Treking z Nepálu do Tibetu k posvátné hoře Kailás

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál, Čína
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 84 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Připravili jsme pro vás nevšední a dobrodružnou cestu vedoucí do nejodlehlejších oblastí Nepálu a Tibetu. V první části našeho zájezdu se vydáme do oblasti Humla v severozápadním Nepálu, jež je považována za jedno z jeho nejodlehlejších a nejvíce izolovaných území. Během šesti denního putování proti proudu řeky Humla Karnali poznáme dvě odlišné tváře této oblasti. Na jedné straně si Humla zachovala svoji nedotčenou přírodu i po staletí tradiční způsob života místních obyvatel. Doposud zde téměř nikde neucítíme zplodiny z výfukových plynů, ani zde nespatříme záplavu komerčního zboží z celého světa. Na druhou stranu nebudeme moci přehlédnout chudobu spojenou s izolovaností od okolního světa.V polovině naší cesty překonáme nepálsko-tibetské hranice a druhou část zájezdu strávíme již v Tibetu. Okruh okolo posvátné hory Kailás zůstává i dnes jedním z nejspirituálnějších míst naší planety. Uctívají jej příslušníci hned dvou velkých náboženství, jakými jsou hinduismus a buddhismus i některá další. Po tisíce let se věřící vydávají vykonat pouť (koru) kolem této hory. Jedni ji obcházejí po směru hodinových ručiček, jiní obráceně. Někteří se snaží ujít trasu dlouhou 52 kilometrů během jednoho dne, většině poutníků to však trvá tři dny. A těm, co se rozhodnou pokleknout a natáhnout se na zem při každém kroku, trvá cesta asi čtyři týdny. Všichni však věří, že jim to přinese štěstí!Náročnost:Náročnost zájezdu spočívá především v nízkému komfortu ubytování, jednoduchých hygienických podmínkách a ve značné odlehlosti jednotlivých oblastí. V Tibetu je navíc dána nadmořskou výškou, ve které se budeme pohybovat (více jak šest dnů nad 4500 m, nejvyšší dosažená výška 5630 m), viz profil zájezdu. Klima:Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Teploty v Káthmándú se na přelomu května a června pohybuji mezi 25–30 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 15–18 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.V Tibetu se budeme pohybovat převážně ve vysokých polohách, denní teploty se zde za slunečního svitu pohybují mezi 15–18 °C. V podvečer, v noci a brzy ráno však teploty klesají pod nulu. Během treku se můžeme v těch nejvyšších partiích setkat se sněhem.Poznámka:AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha - Káthmándú. Dle příletu seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy.

3. den

Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú : královské město Pátan , Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth; vyřízení potřebných formalit.

4.–5. den

Přelet do Nepalgunju do jižních Teraí; druhý den přelet do horského městečka Simikot (2950 m) – výchozí místo našeho treku, odtud přes sedlo Lagna do Dharapori (2610 m).

6.–9. den

Treking přes pšeničná a rýžová políčka a dále proti proudu řeky Humla Karnali s několika bočními vodopády, po trase Kermi (2790 m), YalbangGomba (2950 m), Tumkot Khola (3050 m) a do Yari (3720 m).

10.–11. den

Závěrečné putování na nepálském území pře sedlo Nara La (4580 m) do Hilsy (3720 m), za sedlem se nám otevřou krásné výhledy na Tibetskou náhorní plošinu; dále na čínskou hranici do Sheru (3860 m), odtud přesun mikrobusem do Purangu (3772 m), též Taklakotu (po cestě zastávka ve vesnici Khojarnath a v klášteře Lhamo Yutak).

12.–13. den

Přejezd z Purangu přes sedlo Gurla La (4590 m) k posvátnému jezeru Manasarovar (cíl tibetských a buddhistických poutníků, kteří ho obcházejí, hinduističtí poutníci v něm vykonávají očistnou koupel), aklimatizační procházka; dále přejezd do výchozího místa treku kolem Mt. Kailás do Darchenu (4560 m).

14. den

Třídenní poutní okruh kolem posvátné hory Kailás – z Darchenu přes Darboche a dále po dlouhých pláních údolí až ke klášteru Dira Phuk (5050 m), odtud se nám otevřou nádherné výhledy na severní stěnu Kailáse.

15.–16. den

Výstup kolem mnoha poutních míst do nejvyššího místa našeho putování, sedla Dolma La (5630 m) s nespočtem modlitebních praporků, odtud sestup ke klášteru Zuthul Phuk (4835 m); na závěr přes planinu Barkha do Darchenu, přejezd k jezeru Manasarovar.

17.–18. den

Dvoudenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou k tibetsko-nepálské hranici s noclehem v městečku Zhongba a Gyirong, překročení hlavního hřebene Himálaje v sedle Rasuwa Ghanghi.

19.–20. den

Návrat do Káthmándú; prohlídka bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, proslulého též svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny.

21.–22. den

Letecky Káthmándú - Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.