Národní parky Nového Zélandu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Nový Zéland
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 85 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

NP Tongariro, Abel Tasman, Aspiring, Fiordland a další

Popis stravování

Stravování z vlastních zásob, které budeme nakupovat na místě. Téměř každý den je možno navštívit supermarket, restauraci, fast food. Ceny potravin jsou cca 1,5x vyšší než u nás. V každém backpackeru i kempu je velká kuchyň se vším potřebným vybavením (trouba, mikrovlnka, rychlovarná konvice), někde ale může chybět nádobí (proto je potřeba vlastní ešus). Na stravování počítejte s rozpočtem od 400 NZD/os.

Popis ubytování

Ubytovaní budeme v tzv. backpackerech, což jsou hostely pro nezávislé cestovatele. Pokoje jsou společné, nejčastěji 3-6lůžkové. Sociální zařízení je vždy společné pro více pokojů. Za příplatek na místě je možné získat 2lůžkový pokoj tam, kde je mají k dispozici (většinou je to v případě více jak poloviny noclehů, výše příplatku za celý pobyt pro 2 osoby je okolo 400 NZD). Váš zájem o 2lůžkové pokoje nám prosím sdělte v přihlášce. V kempech, vybavených vždy teplou sprchou a WC, nám budou k noclehu sloužit chatky. Celková úroveň ubytování je velmi solidní a personál přátelský.

Program zájezdu

1.–2. den

Let k protinožcům z Prahy.

3. den

Přílet do největšího novozélandského města Auckland, prohlídka „města plachet“: downtown s nejvyšší budovou jižní polokoule, 328 m vysokou Skytower - skvělá vyhlídka na město s úžasnou polohou mezi mořskými zálivy a 60 vulkány. Přístav jachet Waitemata Harbour, panorama Aucklandu od kráterové vyhlídky Mt. Eden.

4. den

Poloostrov Coromandel: Cathedral Cove - kratší trek podél nádherného útesového pobřeží ke slavné skalní bráně (2 hod, ↑100 m, ↓100 m); Hot Water Beach - relaxace na unikátní pláži, kde přímo z písku vyvěrají horké prameny.

5. den

Odjezd do města termálních pramenů Rotorua, kde je stále cítit síra. Maorská čtvrť Ohinemutu a slavná geotermální oblast Whakarewarewa s gejzírem Pohutu, Kiwi House. Nebo alternativně prohlídka hobití vesnice Hobbiton z filmu Pán prstenů. Pro zájemce večer jedinečná návštěva maorské kulturní vesnice: pozdrav hongi, válečný tanec haka, maorský koncert a maorské jídlo hangi.

6. den

Prohlídka termálního „wonderlandu“ Wai-O-Tapu s čarokrásnými jezírky s neuvěřitelnými barvami a pravidelně stříkajícím gejzírem Lady Knox. Koupání v termálním potoce. Vodopády Huka Falls. Okolo největšího novozélandského jezera Taupo, pozůstatku z obřího sopečného výbuchu. Přejezd do NP Tongariro.

7. den

NP Tongariro a pravděpodobně nejpůsobivější jednodenní trek na světě, vedoucí sopečnou krajinou s neopakovatelnými obrazy v podobě bočních kráterů pokrytých barevnými minerály a vypouštějících páru a dým. Přechod vulkánu Tongariro, okolo tyrkysových jezírek Emerald Lakes, výhledy na okolní sopky Mt. Ngauruhoe a Mt. Ruapehu. (8 hod, ↑800 m, ↓ 1100 m)

8. den

Nádherná túra k jezerům Tama Lakes (5-6 hod, ↑400 m, ↓400 m). Pozdní večerní příjezd do hlavního města Wellingtonu.

9. den

Ranním trajektem na Jižní ostrov. Krajinou zátok Malborough Sounds přesun do NP Abel Tasman s přírodními plážemi.

10. den

Celodenní Abel Tasman coastal track podél pobřeží lemovaném nádhernými plážemi, skalami a průzračnou vodou. Krajina připomínající ráj. Jedna cesta vodním taxi dle časů přílivů. Šance spatřit v moři delfíny a na skalách lachtany. (5-7 hod, ↑ 100-200 m, ↓100-200 m)

11. den

Přesun na divoké západní pobřeží Westcoast. Jezero Rotoiti s úhoři pod horami v NP Nelson Lakes. Procházka nad rozbouřeným pobřežím okolo mysu Foulwind s kolonií lachtanů (1,5 hod). Úžasné „palačinkové skály“ Pancake Rocks.

12. den

Výlet k ledovci Franz Josef Glacier, jednomu ze dvou velkých ledovců v NP Westland, stékajícímu ze zaledněného masivu Mt. Cooku do deštného pralesa téměř u hladiny moře a vyznačujícímu se velmi čistým ledem (1,5 hod). Procházka okolo jezera Matheson, v jehož hladině se odrážejí nejvyšší vrcholky Jižních Alp v čele s Mt. Cookem (3754 m) a Mt. Tasmanem (3497 m) (1,5 hod).

13. den

Přejezd podél západního pobřeží do Haast Pass. Odsud strmý výstup na Brewster Hut s výhledy na horské štíty a údolí NP Aspiring (5-6 hod, ↑1000 m, ↓1000 m). Přejezd do Wanaky se stejnojmenným jezerem.

14. den

Celodenní túra na překrásnou vyhlídku z Roys Peak (1578 m) – výhled na jezero Wanaka a panorama hor NP Mount Aspiring. Túru možno kdykoliv zkrátit, výhledy jsou i po cestě, zdatní dojdou až na vrchol (5-7 hod, ↑950-1250 m, ↓950-1250 m). Přejezd do Queenstownu.

15. den

Centrum adrenalinových sportů - Queenstown. Výjezd lanovkou Skyline gondola nad Queenstown s úžasným výhledem na jezero, Queenstown a hory Fiordlandu. Fakultativně projížďka kolesovým parníkem Earnslaw po jezeře Wakatipu. Zahrady na poloostrově u jezera. Pro zájemce adrenalinový Jet boating ve Skippers kaňonu - jízda na rychlém člunu mezi skalisky kaňonu řeky.

16. den

Výhled do kaňonu řeky Shotover z Arthur´s Point. Bývalá zlatokopecká osada Arrowtown s poklidnou atmosférou, prohlídka starého čínského sídla s miniaturními domky. Na mostě Kawarau u Queenstownu byl před 20 lety vynalezen bungee jumping - kde jinde ho vyzkoušet než právě zde? Přejezd k jezeru Te Anau.

17. den

Opravdu panoramatická cesta srdcem NP Fiordland. Plavba po nejznámějším a nejkrásnějším novozélandském fjordu Milford Sound, třeba i v doprovodu hravých delfínů a tuleňů, kolem dokola strmé břehy fjordu tyčící se až 2000 m nad mořskou hladinou, ledovce a vodopády. Procházka k soutěsce Chasm, tunel Homer a výstup částí slavného Routeburn treku na Key Summit (937 m) s kruhovým výhledem do okolí (2,5 hod, ↑350 m, ↓350 m). Večer v údolí Hollyford Valley v jedinečném Gunn´s kempu uchovaném v podobě prospektorské osady z počátku 20. století.

18. den

Stále v úžasném NP Fiordland. Túra z údolí Hollyford k nádhernému jezeru Marian (3 hod, ↑400 m, ↓400 m). Přejezd do Te Anau.

19. den

Odjezd k pobřeží Catlins. Skalní výběžek Nugget Point s majákem a jedinečným výhledem na skály roztroušené v oceánu. Roaring Bay - šance na pozorování žlutookých tučňáků. Pláž Cannibal Bay - na písku polehávající až 300 kg těžcí lvouni novozélandští. Odjezd do Dunedinu.

20. den

Divoce tvarované pobřeží se skalní bránou a pláží Tunnel Beach (1 hod). Celý den na poloostrově Otago. Písečnými dunami na Sandfly Bay k hnízdišti tučňáků žlutookých a jejich občasným sousedům lvounům a lachtanům (1 hod). Fakultativně rezervace tučňáků žlutookých s jistotou pozorování a unikátní kolonie majestátních albatrosů královských s rozpětím křídel až 3,5 m. Za soumraku úžasné sledování tučňáků nejmenších vracejících se z moře.

21. den

Krátká prohlídka města Dunedin s centrem ve tvaru osmiúhelníku, historické nádraží, botanická zahrada a nejstrmější ulice na světě Baldwin Street. Návštěva Moeraki Boulders, zvláštních kulatých balvanů na pobřeží. Historická čtvrť v Oamaru. Příjezd k modravému jezeru Pukaki, od kterého je jedinečný výhled na nejvyšší vrchol Jižních Alp – Mt. Cook (3754 m). Dojezd do Mt. Cook Village.

22. den

Celodenní túra na Mueller Hut (1800 m) s nádhernými výhledy na okolní štíty a na do údolí stékající ledovce. Navíc možný krátký výstup na Mt. Ollivier (1938 m), horu s ještě lepším výhledem na nejvyšší Mt. Cook. Sestup do Mt. Cook Village, návštěva Alpine centra Edmunda Hillaryho. (7-8 hod, ↑1000-1150 m, ↓1000-1150 m)

23. den

Půldenní túra do údolí Hooker Valley k terminálnímu jezeru stejnojmenného ledovce (4 hod, ↑100 m, ↓100 m). Výhled na koncové jezero pod největším novozélandským ledovcem Tasman Glacier (45 min). Odjezd k jezeru Tekapo, večer relax ve venkovním termálním bazénu, s výhledem na hory nasvícené západem slunce.

24. den

Odjezd na poloostrov Banks. Stará francouzská osada Akaroa situovaná v nádherné zátoce obklopené zelenými svahy a loukami. Návštěva centra největšího města na Jižním ostrově Christchurch, navždy změněného zemětřesením. Odlet z Christchurch.

25. den

Let a návrat do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.