Omán a Dubaj

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Omán, Spojené arabské emiráty
Typ ubytování Beduínský stan a horská chata a hotel a tábořiště
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 34 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Chcete poznat Zemi vonící dálkami, mořem a kadidlem? Zemi, která sice leží na Arabském poloostrově, ale kde se po dlouhá staletí potkávali s místními obyvateli Portugalci a Angličané na cestách do Afriky a Indie? Zemi, kde rostou u moře palmy na plážích s bělostným pískem, ale kde se jen o pár kilometrů dál můžete šplhat do stěn kilometr hlubokých slepencových kaňonů s bizardními skalními útvary? Zemi, kde leží třetí největší poušť  světa, legendární Prázdná čtvrť Rub al Chálí? A kde jsou pod jejími písečnými dunami navždy pohřbeny ruiny "arabské Atlantidy" Wubaru? Zemi, které již dlouhých 45 let moudře vládne sultán Qábús bin Sajíd al Sajíd, kde neexistují politické strany, ani parlament a kde jsou lidé spokojení? Zemi, která je podle žebříčků OSN nejbezpečnější v muslimském světě a 21. nejbezpečnější na světě.

Popis lokality ubytování

Program1.–2. Přílet do DUBAJE, vyřízení vstupních formalit a přejezd vnitrozemím přes oázu Burjami do Ománu. Opuštěná hliněná vesnice As Sulejf, prehistorické kamenné hrobky Al Ajn . Sídelní hrad Ománských immámů v Džabrinu.

3.–4. Toulky v nejvyšším ománském pohoří Al Hadžar, skalní výčnělky a slunečná hora Džebel Šams. Kultovní trek Balcony Rim ve stěně kilometr hlubokého kaňonu Wadi Nakhr až k vesnici As Sab schované pod skalním převisem. Městečko Mistaf al Abrjín přilepené na skále jak v jemenských horách. Celodenní túra na dno 1200 metrů hlubokého „ománského velkého kaňonu“ WADI BENI AWF.

5.–6. Sestup z hor do hlavního města středověkého Ománu NIZWY se starou mešitou, pevností, kozím trhem a historickým zavlažovacím kanálem faladž . Dlouhá cesta na jih přes legendární Prázdnou čtvrť, poušť RUB AL CHÁLÍ, nocleh pod 1001 hvězdami uprostřed pouště. Túra krajinou písečných dun k meteorickému kráteru kousek od hranic Saudské Arábie. Dobrodružné pátrání po „arabské Atlantidě“, legendárním městě Wubar zmiňovaném v Koránu a pohřbeném pod tunami písku.

7.–8. Jižní provincie Dhufár, ostrůvek Afriky v Arábii. Baobaby, kadidlovníky, dračí stromy, velbloudi, plameňáci a pouštní leopardi. K tomu nádherně bílé písečné pláže a nebetyčné hory Džebel Samhan tyčící se nad nimi. Unikátní mořské gejzíry na pláži u Mughasilu. Centrum provincie SALALAH, rodné město sultána Qábúse bin Saida a jeho palác. Hrobky světce Bin Alího a proroka Joba. Romantický kadidlový přístav Mirbat a historické ruiny Sumhuram na námořní cestě ze Starého světa do Indie.

9.–10. Podél pustého mořského pobřeží zpátky k severu. Celodenní odpočinek u moře na největším ománském ostrově MASIRAH, který až do roku 2004 nesměl mít stálé obyvatele. Koupání, dovádění ve vlnách Indického oceánu a zkoumání podmořského života na blízkých korálových útesech.

11.–12. Trajektem zpět na pevninu a přes východní výběžky písečné pouště Wahiba na „želví pláž“ Ras al Džins. Za soumraku, nebo za úsvitu pozorování unikátního divadla – desítky želv kladou svá vejce do písku a pak pospíchají zpátky do mořských vln. Nocleh v beduínských stanech uprostřed pouště. Východní výspa Ománu, město Sur, výroba tradičních dřevěných lodí dhow v místních loděnicích. Slepencový kaňon Wadi Beni Charouz, koupání a kaňoning poarabsku.

13.–14. Dramatický přejezd pohoří Východní Hadžar přes náhorní planinu Salmah s úchvatnými výhledy a hromkami Džajlah z doby bronzové. Koupání v Arabském moři i v sladkovodních tůních údolí Wadi Šáb. Věčně zelené Wadi Tiwi s fotogenickými vesničkami a banánovými a datlovými plantážemi. Hlavní město země Maskat, sultánský palác, rušné tržiště Mutrah, monumentální mešita sultána Qabuse.

15.–16. Přes východní provincie Spojených arabských emirátů Fudžajra a Um al Qwajn do Ománské enklávy Musandam na poloostrově proti strategickému Hormuzskému průlivu. Výlet do místních divokých hor i koupání a nocleh ve skalnatém fjordu CHOR AN NAJD. Hlavní město enklávy Chasáb. Celodenní lodní výlet do Fjordu slunce – Chor aš šam s koupáním, pozorováním "stád" delfínů a návštěvou historické telegrafní stanice na půlce cesty mezi Evropou a Bombají.

17. Po dvou týdnech strávených převážně v divoké  přírodě návrat do zkažené civilizace. Centrum Blízkého východu Dubaj, nejvyšší stavba světa BURŽ CHALÍFA, největší „obchoďák“ na světě DUBAJ MALL, lyžování pod střechou, bruslení pod střechou, nakupování pod střechou i pod širým nebem, koupání v Perském zálivu, ultramoderní metro, ale i „historický“ skoro 70 let starý krytý bazar. Vysvětlíme místním, co je to sníh, a odletíme domů do zasněžené Evropy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.