Holandská mozaika a květinové korzo

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko, Amsterodam, Keukenhof
Ubytování Hotel Etap
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Chcete-li se držet příliš striktně zásady, že na poznání velkého města je potřeba týden nebo více, ušetřete si cestování, protože nikdy nestihnete poznat všechna ta krásná města. Nabízíme jinou možnost. Nabízíme průřez tím, co Holandsko dělá Holandskem především. Sýr, voda a květiny. A navíc využijeme tohoto období pro návštěvu květinového korza.

Popis stravování

1x ranní občerstvení v busu vč. teplého nápoje

Program zájezdu

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.2 0, Jihlava 16.40, Praha 18.40, Plzeň 20.10), noční tranzit přes Rozvadov, Německo do Amsterodamu.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Amsterodamu. Tomuto městu se tento den budeme věnovat. Historické centrum, projížďka lodí po grachtech, brusírna diamantů a spousta malebných uliček. Říšské muzeum nebo muzeum Van Gogha můžete navštívit dle vlastního uvážení. Navštívíme bleší a květinový trh. Čas zbude jistě i na posezení v kavárně a pozorování dosti odlišného ruchu velkoměsta než jsme zvyklí. To vše nás čeká v Amsterodamu. Navečer se přesuneme autobusem na místo ubytování hotelu ibis v Antwerpách.

3. den

Tento den začneme návštěvou skanzenu Zansee Schansse severně od Amsterodamu, kde si můžeme prohlédnout výrobu dřeváků, výrobu sýrů a spatřit můžeme i funkční větrné mlýny. Ještě dopoledne se přesuneme do Delft. Města proslulého výrobou holandské modrobílé keramiky – delftská majolika. Ta nás ostatně přivítá v obchůdcích ve staré části města. Poté se vydáme do Haagu – sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora. Zde určitě navštívíme malé Holandsko – Madurodam kde naleznete všechny významné stavby jako miniatury v rozměru 1:25. Nevynecháme návštěvu přímořského letoviska Scheveningen – luxusního mondénního přímořského střediska. Pláž na pobřeží moře s množstvím obchůdků a atrakcí Vás uvede do těchto přímořských lázní. Možná je návštěva velmi atraktivního oceánského akvária. Určitě okusíte první rybu v sendviči Haaring. Navečer se přesuneme autobusem na stejné místo ubytování.

4. den

Po snídani se vypravíme do Keukenhofu v jehož blízkosti projede velkolepý alegorický průvod - květinové korzo. Původně se jednalo o prezentaci konce jarní květinové sezóny. Nyní se jedná o průvod alegorických vozů zdobených tisícovkami řezaných květů. Dnes je to voňavá podívaná na krásu květin. Květinové korso – začíná ráno v Noordwijku a končí v Haarlemu. Koná se jen tento den, v den narozenin královny. My jej budeme sledovat z bezprostřední blízkost. Po ukončení se přesuneme do největší květinové zahrady v Keukenhofu kde na ploše 32 hektarů je k vidění tolik květů, že oči přechází. Zcela jistě při odjezdu z nakoupených cibulí tulipánů a jiných květin bychom mohli založit doma menší Keukenhof. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu domů. Po cestě zpět se zastavíme v přístavním městě Rotterdam. Věž Euromast z níž je nejen fantastický výhled na celé město, ale doprava výtahem na ni je simulace startu rakety. Cubic house, dům tužka a jiné nezvyklé extravagantní tvary domů to patří Rotterdamu. A v neposlední řadě obrovský přístav. Tato krátká večerní zastávka a projížďka Rotterdamem to bude to správné rozloučení s Holandskem.

5. den

Následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9.00, Praha 10.30, Jihlava 12.20, Brno 13.40, Znojmo 14.50).  

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.