Treking kolem Annapúren

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 52 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dominantou tohoto oblíbeného treku ve středním Nepálu je mohutná hradba osmitisícových Annapúren, v závěru také Dhaulagiri. Celý treking trvá 18–20 dnů, my projdeme za 12 dní jeho nejkrásnější část. Klíčový přechod sedla Thorung La plánujeme na 10. či 11. den pochodu, takže se postupným stoupáním dobře zaklimatizujeme. Při relativně krátkém sestupu do Jomsomu navštívíme unikátní poutní místo Muktinath a typickou tibetskou vesničku Kagbeni s proslavenými kláštery. Následuje nezapomenutelný let údolím Kálí Gandakí do Pokhary. Nevynecháme ani návštěvu hlavního města Káthmándú a prohlédneme si jeho nejhezčí památky.Náročnost:viz profil trasy a úvodní tabulka. Kromě přechodu sedla jde o pochod obydlenou velehorskou krajinou po solidní horské stezce.Klima:Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.Poznámka:AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a  stravování v Nepálu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Káthmándú.

3. den

Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth.

4. den

Přejezd autobusem do Besisaharu, výchozího místa našeho treku.

5. - 16. den

Treking po trase Bahun Danda, Chanje, Bagarchhap, Chame, Pisang, Manang, Let Daru, Thorung Phedi, sedlo Thorung La (5416 m), Muktinath, Kagbeni a Jomsom.

17. - 18. den

Letecky z Jomsomu do Pokhary, relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren, návštěva Muzea horolezectví, projížďka lodí po jezeře Phewa, ev. výstup k pagodě Míru.

19. den

Přelet z Pokhary do Káthmándú – prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

20. den

Prohlídka bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Fakultativně vyhlídkový let k Everestu.

21. - 22. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.