Treking pod Annapúrnu a Machapuchare

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 46 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Treking do jižního base campu Annapúren nabízí v Nepálu nejrychlejší možnost, jak se dostat do bezprostřední blízkosti osmitisícovek. Tento treking plánujeme na 8 dnů a jeho trasa je velmi různorodá. Začneme stoupat mezi nízko položenými vesnicemi a rýžovými políčky a postupně se rododendronovými lesy dostaneme k hranici 3000 m. Odtud vystoupáme na vyhlídkový vrchol Poon Hill, který nabízí krásné výhledy na osmitisícovou Dhaulagiri. Stezka ve svazích divokého kaňonu Modi Kholy nás zavede k úpatí Annapúren, až do jižního základního tábora. Nasajeme atmosféru místa startu horolezeckých expedic dobývajících okolní vrcholy. Kromě mohutného hřebene Annapúren budeme obdivovat i nádherný vrchol, tzv. "nepálský Matterhorn“ – posvátnou Machapuchare. Náročnost:I když tento trek patří k nejsnazším nepálským vysokohorským trekům, kvůli značnému převýšení s batohem na zádech je třeba ho označit jako středně náročný až náročný. V rámci jednodenních etap se překonávají značné výškové rozdíly (střídavé stoupání a kleasání). Nese se jen spacák a osobní vybavení. Klima:Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.Poznámka:AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha - Káthmándú.

3. den

Prohlídka královského města Káthmándú (historické centrum, Boudhanáth stúpa, Svajambhunáth a pohřebiště Pašupatináth).

4. den

Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u jezera Phewa Tal.

5.–12. den

Treking do Ghorepani, ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů přes Tadapani, Chhomrong až do Annanpurna base campu (4200 m), zpět kaňonem Modi Kholy; z Nayapulu přejezd zpět do Pokhary.

13. den

Letecky zpět do Káthmándú, prohlídka historického centera Pátanu.

14.–15. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.