Treking okolo Manaslu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 54 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento krásný dlouhý trek okolo elegantní osmitisícovky je unikátní především tím, že míří do odlehlé oblasti, která byla pro cizince ještě před nedávnem zcela uzavřena. I nyní je počet trekařů limitovaný a vstup je povolen jen s místním průvodcem. Geograficky se jedná o jednu z nejpůsobivějších oblastí nepálského Himálaje. Putování zdejšími horskými osadami je mimo jiné i etnografickým zážitkem, který nahoře vyvrcholí tibetskými vesnicemi starobylého vzhledu i životního stylu.Náročnost:Treking vyžaduje především vytrvalost. Délka trasy je asi 150 km po horské stezce, v sedle je i možnost sněhových polí. Základní převýšení 4500 m od startu do sedla zvýší houpavý profil trasy asi na dvojnásobek.Klima:Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.Poznámka:AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Káthmándú.

3. den

Prohlídka historických center královských měst Káthmándú a Pátan.

4. den

Přejezd do Soti Khola, výchozího bodu našeho treku.

5. - 7. den

Treking dolní částí kaňonu Buri Gandakí, místy po visutých stezkách ve strmých svazích, nevarské vesnice s terasovitými políčky, tropická příroda.

8. - 10. den

Pokračování traverzovými pasážemi vysoko nad Buri Gandakí, vesničky přilepené v nedozírných svazích, borové lesy.

11. - 12. den

Překročení hranice 3000 m, výhledy na Manaslu (8163 m) a další velehorská panoramata, kamenné gurungské vesnice tibetského typu, buddhistické stúpy, klášter Rimbuch.

13. den

Poslední vesnice Samdo nedaleko tibetských hranic, boční aklimatizační výstup do 4800 m.

14. - 15. den

Přechod sedla Larke (5106 m) směrem k západu, výhledy na masiv Annapúren a vzdálenější Dhaulagiri.

16. - 17. den

Sestup na trasu Annapúrna treku a kaňonem Marsyangdi do Chamje, jeepy do Besisaharu. Rezerva pro překročení Larke Passu, nebo jeden den odpočinek, či výlet nalehko nahoru po Annapúrna treku.

18. - 19. den

Návrat do Káthmándú, prohlídka královského města (buddhistické svatyně Boudhanath stúpa a Swayanbhunath, pohřebiště Pašupatináth).

20. - 21. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.