Pohodový týden - Norsko - NP Jotunheimen, Rondane

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko, Evropa, Norsko
Název ubytování Ubytování Tjc+Tjf
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 39 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze.

Popis ubytování

Ubytování:Ubytování budeme celkem na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských *** hotelů) s polopenzí.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceNorsko patří mezi ty země Evropy, které byly přírodou velice štědře obdařeny. Zdejší drsná horská krajina, skalnaté a hluboké mořské zálivy (fjordy) a liduprázdná panenská příroda jsou jedním z hlavních turistických lákadel. Na rozdíl od ostatních skandinávských zemí je téměř celé Norsko hornaté. Jedinou nížinou je oblast na jihu země kolem hlavního města. Norsko je nejsevernější zemí evropského kontinentu. Leží podél západního pobřeží Skandinávského poloostrova. Přestože tato část kontinentu je poněkud stranou hlavních hospodářských a sídelních center, je jeho poloha mimořádně exponovaná vůči moři (Severní moře, Norské moře, Barentsovo moře).

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Osla, přejezd na ubytování do DOMBÅSU.

2. den:

NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (náročnost 4 hod., ↑200 m, ↓200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 hod., ↑150 m, ↓150 m).NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (náročnost 4 hod., ↑200 m, ↓200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 hod., ↑150 m, ↓150 m).

3. den:

východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 hod., ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 hod., ↑800 m, ↓800 m).

4. den:

první část jízdy po „ZLATÉM OKRUHU“: procházka k širokému lesnímu vodopádu (2 hod., ↑200 m, ↓200 m), průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Ubytování.

5. den:

druhá část „ZLATÉHO OKRUHU“: Plavba trajektem přes Norddalsfjorden, překrásná túra od jezera EIDSDALSVATNET do sedla Solfkaret až na hranu Nonshornet s fantastickým výhledem na fjord SUNNYLVSFJORDEN (6 hod., ↑820 m, ↓820 m), sjezd „Orlí cestou“ do GEIRANGERU a následné stoupání do 1 000 m výše. Zastávka na vyhlídkovém místě a přejezd na nocleh (2x na stejném místě).

6. den:

střed pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy (5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Přejezd zpět na nocleh.

7. den:

západ pohoří JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (4 hod., ↑150 m, ↓150 m). Dřevěný sloupový kostel a skanzen v horském středisku LOM. Cesta busem severskou krajinou na náhorní plošině VALDRESFLYE. Za příznivých podmínek možnost zahlédnout stádo sobů.

8. den:

odlet z Osla do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.