Peru a Bolívie - div světa Machu Picchu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru, Bolívie
Název ubytování Peru a Bolívie - div světa Machu Picchu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 67 055 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** / **** (prvních 5 nocí v hotelu se standardem ***, zbytek v **** hotelu) - pohodlné a ověřené.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často televizorem a telefonem. V Peru jsou 3-lůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (pokoje se 3 samostatnými postelemi jsou k dispozici na vyžádání).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem leteckou společností KLM na trase Varšava - Lima - Varšava a vnitřní přelet (Cusco - Lima), letištní taxy, ubytování v hotelech (viz níže): 10 nocí, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem a vlakem, stravování: snídaně, obědy nebo večeře (dle programu) podávané formou bufetu nebo několikachodového menu (předkrm, hlavní chod, dezert, teplý nápoj, a u uvítacího oběda alkoholický aperitiv i perlivý nápoj), balíček se stravou na cestu (dle programu), služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odevzdána na celou cestu), služby delegáta - vedoucího skupiny během pobytu v Peru a v Bolívii, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: odletový poplatek v Peru cca 30 USD, spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel, vstupenky a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (vstupenky, povinný poplatek) cca 290 USD na osobu (závisí především na kurzu amerického dolaru). Fakultativní výlety jsou placeny zvlášť. Spropitné, nosiči zavazadel, portýři - cca 60 USD.JinéLet
Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Air France/KLM. Na úseku z Amsterdamu nebo z Paříže jsou lety provozovány letadly typu Boeing 747 (tzv. Jumbo Jet) nebo Boeing 777.
Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, špunty do uší, ručníky na osvěžení, jednorázová sluchátka. Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Na palubách B 747 se nacházejí monitory ve stropě, promítány jsou 1-2 filmy během letu, k dispozici jsou také individuální hudební kanály. Na palubě B 777 jsou k dispozici individuální zábavné portály s monitorem na předchozím sedadle, v nichž si lze vybrat z 80 filmů, kanálů pro děti, více než 200 hudebních CD a mnoha dalších.
Váhový limit zavazadla - příruční zavazadlo - 12 kg, odbavované zavazadlo: Mexiko/Venezuela - 2 x 23 kg, ostatní destinace - 1 x 20 kg.

Tyto informace jsou pouze informační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny učiněné leteckou společnosti v typu letadla nebo změny v palubním servisu.ProgramMachu Picchu • Lima a „peruánské Galapágy“ • náhorní plošina Nazca a kaňon Colca • jezero Titicaca • bolívijská Copacabana • setkání s šamanem • výlet lodí z tatory • Cusco a Posvátné údolí Inků • V programu slavnost INTI RAYMI (v termínu od 16.06. do 27.06.2017)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
04:15 Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours.
06:15 Odlet do Amsterdamu leteckou společností KLM.
08:25 Přílet do Amsterdamu.
12:25 Odlet z Amsterdamu do Limy leteckou společností KLM.
19:10 Přílet do Limy (místního času).
Transfer do hotelu v Limě, uvítací drink s místním zástupcem kanceláře, následně ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2
Po časné snídani přejezd dálnicí Jižní Panamericana do Nazca. Cestou zastávka v Národní rezervaci Paracas. Plavba na ostrovy Ballestos (nazývané malými Galapágy) obývané lachtany, pelikány, tučňáky Humboldtovými a různými ptáky. Během další cesty krátká přestávka v malebné oáze Huacachina a u vyhlídkové věže "Mirador" na náhorní plošině Nazca, kde se vyskytují záhadné linie a obrazce, které lze v celé své kráse pozorovat z letadla. Z "Miradoru" lze pozorovat figuru ruky a stromu. Příjezd do Nazca. Ubytování v hotelu (s bazénem), večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Po snídani pro zájemce (za příplatek cca 120-150 USD) možnost letu sportovním letadlem nad plošinou Nazca, kde byly na velké ploše vyryty linie představující různé figury a kresby zvířat. Jejich původ zůstává dodnes záhadou a teorií na jejich téma stále přibývá. Shora vypadají jako tajemné obrazy, které mají téměř kosmický původ. Poté oběd a přejezd do Arequipy, která je díky barvě kamene, z něhož jsou zdejší budovy postaveny, známá jako bílé město (lunch box na cestu). Příjezd do Arequipy, ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 4
Po snídani prohlídka Arequipy - procházka starým městem. Program zahrnuje prohlídku: náměstí Plaza de Armas - považovaného za jedno z nejkrásnějších náměstí v Peru, ozdobného Jezuitského kostela La Compania (s krásně zlaceným oltářem v barokním slohu), katedrály (La Catedral), koloniálních rezidencí, kláštera sv. Kateřiny (Monasterio de S. Catalina) s nádhernými arkádami a krásnou zahradou. Dále se vydáme do údolí Colca překrásnou trasou s výhledem na zasněžené vrcholky a vulkány, typické indiánské vesnice a stáda pasoucích se lam a alpak (lunch box na cestu).
Upozornění! Cesta povede průsmykem ve výšce více než 4000 m n. m. - možnost výškové nemoci, na kterou lze zakoupit místní tabletky „soroche pills“! Večer příjezd do Chivay. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. Večer možnost využití termálních lázní. (Trasa cca 150 km).

Den 5
Po časné snídani přejezd ke kaňonu Colca, k vyhlídkovému místu Kondoří kříž (Cruz del Condor), ze kterého lze sledovat slavné andské kondory a úchvatné panorama kaňonu (oběd na trase). Malebný kaňon se táhne 100 km podél řeky Rio Colca a jeho hloubka dosahuje až 3200 m! Přejezd do Puna, města u jezera Titicaca, ubytování, přenocování. (Trasa cca 250 km).

Den 6
Po snídani odjezd autokarem do Copacabany (Bolívie). Krátká prohlídka hlavního náměstí a svatyně Panny Marie. Přestup na katamarán a plavba na Ostrovy slunce. Návštěva incké zahrady a historické incké fontány. Poté návštěva soukromého exkluzivního etnografického muzea INTI WATA. Zlatým hřebem dne bude setkání se šamanem a plavba autentickou lodí z tatory (jako za inckých časů). Oběd na katamaránu, poté zpáteční plavba do Copacabany a návrat autokarem do hotelu v Puno. (Trasa cca 250 km).

Den 7
Budíček před východem slunce (pro zájemce) a pozorování vycházejícího slunce nad jezerem Titicaca. Po snídani přejezd do Cusca (lunch box na cestu) a prohlídka hlavního města incké říše a nedalekých zřícenin. Procházka historickým centrem, kde lze na každém kroku rozeznat pozůstatky inckých budov. Program zahrnuje návštěvu: Coricanchy - chrámu Slunce, Plaza de Armas, katedrály (zdejší oltář je vyroben ze stříbra), v níž se nachází mauzoleum jednoho z nejslavnějších kronikářů - peruánského Inky Garcilase de la Vegy, kostela Jesus Maria a El Triunfo. Navíc si v blízkosti města prohlédneme starověké incké stavby: pevnost Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Večer slavnostní večeře s folklorem. Návrat do hotelu a přenocování. (Trasa cca 350 km).

Den 8
Po časné snídani odjezd autokarem do Ollantaytamba a poté vlakem do Aguas Calientes, ležícího na úpatí Machu Picchu (místa, kam španělští dobyvatelé nikdy nedošli). Skalní město - svatyně Machu Picchu, známé jako "ztracené město Inků" (od července 2007 je zapsáno na seznamu sedmi divů světa), se nachází na vrcholu hory, k níž s velkou námahou přijíždějí speciální turistické autobusy. Budeme moci obdivovat skalní chrám Tří oken, Sluneční observatoř a malebné zahradní terasy. Oběd nebo večeře v závislosti na hodinách odjezdu vlaku. Návrat vlakem a poté autobusem do Cuzca. Přenocování. (Trasa cca 100 km).

Den 9
Po snídani přejezd do Posvátného údolí Inků, které se rozkládá podél řeky Urubamby meandrující mezi horami. Navštívíme koloniální město Pisac a zříceninu incké pevnosti Ollantaytambo. Cestou bude možné se setkat s indiány vedoucími svá stáda lam a alpak. Během cesty oběd. Návrat přes vesnici Chinchero, návštěva hlavního náměstí a historického koloniálního kostela ze 17. století. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km).

V termínu od 16.06.2017 do 27.06.2017 v tento den Vás namísto standardního programu srdečně zveme k účasti na slavnosti INTI RAYMI (na místě požadovaný příplatek za vstupenky cca 200 USD).
Budete mít jedinečnou příležitost zúčastnit se tradiční každoroční slavnosti zimního slunovratu, nazývané Inky jako Inti Raymi - Slavnost Slunce. Kdysi se na hlavním náměstí obětovávala zvířata ve společnosti dobře oblečených mumií vládců, pijících litry chicha, tančících a zpívajících po dobu několika dní. Dnes stovky herců oblečených ve velmi barevných kostýmech odkazujících na dobu incké říše znovu provádějí rituály datované před více než 500 lety za doprovodu andské hudby a diváků z celého světa.

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Cuscu. Přelet do Limy. Prohlídka koloniální Limy (město je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO vzhledem k úchvatným památkám z období barokního Španělska). V rámci programu: procházka starým městem, v jehož centru se nachází Plaza Mayor s katedrálou, kde navštívíme hrob dobyvatele incké říše Francisca Pizarra, poté si prohlédneme Arcibiskupský palác, radnici a prezidentský palác. Navštívíme také muzeum - klášter sv. Františka s působivými katakombami. Přejezd na oběd. Odpoledne návštěva muzea Larco Herrera s největší sbírkou předkolumbovského umění, mimo jiné sál zlata, textilu a erotické keramiky. Návrat do hotelu. Přenocování. (Trasa cca 150 km).

Den 11
Po snídani volný čas na poslední nákupy, pro zájemce procházka u Pacifiku. Oběd. Odlet do Polska.
21:15 Odlet z Limy do Amsterdamu leteckou společností KLM.

Den 12
15:30 Přílet do Amsterdamu.
21:15 Odlet z Amsterdamu leteckou společností KLM.
23:15 Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!
- Program je pouze informační a může se změnit v závislosti na politické či klimatické situaci. Během silvestrovského termínu může být návštěva muzea Larco Herrera přeložena na jiný den.
- Elektrické napětí v Peru je 220 V. Zástrčky nejsou evropského typu.
- V bankách nebo směnárnách nejsou akceptovány bankovky 100 USD řady CB B2.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Prosíme o kontrolu hodin před odletem na r.pl/rozklady.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.