Patagonie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Chile, Argentina
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 67 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nezapomenutelné treky v divoké přírodě (Jižní Amerika)

Popis stravování

Z vlastních zásob.

Popis ubytování

10x v hostelech a penzionech, jinak ve vlastních stanech.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Argentiny – hlavní město Buenos Aires, prohlídka centra (prezidentský palác Casa Rosada, nejširší ulice světa 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca). Nocleh v hostelu.

3. den

Přelet z Buenos Aires do El Calafate na březích obrovského jezera Lago Argentino. Přejezd autobusem okolo jezer Lago Argentino a Lago Viedma do Chalténu. Nástup na trek v NP Los Glaciares v argentinských Andách.

4. den

Nalehko výstup k jezeru Laguna de los Tres s vyhlídkou na legendární žulový štít Fitz Roy (3 405 m) a procházka k malému ledovci Piedras Blancas.

5. den

Přechod pod skalní špici Cerro Torre (3 128 m).

6. den

Ranní sestup do vesnice El Chaltén a návrat do Calafate. Autobusový výlet k nejkrásnějšímu ledovci světa Glaciar Perito Moreno, kde budeme na vlastní oči pozorovat pukání ledovcového čela, tzv. telení, s možností přiblížit se čelu ledovce na lodi. Nocleh v hostelu.

7. den

Přejezd z Argentiny do chilského města Puerto Natales. Nocleh v penzionu.

8. den

Odjezd do světoznámého NP Torres del Paine, pěší přesun pampou na Campamento Paine Grande na břehu jezera Lago Pehoé.

9. den

Celodenní výšlap nalehko k ledovci Glaciar Grey.

10. den

Přechod do Campamento Los Cuernos, výstup nalehko údolím Valle Francés k panoramatické vyhlídce na barevné vrcholy Los Cuernos (“Rohy“).

11. den

Celodenní přechod okolo jezera Nordenskjöld s výstupem na Campamento Torres.

12. den

Brzy ráno výstup na vyhlídku k monumentálním skalním věžím Torres. Poté sestup a návrat do Puerto Natales, nocleh v penzionu.

13. den

Přejezd přes drsnou větrnou pampu do nejjižnějšího města Chile Punta Arenas - prohlídka města. Večer výlet do početné kolonie tučňáků Magellanových v rezervaci Seno Otway. Nocleh v hostelu.

14. den

Návrat do Argentiny. Celodenní přejezd přes Magalhãesův (Magellanův) průliv do Ohňové země (Tierra del Fuego), nejjižnější město světa a bývalá trestanecká kolonie Ushuaia. Nocleh v hostelu.

15. den

Výlet nalehko do NP Tierra del Fuego - národní park „na konci světa“, kde mj. končí Panamerická dálnice. Nocleh v hostelu.

16. - 18. den

Třídenní trek patagonskou divočinou do údolí Valdivieso a k jezeru Lago Esmeralda včetně brodění potoků, prodírání se pabukovým lesem, přechodu pestrobarevných mokřadů a stopování bobrů.

19. den

Fakultativně plavba lodí po Beagle Canalu s pozorováním lachtanů či výlet k ledovci Glaciar Martial s vynikajícím výhledem na Beagle Canal. Odlet do Buenos Aires.

20. den

Lodní výlet do delty řeky Paraná s procházkou.

21. den

Závěr v Buenos Aires. Večer odlet z Argentiny zpět do Prahy.

22. den

Návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.