Za krásami Skandinávie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Norsko, Evropa, Norsko
Název ubytování Za krásami Skandinávie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 16 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Skandinávie, to zdaleka není jen Skandinávský poloostrov. Je to oblast, která má svou historii a kulturu. Podle nejpřísnějších definic Skandinávii tvoří tři královské země – Dánsko, Norsko a Švédsko. A právě tyto tři země máte možnost poznat v našem zájezdu.
Co s námi můžete vidět?
Náš zájezd Vás zavede do všech tří hlavních měst Skandinávie – Kodaně, Stockholmu i Osla. Cestou poznáte místní nezaměnitelnou přírodu, historické památky, vikingské pohřebiště a na závěr si můžete užít trochu adrenalinu v Goteborgském zábavním parku Liseberg.
Cena zahrnuje

1x místo v autobuse
5x nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj) dle termínu
5x snídaně
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Program dle itineráře
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Profesionální průvodce znalý destinace
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup
Praha
Ústí nad Labem

Program
1. den - odjezd z České republiky v podvečerních hodinách
2. den - v ranních hodinách příjezd do Rostocku, transfer trajektem Rostock – Gedser. Po doplutí do Dánska přejezd do Kodaně. V Kodani navštívíme legendární sochu Malé mořské víly, Královský palác Amalienborg, překrásný přístav Nyhavn, ve kterém se budeme plavit loďkou po centru Kodaně okolo domu Opery a dalších místních překrásných míst. Po projížďce půjdeme k paláci parlamentu Christiansborgu, budovu burzy Borsen až poblíž zábavního parku Tivoli, kde bude poblíž připraven autobus . Poté přijde transfer z Dánska do Švédska po Oresundském mostě. Téměř 8km dlouhého architektonického skvostu otevřeného v roce 2000. Ve švédském Malmo si prohlédneme historické centrum a poté se podíváme do Lundu na románskou katedrálu. Zde nocleh.
3. den - V ranních hodinách transfer do Jonkopingu, prohlídka muzea Husqvarny. Poté podél druhého největšího švédského jezera Vatternu přejezd do vesničky Granna, prohlídka skanzenu Grannabergu, návštěva obchůdků a výrobny mentolových špalků Polkagris. Odpoledne bude možná návštva ostrůvku Visingso. Následuje transfer ke Stockholmu, zde nocleh.
4. den - Prohlídka Stockholmu - začneme zastávkou u královského paláce Drottningholm, přejezd ke Stockholmské radnici kde se také předávají Nobelovy ceny. Následuje Korunovační katedrála Storkyrkan a staré město Gamla Stan. Na závěr možná návštěva Vasova muzea. Přejezd do Uppsaly, krátká prohlídka města a odjezd směrem k Oslu.
5. den - Okolo poledne příjezd do Osla. Prohlídka Frogner parku ve kterém se nachází přes 650 soch zobrazujících koloběh lidského života. Procházka k centru města, ke královskému paláci, radnici se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír. Pokračujeme k osloskému přístavu, hradu Akerhus a osloskému dómu. Poté volný program a přeprava k ubytování.
6. den - V ranních hodinách transfer do Lillehammeru. Návštěva skokanských můstků z ZOH 1994, skanzenu Maihaugen a norského olympijského muzea. Poté odjezd do švédského Goteborgu se zastávkou v Blomsholmu u Svinesundu, kde se nachází staré vikingské pohřebiště. Ubytování poblíž nebo přímo v Goteborgu.
7. den - Goteborg – Závěrečný den ve Skandinávii strávíme prohlídkou města Goteborg. Nejprve se podíváme do městského centra, navštívíme rybí tržnici Feskekorka a poté se přesuneme ke skaliskům Saltholmen, kde během pobytu v Goteborgu relaxoval a také skládal Bedřich Smetana. Přesun do lesoparku Slottsskogen – pokud jsme během cesty neviděli žádného losa, zde ho uvidíme určitě. Následně se přesuneme do Universea – muzea se spoustou zábavních atrakcí. Na závěr navštívíme zábavní park Liseberg s několika horskými drahami.
8. den - návrat do Prahy v poledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.