozorovací věži v džungli. 

11. den

Čitván – Káthmándú: půldenní přejezd do Káthmándú – královské náměstí Darbar, volno na poslední nákupy. 

12.–13. den

Káthmándú – Praha: další královské město Pátan  nebo fakult. možnost letu k Everestu; odlet z Nepálu, přílet do ČR 13. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.