Poznávací Zájezd Peru - Corupuna 6 425m, k pramenům Amazonky (expedice, trek)

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 54 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Expedice pro dobrodruhy jejichž cílem je český prvovýstup na odlehlou sopku Nevado Corupuna 6 425 m na jihu Peru. Nevado Corupuna je třetím nejvyšším vrcholem peruánských And a nejvyšší sopkou země. Výstup na vrchol, ležící v drsné a zřídka navštěvované oblasti Cordillera Volcánica, není technicky náročný. Vzhledem k velkému převýšení a klimatickým změnám však klade vyšší nároky na kondici a vytrvalost. Zlatým hřebem je výprava k pramenům Amazonky. Na závěr ještě výstup na další šestitisícovku Chachani 6 075 m.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Vyšší - dlouhé celodenní přechody / přejezdy na kole do 8 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1.den

Přílet do Limy, nekrásnějšího města Jižní Ameriky

2. - 5.den

Přejezd přes rozsáhlou náhorní plošinu Altiplana, která se nachv národním parku Salinas, zde spatříme alpaky, lamy, vikuně a viscachas - činčily podobné králíkům. Přejezd ke kaňonu Colcai terasami. Možnost koupání v místních termálních lázních. Výlet Cruz del Condor, kde budeme pozorovat kondory, pokud budeme mít štěstí, spatříme, jak se nechávají nadnášet teplým vzdušným proudem, stoupajícím z kaňonu.

6. - 28.den

Čeká nás náročný a dlouhý výstup na samotnou sopku Nevada Corupuna 6 425 m. Poté sestup do základní tábora s návratem do Arequipy. Den na odpočinek a relax. Poté příprava a balení na výpravu k prameni Amazonky. Před námi je 5 denní trek pohořím (možnost pronajmutí mezků). Během treku dosáhneme sedla 5250 . Návrat k prameni Amazonky, dále zpět do základního tábora a místní základny. Po celou dobu trvání treku jsou noclehy ve vlastních stanech a stravování z vlastních zásob.

29.den

Návrat do Limy, prohlídka města a možnost nákupu suvenýrů apod.

30.den

Odlet z Limy zpět do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.