Chile, Bolívie, Peru - na stezce krásy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Bolívie, Chile
Název ubytování Chile, Bolívie, Peru - na stezce krásy
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 77 135 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a hostely kategorie *** (11 započatých nocí v hotelu)

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a možností 1 přistýlky.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

Cena 

Cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Santiaga de Chile a z Limy do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní lety dle programu, letištní poplatky, dopravu letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravu dle programu (snídaně a večeře nebo oběd/lunch box), péči průvodce (polsky mluvícího), pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů a další osobní výdaje. Náklady za účast v programu (povinný poplatek, včetně vstupenek) 327 USD + cca 60 USD jako spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.ProgramLima • Machu Picchu • Cusco • Jezero Titicaca - plovoucí ostrovy Uros • Santiago de Chile • poušť Atacama • Měsíční údolí a Údolí smrti - solné pláně a gejzíry • krásná, ale neznámá Bolívie - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni, pohádkově barevné laguny

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
Sraz na odbavovacím stanovišti Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální řád odletů sledujte na: r.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile prostřednictvím jednoho z evropských letišť.

Den 2
Příjezd do Santiago de Chile. Hlavní město Chile je městem plným kontrastů - mrakodrapy kombinované s koloniálními památkami. Santiago je považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Cesta hlavní dopravní tepnou města - Alamedou. Na náměstí Plaza de Armas si prohlédneme překrásnou katedrálu. Na hlavním náměstí  Mercado Central - jednom z nejstarších a největších trhů v Chile budeme mít volný čas na ochutnání místních specialit. Poté se vydáme na druhý břeh řeky Mapocho do čtvrti Bellavista. Prohlídka města skončí na vrcholu San Cristobal, který poskytuje překrásný výhled panoramu města. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 80 km.

Den 3
Po snídani (případně formou breakfast boxu) odlet do Calamy nebo Antofagasty. Doprava do hotelu v San Pedro de Atacama, ubytování. Město, nacházející se ve výšce cca 2440 m nad mořem, je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaisa. Doprava do San Pedro de Atacama. Odpoledne pokračuje naše cesta do lagun Miniques a Miscanti. Hluboký odstín modři vody a sopky obklopující laguny vytvářejí krásnou krajinu,pojedeme ve výšce více než 4000 m.n.m. Dále navštívíme Salar de Atacama - největší vyschlé slané jezero v Chile, které se nachází ve výšce cca 2400 m nad mořem. Na téměř celém povrchu solné pláně leží popraskaná bílá kůra vykrystalizované soli a jen tu a tam lze spatřit vodní hladinu. Jedna z nich, Laguna Chaxa je domovem tří druhů plameňáků (chilských, andských a růžových). Drsnost krajiny podtrhuje také pásmo mohutných sopek tyčících se nad plání. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 130 km.

Den 4
Před svítáním (breakfast box na cestu) odjezd na sever do jedné z největších atrakcí poušti Atacama - oblasti gejzírů El Tatio. Nacházejí se zde jedny z nejvyšších gejzírů na světě; umístěny jsou ve výšce cca 4300 m nad mořem a rozhodně nejlépe se prezentují při východu slunce. Gejzíry připomínají miniaturní sopky, které místo lávy tryskají horkou vodou a minerální útvary vytvořené po odpaření vroucí vody jsou mimořádně zajímavé. Cesta do Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Prohlídku začneme zastávkou v Údolí smrti - spektrum barev, kterými září skalní útvary a padající na ně paprsky slunce vytvářejí krásný obraz, jaký dokáže namalovat jen příroda. Poté cesta do údolí Měsíce, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch měsíce. Návrat do hotelu, volný čas na odpočinek nebo samostatné prozkoumávání San Pedro de Atacama (hotel je vzdálený cca 20 minut chůzí od centra města). Večeře a nocleh. Trasa cca 200 km.

Den 5
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) odjezd jeepy směrem k hranici s Bolívií (nejvyšší bod, na němž se v tento den octneme, leží ve výšce 4 850 m nad mořem), na trase spatříme četné laguny, z nichž každá okouzluje jinými barvami, zastavíme se například u zelené laguny Verde a Laguna Blanca. Dále u Laguna Colorada, jednoho z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas. Slané a mělké jezero vděčí za svoji popularitu charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho hladině pozorovat četné kontrastující bílé plošky boraxu. Celý tento mimořádný jev vytváří malebnou, ​​nedotčenou, horskou krajinu, pokrytou charakteristickou vegetací, jako například kaktusy a nízkými pouštními travami. Ruta de las Lagunas je známá také pro velké množství vyskytujících se zde plameňáků, seskupujících se kolem barevných vod. Lagunu Colorada obývají převážně růžoví plameňáci krátkozobí. Po přestávce na oběd si prohlédneme Arbol de Piedra, neobvyklý skalní útvar vytesaný větrem, vzhledem připomínající strom s výškou cca 7 m. Ubytování v hotelu, nocleh. Trasa cca 450 km.

Den 6
Po snídani odjezd na největší solnou pláň ve světě - Salar de Uyuni. Neobvyklá plocha (výškový rozdíl je necelých 41 cm), rozlehlá solná poušť s rozlohou cca 10 000 km²  nabízí úžasný výhled. Pod několikametrovou vrstvou soli protékají slané řeky a místa, odkud pramení, vytvářejí malé vodní nádrže nazývané očima solných plání. Doprava na hřbitov lokomotiv. Jedinečné místo, kde v 19.-20.století vzkvétal železniční provoz. Byl úzce spojen s objevenými v této době bohatými nalezišti nerostů a jejich dopravou z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní se zde nachází malá železniční stanice, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných před mnoha lety. Cestou spatříme hotel téměř kompletně postavený ze solných bloků, hlavní suroviny zdejší oblasti. (Prohlídka Salar de Uyuni je závislá na dešti, v některých termínech může být tento bod programu změněn na jiný.) Ubytování, večeře ve Uyuni a nocleh. Trasa cca 300 km.

Den 7
Po snídani odlet a prohlídka La Paz - největšího bolivijského města a nejvýše ležícího hlavního města na světě (3200 - 4050 m nad mořem). Prohlédneme si, mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu, budovu vlády a kongresu. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit nejrůznější talismany a amulety. Doprava do hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 80 km.

Den 8
Po snídani návštěva archeologického naleziště Tiwanaku, které se nachází ve výšce 3800 m n. m.. Spatříme zde, mimo jiné slavnou Sluneční bránu s podobiznou boha Wiracocha a Monolith Ponce'a. Poté se vydáme na projížďku malebnou silnici podél Titicaca - nejvýše ležícího splavného jezera na světě až k bolivijsko-peruánské hranici v Desaguadero. Ubytování v hotelu v Puno, večeře a nocleh. Trasa cca 270 km.

Den 9
Po snídani nabízíme plavbu na plovoucí ostrovy Uros (za poplatek cca 70 USD) nebo odpočinek. Ostrovy postavené ze třtiny Totora obývají indiáni Aymara, zde také poznáme jejich domov, kulturu a zvyky. Časným odpolednem doprava autobusem do Cuzca - dávného hlavního města incké říše. Ubytování, večeře a nocleh. Trasa cca 400 km.

Den 10
Po snídani prohlídka starého města Cuzco zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. V programu prohlídka Plaza de Armas, katedrály s pinakotékou se sbírkou mistrovských děl místní malířské školy a bývalého chrámu Slunce - Coricanchy. Odpoledne volný čas nebo návštěva Awanacanchy pro zájemce (za poplatek cca 50 USD). Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 11
Po snídani dvouhodinová doprava na železniční stanici do Ollantaytamba, odkud začneme celodenní výlet do Machu Picchu (cesta vlakem potrvá cca 1,5 hod.) - jednoho ze sedmi divů světa (od roku 2007 zapsán na seznamu UNESCO). Světem objevené v roce 1911 ztracené město Inků je komplexem úchvatných skalních budov ležících na stovkách teras. Velkolepost a krása tohoto místa jsou důkazem neobvykle bohaté incké kultury. Spatříme skalní chrám Tří oken a sluneční pozorovatelnu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh. Trasa cca 380 km.

Den 12
Po snídani krátká procházka Sacsaywamanem - bývalou inckou pevnosti, kde se dodnes koná nejslavnější peruánský festival Inti Raimi. Doprava na letiště a odlet do Limy. Ve večerních hodinách pro zájemce (v rámci možností) možnost představení Zpívající fontány v Parque de las městě Aguas (35 USD). Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 150 km.

Den 13
Po snídani check-out z hotelu a návštěva koloniální čtvrti Plaza Mayor s okázalým palácem, kde se nachází sídlo vlády, katedrály (mauzoleum španělského conquistadora Francisca Pizarra), kláštera sv. Františka a katakomby. Zastávka na historické železniční stanici Desamparados, odkud začíná trasa navržená inženýrem Ernestem Malinowským v devatenáctém století. Poté návštěva muzea Larco Herrera, které se nachází v historické budově a poskytuje důkladný přehled peruánské předkolumbovské historie, úžasnou sbírku předmětů vyrobených ze zlata, keramiky a textilu. Doprava na letiště. Zpáteční let do Polska prostřednictvím jednoho z evropských letišť (přesnou dobu srazu sdělí průvodce Rainbow Tours na místě).

Den 14
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, stejně jako teplé oblečení, v ranních a večerních hodinách je na Atacamě a v Uyuni chladno (teplota klesá až na -10°C).
- Během mezinárodních a vnitrostátních letů platí celkový zákaz přepravy produktů organického původu (potravin), včetně těch obdržených na palubě letadla.
- Osobám s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí je doporučena konzultace odjezdu s lékařem.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.