Zlatý okruh Nikaraguou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nikaragua
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 77 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do této krásné země, poznejte její skryté přírodní i kulturní bohatství a přátelský národ.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY DO MANAGUY

2. den - PŘÍLET DO MANAGUY

2. den - MANAGUA - LEÓN

Dopoledne prohlídka Managuy, během které uvidíte starou i moderní část města. Následně odjezd do koloniálního městečka León. Cestou se zastavíme na lávových polích San Jacinto, kde uvidíme asi 20 malých kráterů s různobarevným vroucím bahnem, zvaných Los Hervideros de San Jacinto, odpoledne příjezd do úžasného koloniálního města Leon. Prohlídka. Nocleh.

3. den - LEÓN – FLOR DE CAŇA DESTILERY

Caňa. Prohlídka končí v muzeu rumu a je samozřejmě spojená s ochutnávkou. Název této společnosti (Flor de Caňa), která byla založena v roce 1890 a vyrábí prémiové nikaragujské rumy, v překladu znamená květ cukrové třtiny. Rumy Flor de Caňa zrají v malých amerických dubových sudech o obsahu 180 litrů, ve kterých zrál před tím bourbon a whisky. Volné odpoledne.

4. den - LEÓN – GRANADA

Odjezd do cca 2,5 hodiny vzdáleného města Granada, které bylo založené v roce 1524 dobyvatelem Hernándezem de Córdoba a leží na úpatí vulkánu Mombacho. Prohlédnete si historickou část města, jehož centru vévodí velká žlutá katedrála. Prohlídku města zakončíte v muzeu čokolády, kde se zároveň zúčastníte workshopu a na závěr si odnesete malý kus své vlastnoručně vyrobené čokolády.

5. den - GRANADA – MASAYA VOLCANO

Dopoledne volný čas k nákupům suvenýrů či relaxaci. Odpoledne odjezd k návštěvě trhu Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování k vulkánu Masaya, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago a poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – tropickými netopýry. Návrat do hotelu, nocleh.

6. den - ZOPANGO ISLAND

Odjezd k jezeru Nikaragua a plavba k soukromému ostrovu Zopango. Relaxace na tropickém ostrově uprostřed „sladkého moře“. Čas zde můžete trávit v hamakách zavěšených mezi stromy, rybařením či šnorchlováním. K obědu Vám místní připraví tradiční grilované ryby, jež jsou opravdovou delikatesou. Návrat do Granady, nocleh.

7. den - MOMBACHO VOLCANO - MATAGALPA

Přejezd do přírodní rezervace Mombacho, kde se nachází stejnojmenná vyhaslá sopka u jezera Nikaragua. Procházka mračným pralesem kolem kráteru, deštným tropickým pralesem a kávovými plantážemi. Fakultativně možnost výletu terénním autem na vrchol sopky či jízda na zavěšených lanech – canopy tour. Odjezd do horského města Matagalpa, ubytování, nocleh.

8. den - MATAGALPA

Prohlídka města, během které zavítáte na místní tržiště, kde Vás jistě pohltí místní atmosféra, muzeum kávy a zdejší vyhlášená čokoládovna. Po obědě navštívíte katedrálu Iglesia San José postavenou v r. 1751 původně jako vězení pro domorodé rebely. Následně uvidíte nádhernou katedrálu Iglesia San Pedro, jež byla postavena v r. 1874 v neoklasicistním stylu a právem patří mezi nejhezčí památky Matagalpy. Dále také navštívíte kostel Iglesia Molagüina, který se řadí mezi prostší památky.

9. den - MATAGALPA – SAN CARLOS

Odjezd do přístavu v San Carlos. Odtud plavba na ostrov San Fernando, který patří do souostroví Solentiname, jež se nachází v jižní části ostrova Nikaragua (Cocibolca). Cestou uvidíte zdejší bohatou faunu a flóru, často jsou k vidění zejména želvy, různé druhy tropického ptactva a také kajmani. Po příjezdu na San Fernando ubytování.

9. den - SAN CARLOS – OSTROV SAN FERNANDO

10. den - LOS GUATUZOS – EL CASTILLO

Plavba lodí po řece Papaturro směr Los Guatuzos, jenž patří mezi světově chráněné ramsarské mokřady. Cestou můžete spatřit několik druhů opic, krokodýly, želvy, motýly a tropické ptactvo. Následuje procházka deštným pralesem, během které uvidíte mimo jiné divoce rostoucí orchideje, bromélie a helicony. Pokračování do města El Castillo, ubytování. Po večeři Vás čeká plavba na noční krmení kajmanů.

11. den - NÁRODNÍ PARK INDIO MAIZ

Ráno vyrazíte do NP Indio Maiz. Po registraci se vydáte na procházku džunglí doprovázeni místním průvodcem, jenž Vás detailně seznámí se zdejší faunou a flórou. Po návratu do El Castilla procházka městem, návštěva pevnosti z 18. století, kterou postavili Španělé na obranu před piráty.

12. den - EL CASTILLO – MANAGUA

Odjezd do Managuy, procházka centrem města, možnost nákupu posledních suvenýrů. Ubytování.

12. den - EL CASTILLO – MANAGUA

13. den - MANAGUA – PRAHA

Transfer na letiště v Managui, odlet do Prahy.

14. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.