Express na Antarktidu: Let/Plavba na Antarktidu, Jižní Georgi...

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko, Chile, Antarktida
Název ubytování Sea Adventurer
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 522 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Expediční plavba na trase Punta Arenas - Antarktida a Jižní Shetlandy - Jižní Georgia - Port Stanley (Falklandy) -Santiago de Chile.

Jedná se o jednu z nejvíce pohlcujících výprav, kde v krátkém čase okusíte Antarktidu a Jižní oceán. Během tříhodinového letu se přesunete na bílý kontinent, uvidíte přírodní krásy Jižní Georgie a ukusíte i kulturu Falklandských ostrovů. Charakteristickým znakem této výpravy je poznání nedotčené krajiny a přirodních krás. Celé putování bude zakončeno letem do Punta Arenas v Chile.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.


Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

snídaně, obědy, večeře. Káva a čaj jsou k dispozici 24 hodin denně.

Popis ubytování

Sea Adventurer

Posádka:83
Pasažéři: 117
Ice Class: 1A
Záchranné čluny: 4 (částečně uzavřené)
Registrace: Bahamy

vnější kabiny s příslušenstvím, TV a DVD přehrávačem.
Dále na lodi najdete: obchod, knihovnu, wifi, jídla připravovaná šéfkuchařem, jídelnu, bar s profesionálním barmanem, 24 h all inclusive s nápoji, víceúčelovou halu a prezentační místnost, tělocvičnu.

Aktivity: výpravy za zvířaty (v ceně), pěší výlety a sněžnice (v ceně), jízda na kajaku (za příplatek), kempování s využitím vysoce kvalitního tábornického vybavení (za příplatek)

Program zájezdu

1. den

Cesta započne v Punta Arenas v Chile. Toto přístavní město se nachází na jižním cípu kontinentu a na severním břehu Magellanské úžiny.

2. den

Charterový let na Antarktidu. Cesta přes Drakeův průliv zabere necelé čtyři hodiny. Antarktidu budete moci poprvé spatřit chvíli před přistáním na King Charles Island, kde se poté nalodíte na loď.

3. den

V první chvíli budete mít pocit, že se nacházíte na jiné planetě - nedotčená příroda a kouzelné prostředí vás naprosto pohltí. Z lodi budete moci pozorovat velryby a tučňáky skákající z ledových ker do vody. Stejně úžasné jsou zasněžené tyčící se hory a obrovské ledovce. Na poznání tohoto Antarktického poloostrova a Jižních Shetlandských ostrovů budete mít další 4 dny.

4. den

program viz 4. den

5. den

viz 3.den

6. den

program viz 3. den

7. den

Následující dva dny si budete moci během plavby na moři poslechnout vyprávění a přednášky expedičního týmu.

8. den

viz 7. den

9. den

viz 7.den

10. den

Jižní Georgie nabízí mnoho příběhů spojených s průzkumem Antarktidy. Například se dozvíte, že původní obyvatelé sem přišli za lovem velryb a pro kožešiny rypoušů sloních. Uvidíte i několik velrybářských stanic a dalších opuštěných základen.

11. den

viz 10.den

12. den

viz 10.den

13. den

Následující dny budete moci věnovat odpočinku a relaxaci. Z paluby budete moci sledovat velryby a ptáky létající nad vašimi hlavami nebo navštívit přednášku odborníka.

14. den

viz 13.den

15. den

Po příjezdu na Falklandy (Malvinas) budete mít pocit absolutní odlehlosti. Port Stanley je unikátní městečko s britským kouzlem. Je zde mnoha kostelů a muzeí na prozkoumání a popovídat u sklenky si můžete i se zdejšími obyvateli, kteří jsou velice přátelští.

16. den

Vylodění ve Stanley, charterový let do Santiago de Chile, kde bude zajištěn nocleh v hotelu na letišti.

17. den

Po snídani výprava končí a je čas vrátit se domů.Tip z okolí
Česká expedice vyráží na Špicberky za zatměním slunce Oblast vzdálená jedenáct set kilometrů od severního pólu dodává zatmění slunce naprosto specifický charakter.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.