Vánoční a silvestrovský treking v Nepálu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nepál
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 49 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Západajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani.  Náročnost:Turistický program je zařazen 5.–10. den, kdy se budeme pohybovat v nadmořských výškách do 3250 m. Absolvujeme zde šest etapových pěších výletů, jejich délka se pohybuje okolo 6–8 hodin v poklidném tempu.Klima:Teploty v Káthmándú a Pokhaře se v zimě pohybují mezi 10–17°C. V noci teploty klesají k 5°C až bodu mrazu. Zimy ve městech se vyznačují slunnými a teplými dny s čistou modrou oblohou.Poznámka:V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy.

3. den

Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth. Společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeře v nepálském stylu. 

4. den

Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren, gurmánské zážitky přímo na ulici.

5.–6. den

Přejezd na začátek treku do Naya Pul, první část pěšího putování do vesnice Tikhedhunga (1540 m), dále přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m)

7. – 9. den

Ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m) – zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

10. den

Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

11. den

Sestup do údolí a přesun do Pokhary – návštěva Muzea horolezectví, projížďka lodí po jezeře Phewa, ev. výstup k pagodě Míru

12. den

Přelet do Káthmándú, přesun do bývalého hlavního města Bhaktapuruvýznamného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Jedno ze tří královských měst je proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny.

13. den

Přejezd do Káthmándú - prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

14. - 15. den

Káthmándú – rozloučení se s městem, volno na poslední nákupy, po obědě letecky zpět do Prahy s noclehem v Istanbulu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.