Nikaragua

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nikaragua
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 66 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento tropický ráj, ležící mezi Karibikem a Pacifikem, připomíná Kubu před desítkami let. Nikaragua je největší země Střední Ameriky a může nabídnout vše a pro každého. I přes to všechno jde o málo navštěvované místo, které turismus teprve poznává. Nikaragua nabízí krásná koloniální města, opuštěné ostrovy, ztracené pláže, ale také nedotčenou přírodu a sopky. Vše završuje pohostinnost a klid vyzařující z místních obyvatel. Zaleťte se s námi podívat do země, kde se zastavil čas, kde se vyrábí výborná čokoláda a pije skvělý rum.  Klima:vlhké tropické, horké a velmi suché v období pořádání zájezdu, průměrné teploty bývají – vzduch 29 °C, voda 27 °C bez velkých výkyvů.Poznámka:Termín je pouze orientační a může se změnit dle letového řádu. 

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha - Managua.

2. den

Odjezd do koloniálního města Leon, prohlídka města; prohlídka katedrály  možnost návštěvy muzea Rubéna Daría nebo Muzea mýtů a legend. Odpoledne přesun do Chichigalpa, kolébky známého nikaragujského rumu Flor de caňa; prohlídka továrny na výboru rumu spojená s ochutnávkou.

3. den

Poneloya - rybářská vesnice na břehu Pacifiku; pláže, koupání, relaxace. Fakultativně možnost výletu na ostrov Juan Venano, rezervace proslavená mangrovníky a tamní faunou.

4. den

NP Volcán Masaya -  pozorování vulkanické činnosti kráteru San Fernando. Návštěva muzea národního parku, odpoledne odjezd do Catariny, koloniálního městečka, známého především díky proslulé vyhlídce do okolí. Návštěva místního řemeslného trhu v Pueblos Blancos. 

5. den

Granada - prohlídka jednoho z nejvýznamějších měst Nikaragui a zároveň nejstaršího koloniálního města středoamerického kontinentu.

6. den

Přesun do San Jorge; plavba na vulkanický ostrov Ometepe, prohlídka ostrova; laguna Charco Verde; možnost koupání v jezeru Nikaragua. 

7. - 8. den

Isla de Ometepe – přesun lodí do přístavu v San Jorge a pokračování do San Juan del Sur, odpočinek, koupání na krásných plážích. 

9. den

Managua – přesun do hlavního města Nikaragui; prohlídka města, katedrála Santiago de Managua, palác Kultury; návštěva řemeslných trhů. 

10. den

Matagalpa - přejezd a následně prohlídka města, které je centrem pěstování kávy; ruiny starého Convento de los Jesuitas, matagalpská kadedrála; návštěva muzea kávy.

11. den

Castillo de chocolate - prohlídka továrny na čokoládu v Matagalpě, kde se vyrábí nejlepší čokoláda v Nikaragui. Návrat do Managui a nocleh.

12. den

Letecky zpět do Prahy   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.