Norsko - Advent, Fjordy před Vánocemi

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko
Typ ubytování Chatka
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Napadlo vás někdy, že byste chtěli vidět, jak vypadá zelené Norsko, tak jak jej znáte z letní dovolené, v ostatních obdobích roku? Nemusíte být příznivci lyžování, ale měli byste zažít Norsko v jeho bílé podobě.Pohádkové přírodní scenerie, dřevěné chaty až po okna zasypané sněhem a v březnu garantovaná modrá obloha se slunečními paprsky zalévajícími krajinu až dlouho do večera vytvoří kulisu cesty, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.Během týdenního programu vám rádi ukážeme některá známá místa jako olympijský Lillehammer či Trolí stěnu, ale i fjordy a vysoké hory. Na mnoha místech budete moci využít lanovek, a díky nim se podíváte na panoramata norské krajiny s jezery a fjordy v údolích či na nekonečné, sněhem zaváté planiny ubíhající mezi prořídlými lesy vzhůru do skalnatých hor.Možnost spatření polární záře.* S případnými zájemci rádi prodiskutujeme možnost odletět na sever Norska, kde můžete mj. zažít nocleh v ledovém hotelu Alta nebo Kirkenes, ledové a sněhové pláně kolem Nordkappu, plavit se podél pobřeží linkou Hurtigruten (nižší ceny - přesto skvělý zážitek), užít si malebnou krajinu, jejíž tvary jsou se sněhem daleko lépe "čitelnější", než v jednolité letní barvě.

Program zájezdu

1. den

Po příletu na letiště Oslo-Gardermoen se vydáme do olympijské oblasti

2. den

Kromě Lillehammeru zajedeme do zimního střediska Sjusjoen, kudy vede trať běžeckého závodu Birkenbeinerrennet, a do zimního zábavního parku u bobové dráhy v Hunderfossenu naproti lyžařskému středisku Hafjell.

3. den

Poté budeme míjet zamrzlé řeky (Sjoa) a jezera (Gjende) ve sněhem zasypaném podhůří Jotunheimen. Právě zde je největší šance spatřit rodinky losů. Tajný tip pro vás: Nejlepší vafle v celém Norsku pečou právě tady!

4. den

Pak se zajedeme podívat pod Trolí stěnu i Trolí cestu a podél pobřeží fjordů se dostaneme až k začátku fjordu Geirangerfjord u Hellesyltu.

5. den

Dále navštívíme náš oblíbený kemp u Strynu a cestou ke fjordu Sognefjorden zajedeme do některého údolí pod ledovcem Jostedalsbreen.

6. den

Nakonec si prohlédneme sloupový kostel v Borgundu. 7. den: Pradávnou cestou od fjordů do vnitrozemí přes Fagernes se pak vrátíme k letišti.

7. den

Pradávnou cestou od fjordů do vnitrozemí přes Fagernes se pak vrátíme k letišti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.