Kultury severního Peru

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Lima, Huascarán národní park, Huaraz, Trujillo, Chiclayo, Lambayeque, Tucume, Cajamarca, Chachapoyas
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 103 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

LIMA – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – CAJAMARCA – OTUZCO – CHACHAPOYAS – KUELAP – CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE – SIPÁN
Unikátní okruh na českém trhu po stopách slavných preinckých kultur severního Peru. Již dávno před založením Cuzca obývali Peru vyspělé kultury Caralu, Chan-Chanu a Chavínu de Huantar. Dalším lákadlem bude oblast NP Huascarán. Z pobřeží se vydáme i do vnitrozemí do města Cajamarca a dále do oblasti Chachapoyas. Největší zajímavostí je archeologické naleziště Kuelap – srovnávané svou atraktivitou s Machu Pichu na jihu Peru. Posuďte sami, zda je to pravda...
Minimum: 8 osob

Popis dopravy:
Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do Jižní Ameriky. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Popis stravování

Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Tradiční snídaně formou bufetu je servírována v hotelu.

Popis ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Limy s přestupem.

2. den

Po příletu do města Lima, transfer do hotelu. Po odpočinku začneme prohlídku města v historickém centru na Plaza de Armas a budeme pokračovat přes náměstí San Martin, kostel San Francisco, Prezidentský palác a další atrakce tohoto města. Nocleh.

3. den

Brzy ráno odjezd do města Huaraz, cestou zastávka na archeologickém nalezišti Caral v údolí Supe, které je považováno za nejstarší civilizaci v Americe. Teprve nedávno byl objeven rozsah a význam tohoto osídlení pro předkolumbovské dějiny Ameriky. V červnu roku 2009 byl Caral zapsán na seznam UNESCO. Navečer příjezd do města Huaraz ležícího na úpatí pohoří Cordillera Blanca. Nocleh.

4. den

Dnešní exkurze nás zavede na východní stranu Cordillera Blanca, umožní nám navštívit Callejón de Conchucos (údolí Conchucos) a především Chavín de Huántar (3250 m.n.m.). Tato archeologická památka byla významná ve stejnojmenné předincké kultuře Chavín, která patří k jedné z nejstarších na kontinentu. Nejvýznamnější budovou je Castillo de Chavín (hrad) s komplexem podzemních chodeb a impozantním 4,5 m vysokým opracovaným žulovým blokem Lanzón de Chavín. Nevynecháme ani moderní muzeum v blízkosti památky. Na zpáteční cestě nás čekají nádherné výhledy na andské hřebeny. Nocleh v Huarazu.

5. den

Celodenní exkurze do NP Huascarán. Brzy ráno vyrazíme na sever z Huarazu do městečka Yungay. Toto městečko bylo kompletně zničeno v roce 1970 během zemětřesení a následného sesuvu, který celé údolí zavalil. Pomník obětem československé horolezecké expedice najdete u jezera Llanganuco, které leží pod Huascaránem (6768 m.n.m.). Zde podnikneme krátký výlet po okolí. Návrat do Huarazu.

6. den

Dnešní den máme vyhrazený na celodenní výlet po okolí Huarazu. Obrovskou raritou pro přírodovědce je největší bromélie na světě – Puya Raimondi. Tato rostlina květe pouze jednou za 80 let. Pokud budeme mít štěstí, najdeme alespoň několik kvetoucích rostlin.

7. den

Celodenní přesun do pobřežního města Trujillo, cestou návštěva archeologického naleziště Sechín. Toto obřadní centrum patří do kultury Sechín, pro kterou jsou typická hrůzostrašná a krvavá zobrazení vyrytá do kamene. Večer příjezd do Trujilla.

8. den

Po snídani vyrazíme na výlet do největšího cihlového komplexu světa - Chan Chan. Toto osídlení bylo hlavním městem kultury Chimú, nejmocnější říše severního Peru. Nejzachovalejší část komplexu je palác Tschudi. Další zastávkou bude oběd v místní restauraci na pláži Huanchaco, kde můžete spatřit typické rákosové čluny používané místními rybáři. Odpoledne se vypravíme k Huacas del Sol y de la Luna. Obě pyramidy jsou postavené z nepálených cihel a pocházejí z období kultury Močiků. První pyramida je největší stavba předkolumbovského období. Naopak druhá pyramida nabízí zachované nástěnné malby a možnost spatřit vnitřní strukturu stavby. Odpoledne prohlídka historického centra Trujilla. Nocleh.

9. den

Ráno se vydáme na cestu do města Cajamarca. Ubytování a po odpočinku se vydáme na vyhlídku Cerro Santa Apolonia, nabízející výhled na celé město. Další atrakcí jsou horké prameny s bazény - Baňos del Inca, kde nás čeká příjemná koupel, Plaza de Armas s katedrálou a především „výkupní místnost“ (El cuarto del rescate), kterou Inkové slíbili naplnit zlatem za propuštění zajatého panovníka Atahualpu.

10. den

V okolí města se nachází několik zajímavostí, které navštívíme. Začneme u Cumbe Mayo – starověký akvadukt vybudovaný více než 1200 let před příchodem Inků. V jeho blízkosti jsou zajímavé formace skal – Bosque de Piedras. Odpoledne nás čeká Ventanillas de Otuzco – preincké pohřebiště. Hrobky v podobě oken jsou vytesány do skalní stěny, kam pohřbívali místní kmenové vůdce. Nocleh.

11. den

Dnes nás čeká celodenní přejezd do města Chachapoyas. Tato náročná, ale scénická cesta vede přes andské hřebeny a dostaneme se až na východní část And, na úpatí Amazonského regionu. Během cesty se bude postupně měnit klima i vegetace.

12. den

Pro většinu turistů je synonymem Peru incké ztracené město Machu Pichu, nicméně sever Peru skrývá další velkolepou památku - Kuelap. Tento rozsáhlý komplex byl vybudován národem Čačapojů. Ti žili v oblasti od 8 století až do začátku 16. století, kdy jejich říši dobili Inkové a poté Španělé. Tento tajemný komplex ležící v nadmořské výšce 1800 m.n.m. a znovuobjeveno bylo v roce 1843. Díky své odlehlosti je nesrovnatelně méně navštěvované než např. Machu Picchu.

13. den

Přesun zpět na pobřeží Pacifiku do města Chiclayo. Po příjezdu krátká prohlídka města. Nocleh.

14. den

Dnes nás čeká několik významných archeologických lokalit regionu. Začneme ve měste Lambayeque , kde jsou dvě zajímavé expozice. Muzeum hrobky Pána ze Sipánu je dnes jedno z nejlepších a nejmodernějších muzeí v Jižní Americe. Naše další kroky povedou do komplexu Tucume neboli Údolí pyramid. Zde najdete pozůstatky 26 pyramid rozmístěné v blízkosti kopce Cerro La Raya. Poslední zastávkou bude Sipan – místo originální hrobky Pána ze Sipánu. Toto místo se nachází jihovýchodně od Tucume a zde v roce 1987 našli archeologové nepoškozenou hrobku. Na místě je malá expozice dokumentující vykopávky. Nocleh.

15. den

Volné dopoledne, transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.Tip z okolí
Na půvabné i tajuplné cestě Jižní Amerikou najdeme cvičiště NASA i chodící sochy Od severu z přístavu Caracas k jihu ke „konci světa” v Ushuaie to je vzdušnou čarou přes 7260 km. Projet alespoň část tohoto barevného kontinentu, to je velká výzva. Ale opravdu stojí za to. Vždyť v Andách mají přes sto šestitisícových vrcholů, opodál najdeme poušť, solnou pláň, na východě světoznámé pláže a na jihu úchvatné ledovce. Všechno se stihnout nedá, ale existují prověřené trasy, na nichž toho uvidíme dost. Pojďme si projít takzvanou „UNESCO Road”.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.