Treking kolem Dhaulagiri

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 53 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Trek kolem mohutného osmitisícového vrcholu Dhaulagiri patří k obtížnějším, ale zároveň nejkrásnějším trekům Nepálu. Nádherná vysokohorská krajina společně s úchvatnými výhledy na zaledněné himálajské štíty a menší navštěvovanost plně vyvažují horší dopravní dostupnost oblasti. Trek je určen zejména zkušeným trekařům, které neodradí nutnost spaní ve stanech a vlastní vaření. Tábořit budeme přímo pod mohutnou západní stěnou Dhaulagiri a celý trek projdeme za 12 dní. V druhé části treku nás čeká přechod dvou pětitisícových sedel, rozdělený do dvou dnů. Mezi sedly zažijeme také nejvýše položený nocleh v Hidden Valley Campu (5140 m). Během treku je plánován rezervní den, který je za příznivých podmínek po sestupu do Jomsonu možné využít k návštěvě hinduistického poutního místa Muktinath. Z Jomsonu je naplánován přelet údolím Kálí Gandakí do Pokhary. Na závěr nevynecháme návštěvu hlavního města Káthmándú a prohlédneme si jeho nejhezčí památky.Náročnost:Od pochodu obydlenou velehorskou krajinou po solidní horské stezce po nejvyšší partie himálajských sedel po kamenité a sutí pokryté pěšině a ledovci. Nejvyšším bodem trasy jsou sedla French Pass (5360 m) a Dhampus Pass (5244 m). Denní úseky obnášejí okolo šesti až osmi hodin chůze. Náročný je samotný pobyt v chladném, větrném a prašném prostředí s ranními teplotami sestupujícími v horních partiích treku až k – 20 ºC. Náročnost 3-4 odpovídá, pokud si objednáte nosiče. S plnou zátěží jde o náročnost 4! Klima:Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce nad 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci a nad ránem teploty klesají pod bod mrazu, až k -20 °C.Poznámka:AKLIMATIZACEna vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoliv himálajských trecích je potřebná a dostatečná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu.Velice doporučujeme pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Rádi zajistíme. Dále doporučujeme nákup zajištění dehydrované stravy Travellunch, se kterou máme výborné zkušenosti a používáme ji od roku 2013 na některých našich trekingových zájezdech. Jedná se o dehydrovaná jídla Travellunch, kdy stačí uvařit jenom horkou vodu, jídlo se zalije a v sáčku samo dojde (http://www.jidlonacestu.cz/travellunch).

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1.-2. den

Letecky Praha - Káthmándú.

3. den

Ranní přejezd autobusem do Pokhary, odpolední prohlídka města.

4. den

Přejezd autobusem do Beni, po obědě přejezd dále do Darbangu.

5.-15. den

Treking po trase Sibang, Dobhan Kharka, Italian BC, Dhaulagiri BC, sedlo French Pass (5360 m), Hidden Valley Camp, sedlo Dhampus Pass (5244 m), Marpha. V kempu Italian BC  (3550 m) strávíme dvě noci, kde kvůli správné aklimatizaci prozkoumáme okolní svahy. V malebné vesničce Marpha navštívíme vzkvétající gompu se sto let starým modlitebním mlýnkem doneseným z Tibetu.

16. den

Ranní přejezd do Jomsomu: prohlídka místního ekomuzea (archeologie, geologie, flóra, fauna, lékařství, zvyky a kultura), procházka směr Kagbeni, příp. výlet do Muktinathu nebo bočního údolí směrem na Tilicho Ta. Tento den nám částečně slouží jako rezervní, kdybychom se zdrželi na treku.

17. den

Letecky z Jomsomu do Pokhary, odpočinek na loďce u jezera Phewa Tal či návstěva muzea horolezectví.

18. den

Přelet do Káthmándú , odpolední prohlídka historického centra, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth. 

19. den

Prohlídka stúpy Swayambhunath a center královských měst Pátan  a Bhaktapur . Fakultativně vyhlídkový let k Everestu. 

20.-21. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.