Velikonoční Holandsko květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nizozemsko
Ubytování Hotel F1
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Holandsko květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí
I tentokrát platí, že chceme-li poznávat, poznáme. A v Holandsku je co poznávat. Chcete-li se držet příliš striktně zásady, že na poznání velkého města je potřeba týden nebo více, ušetřete si cestování, protože nikdy nestihnete poznat všechna ta krásná města. My jsme si jisti, že tento zájezd Vám umožní poznat to, co Holandsko dělá zvláštním a odlišným od jiných evropských zemí. A jedno překvapení navíc hned na úvod.

Popis stravování

1x ranní občerstvení v autobusu vč. teplého nápoje

Popis ubytování

Ubytování v hotelu F1

Program zájezdu

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.20, Jihlava 16.40, Praha 18.40, Plzeň 20.10), noční tranzit přes Rozvadov, Německo do Holandska.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Den Haagu, sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora, u něhož se jistě zastavíme. Navštívíme Holandsko v malém - Madurodam. Zmenšeniny 1:25 všech významných staveb v Holandsku Vám umožní poznat Holandsko za jednu hodinu. Z Den Haagu je to jen skok do luxusního lázeňského města Scheveningen. Mezi Den Haagem a Scheveningenem se budeme přesouvat městskou dopravou. Nejznámější přímořská kolonáda v Holandsku, atraktivní oceánské akvárium, spousta obchůdků to je Scheveningen. Budeme mít dostatek času jen tak se projít po světoznámé přímořské kolonádě, nebo jen tak posedět při kávě a pohledu na vlny La Manche. Poslední krátší zastávka bude v Delftách. Delft, města modrobílé delftské majoliky - keramiky, kterou ostatně můžete v obchůdcích zakoupit. Města, kde uvidíme první grachty Navečer se přesuneme autobusem na místo ubytování hotelu ibis v Antwerpách případně na jimém místě.

3. den

Tento den se budeme věnovat tomu, co je pro Holandsko typické. Začneme v Alkmaaru, kde zažijeme netradiční podívanou na sýrové trhy v duchu starých tradic. Následovat bude skanzen Zansee Schans. Zde se čas zastavil o několik století zpět. Zde si můžeme prohlédnout výrobu dřeváků a také sýrů, můžeme navštívit funkční větrný mlýn. Další zastávka bude překvapením. Pojedeme na polder v blízkosti města Harderwijk v místě, které bylo vysušeno od moře a kultivováno. My se zastavíme v muzeu - v dílně, kde Holanďané rekonstruovali obchodní loď Batavia, která patřila v 17. století východoindické společnosti a zajišťovala dopravu čaje a koření z Indie. Potopila se v r. 1628. Uvidíme a projdeme si rekonstruovanou loď, ale také uvidíme stejnou loď při stavbě. Uvidíme všechna řemesla, nutná při stavbě lodi tak, jak skutečně byly funkční ve své době. V místě, kde loď kotví, uvidíme také vyrovnávací vrata, která mají za úkol regulovat výši hladiny mezi již vysušenými poldry a mořem a také jak pracuje elektrárna na principu rozdílu vodních hladin. Po tomto dnu skutečně plném poznán t oho co je pro Holandsko nejtypičtější nás autobus odveze na místo ubytování .

4. den

Po snídani pojedeme do největší květinové zahrady v Holandsku do Keukenhof. Množství květin, které uvidíte, Vás ohromí (návštěva Keukenhofu se koná jen v období jara, v jiném období se prodlužuje pobyt v Amsterodamu, případně se navštíví květinová burza, nebo sýrový trh). Na závěr nám zbývá Amsterodam. Projedeme se lodí po Grachtech, navštívíme brusírnu diamantů, ve volném čase můžeme navštívit Říšské muzeum, nebo muzeum Van Gogha. Na večer uvidíte i jiné atraktivní výjevy ze života tohoto města. Odjezd v pozdních večerních hodinách. Potom již následuje noční tranzit přes Německo.

5. den

Následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9.00, Praha 10.30, Jihlava 12.20, Brno 13.40, Znojmo 14.50).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.