Chuť Ameriky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Kolumbie, Brazílie, Argentina, Chile, Bolívie
Název ubytování Chuť Ameriky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 117 561 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a hostely *** (12 nocí)

Pokoje: dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, možnost 1 přístýlky

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Rio de Janeira a z Bogoty do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety dle programu, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu, služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek, včetně vstupného a spropitného pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel) - cca 400 USD.Program5 zemí • Rio de Janeiro - slunné pláže, samba a fotbal • Foz do Iguacu - největší vodopády světa • Buenos Aires - světové hlavní město tanga • Torres del Paine • Národní park Los Glaciares - v zemi ledovců • Lima • Machu Picchu • Cusco • hlavní město v Andách - Bogota • 35 000 exponátů v Museo del Oro • Villa del Leyva - architektonický skvost koloniální architektury • vnitřní přelety v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Rio de Janeira. Následně prohlídka Rio de Janeira - města nazývaného Brazilci Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Samba, fotbal a sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to vše jsou nejznámější vizitky Ria. Cestou projedeme kolem slavného "chrámu" fotbalu - stadionu Maracanã, který stále drží světový rekord v návštěvnosti (200 tisíc diváků na zápas) a je považován za největší stadion svého druhu na světě. Následně se vydáme do Sambodromu - právě zde každoročně barevné průvody tanečníků samby předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu "hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Z vrcholu hory se rozprostírá nádherný výhled na panorama Rio de Janeira. Přestávka na oběd. Následně přejezd k "červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.) a budeme opět obdivovat panorama města. Ubytování v hotelu, večeře. Večer budeme mít možnost ochutnat typickou brazilskou kuchyni: rodizio de carne („rodízio“ je způsob servírování, při kterém tzv. passadores de carne chodí mezi stoly a odkrajují maso ze špízu na talíř) nebo místní nápoj z vodky z cukrové třtiny cachaca, limety a cukru tzv. Caiprinhas (za příplatek).

Den 3
Snídaně v hotelu a transfer na letiště. Přelet do Puerto Iguazu. Poté přejezd do Národního parku Iguazú a návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Pro zájemce možnost fakultativního výletu - vodní safari. Přejezd terénním vozidlem přes deštný prales, obdivování divoké přírody, následně plavba k vodopádům loděmi podobnými pontonům (za příplatek cca 90 USD). Ubytování v hotelu ve městě Foz do Iguazú, večeře a přenocování. (Trasa asi 100 km)

Den 4
Po snídani transfer na letiště a přelet do Buenos Aires. Následně prohlídka hlavního města Argentiny, které je díky kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Projedeme se nejširší ulicí světa - Avenida 9 de Julio, u které stojí Obelisk - symbol města. Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Přestávka na oběd. Po obědě (za příplatek) navštívíme moderní část Buenos - Puerto Madero, čtvrť Palermo a Recoleta, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Ubytování v hotelu.

Den 5
Přelet do El Calafate a návštěva muzea Glaciarum - moderního vědeckého centra věnovaného ledovcům. Během návštěvy se seznámíme s tím, jak vznikají ledovce, jak se pohybují a poznáme historii objevitelských a vědeckých expedic. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 6
Po snídani celodenní výlet do Národního parku Los Glaciares (Ledovcový park), který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Táto nádherná přírodní památka je druhým největším ledovcem na planetě. Cílem naší expedice bude setkání s hlavní atrakcí parku - ledovcem Perito Moreno. Je dlouhý 30 km a jeho čelo je široké 5 km. Stěny ledu v závislosti na místě a roční době dosahují výšky 30 - 60 metrů. Tento ledovec se pohybuje rychlostí asi 2 m za den, což vytváří nezapomenutelný přírodní úkaz: obrovské kusy ledu se odtrhují od zbytku ledovce a s velkým hlukem padají do vody. Na mnoha vyhlídkových terasách lze obdivovat praskání a odlupování ledových stěn. Pro zájemce možnost krátké plavby lodí. Během plavby lze obdivovat majestátní stěny ledovce Perito Moreno vynikající na pozadí modré oblohy (cca 35 USD). Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování a přejezd do Národního parku Torres del Paine (Chile). Tento park je zapsán na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Je bezesporu jednou z největších atrakcí v Chile a jedním z nejkrásnějších parků na světě. Pohoří Cordillera del Paine se navršilo nezávisle na Andách a jeho věhlas je dán především spojením dvou barev sedimentárních a vulkanických hornin. Najdeme zde jezera třpytící se různými odstíny modré a tyrkysové, rozlehlé lesy a nezapomenutelné výhledy. Možná právě zde pocítíme skutečný patagónský vítr, který fouká dokonce rychlostí 120 km/hod. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, mimo jiné: divokých kachen, lam guanako, pštrosů nandu, kondorů. Během našeho výletu uvidíme vyhlídková místa na rohy Los Cuernos a věže Torres del Paine. Pojedeme k modrému jezeru Pehoe a při troše štěstí se zde setkáme se zdejšími divokými lamami guanaco. Ubytování a večeře v Puerto Natales nebo Punta Arenas.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer na letiště a přelet do Santiaga de Chile. Následně prohlídka hlavního města Chile, které se rozprostírá na úpatí mohutných hřebenů majestátních And. Santiago de Chile je městem kontrastů - mrakodrapy moderní obchodní čtvrti (nazývané "Sanhattan") se proplétají s koloniálními památkami ukrytými v historické části města. Topografie Santiaga de Chile přeje dlouhým procházkám městem. Uvidíme mimo jiné: La Moneda - prezidentský palác, Alamedu, která je hlavní a velmi pestrou tepnou města, Plaza de Armas s krásnou katedrálou, Muzeum Pabla Nerudy, slavného chilského držitele Nobelovy ceny za literaturu, uměleckou čtvrť Bellavista.

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odlet do Cuzca. Následně prohlídka města Cuzco, jehož stará část je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. V programu: Plaza de Armas, katedrála s obrazárnou shromažďující mistrovská díla malířské školy a dávný chrám Slunce - Coricancha. Odpoledne pro zájemce návštěva peruánského domu s možností ochutnávky morčete a typického pokrmu z ryb v marinádě z limetky - ceviche (cca 50 USD). Ubytování v hotelu, večeře.

Den 10
Po snídani dvouhodinová jízda na vlakové nádraží do Ollantaytambo, odkud začneme výlet na Machu Picchu (vlak jede asi 1,5 hod.). Je to jeden ze sedmi divů světa a od roku 2007 je zapsán na seznamu UNESCO. Ztracené město Inků bylo objeveno světu v roce 1911. Jsou to úžasné skalní stavby ležící na stovce teras. Velikost a krása tohoto místa dává představu o neobvykle bohaté kultuře Inků. Uvidíme skalní chrám Tří oken a Sluneční observatoř. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 11
Po časné snídani transfer na letiště a odlet do Limy. Poté navštívíme koloniální čtvrť. Uvidíme: Plaza Mayor s majestátním palácem, kde se nachází sídlo vlády, katedrálu (Mauzoleum španělského conquistadora Francisca Pizarra), klášter sv. Františka a katakomby. Zastavíme se u historického vlakového nádraží Desamparados, odkud vede železniční trať navržená v 19. Století inženýrem Ernestem Malinowskim. Následně návštěva Muzea Larco Herrera, které se nachází v historické budově. Zde jsou k vidění památky peruánské předkolumbovské historie, úžasné sbírky výrobků ze zlata, keramiky a textilu. Ubytování, večeře a přenocování.

Den 12
Po snídani přelet do Bogoty. Hlavní město Kolumbie - Sabana de Bogota bylo založeno v roce 1538 a nachází se vysoko v horách (2640 m n. m.). Prohlídku začneme na Náměstí Bolivar v centru starého města. Následně uvidíme Kapitol, katedrálu a Justiční palác. Přejezd do čtvrti La Candelaria, kde najdeme krásně barevné jednopatrové domy, umělecky kované brány, dřevěné vyřezávané balkóny. Procházku po La Candelaria zakončíme návštěvou typické kolumbijské kavárny. V Bogotě se nachází několik univerzit, knihoven, divadel a zajímavých muzeí (jedno z nich navštívíme). Známé Museo del Oro (Muzeum zlata) má pravděpodobně nejbohatší sbírku výrobků ze zlata a zlatých šperků (přes 35 000 exponátů) z dob předkolumbovské Ameriky. Prohlídku města zakončíme výjezdem na vrch Monserrate, odkud je výhled na panorama města. Odpoledne přejezd do hotelu ve Villa de Leyva, večeře a přenocování.

Den 13
Po snídani prohlídka Villa de Leyva. Je to architektonická perla Jižní Ameriky (seznam UNESCO). Městečko je položeno vysoko v Andách a založeno bylo Španěly v roce 1572. Projdeme se po hlavním náměstí, z nějž vychází malé uličky směrem k horám. Uvidíme zde nízké domky s typickými vyřezávanými balkóny, dlážděné náměstí a malé obchůdky s regionálními výrobky. Tady plyne čas volněji. Natáčel se zde film "Legenda o Zorrovi" s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Volný čas na nákupy, lze si zde koupit slavné kolumbijské klobouky, pončo nebo typické panenky z kukuřičného klasu. Odpoledne výlet do El Fosil, kde byly nedávno nalezeny pozůstatky jednoho z nejstarších dinosaurů. Obrovský kronosaurus (z doby před 110 miliony let) je mořský plaz podobný velkému krokodýlovi. Návštěva archeologického muzea. Návrat do hotelu ve Villa del Leyva. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 14
Po snídani transfer na letiště v Bogotě a zpáteční let do Polska.

Den 15
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv a lehkou bundu na procházku po Iguaçu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.