Severní Peru

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Peru
Název ubytování Severní Peru
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 78 930 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a Lodge kategorie ** / *** - (12 započatých nocí v hotelu). Lodge jsou vybaveny moskytiérou, vyskytují se přerušení dodávek elektřiny.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často televizorem a telefonem. V Peru jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (pokoje se 3 samostatnými postelemi jsou k dispozici na vyžádání).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: cestu letadlem společnosti KLM na trase Varšava - Lima - Varšava a vnitřní lety (Lima - Iquitos - Lima - Cusco - Lima), letištní poplatky, ubytování v hotelech (viz. níže, 12 započatých dnů v hotelu), dopravu klimatizovaným autobusem nebo minibusem a vlakem, stravu: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu nebo několika chodového menu (předkrm, hlavní chod, dezert, teplý nápoj a u uvítacího oběda alkoholický aperitiv i perlivý nápoj) dle programu, balíček se stravou na cestu dle programu, asistenci polského zástupce během odbavování (zavazadla budou odevzdána na celou cestu), péči průvodce o skupinu během celého pobytu v Peru, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: odletovou taxu v Peru cca 30 USD, spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel, vstupenky a další osobní výdaje. Náklady na účast v programu (vstupenky, povinný poplatek) cca 280 USD na osobu (závisí především na kurzu amerického dolaru). Spropitné, nosiči zavazadel, vrátní - cca 50 USD. Fakultativní výlety (jsou placeny zvlášť).ProgramLima a Cuzco • Machu Picchu •Iquitos • peruánská Amazonie • Chan Chan - hlavní město kultury Chimu • nejstarší civilizace Ameriky - Caral • sbírka Larco Herrera - největší sbírky prekolumbijského umění

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
04.15 Sraz ve Varšavě na odbavovacím stanovišti Rainbow Tours.
06,15 Odlet do Amsterdamu linkami společnosti KLM.
08:25 Přílet do Amsterdamu.
12.25 Odlet z Amsterdamu do Limy linkami společnosti KLM.
19.10 Přílet do Limy (místního času).
Doprava do hotelu v Limě, uvídtací drink s místním zástupcem kanceláře. Ve večerních hodinách pro zájemce (v rámci možností) představení Zpívající fontány v Parque de las Aguas (35 USD). Ubytování v hotelu, nocleh.

Den 2
Po snídani doprava na letiště a let do Iquitos, města ležícího v srdci amazonské džungle. Je to největší město na světě, do nějž nevedou žádné silnice ani železnice. Doprava lodí do lodge (cca 2,5 hod.), ubytování. Procházka džunglí. S pomocí průvodců se vydáme po stopách zajímavých živočichů, barevných papoušků, zajímavých druhů ptáků, opic a lenochodů. S trochou štěstí se nám podaří spatřit sladkovodní delfíny nebo možná i kapustňáky. Ve večerních hodinách se zaposloucháme do zvuků divoké přírody a za svítání nás probudí přátelští vřešťani - červené opice z čeledi chapánovitých. Večeře a nocleh.
Upozornění! Hlavní zavazadla budou uložena v hotelu. Doporučujeme vzít si s sebou příruční zavazadlo s maximální váhou 8 kg/osoba.

Den 3
Po snídani celodenní výlet lodí po Amazonce spojený s návštěvou plovoucích indianských vesnic, čas na nákup místních řemeslných výrobků, například výrobků z vinných palem - moriche. Pro místní indiány Yagua má velký tradiční význam konzumace ovoce této rostliny, výroba vína a použití vláken k výrobě lana. Oběd v plenéru. Zkoumání tropické fauny a flóry. Návrat do lodge, večeře a nocleh.

Den 4
Po snídani check-out, zpáteční plavba po Amazonce a doprava na letiště v Iquitos. Největší ekonomický rozvoj města se připisuje na konec devatenáctého století díky poptávce kaučuku. Prohlédneme si úchvatné rezidence, které jsou svědky dávné slávy, navštívíme, mimo jiné Železný dům navržený Gustavem Eiffelem a slavný ovocný a rybí trh ve čtvrti Belen. Let do Limy, ubytování, večeře a nocleh.

Den 5
Po časné snídani se vydáme do pevnosti Paramonga postavené kulturou Chimú cca v roce 1200 n.l. Poté cesta do Casmy, kde spatříme jedno z nejstarších archeologických nalezišť v Peru. Zastávka u chrámu pocházejícího z roku 1600 př.n.l. Doprava do hotelu ve městě Huaraz (3052 m n. m.), který je turistickou základnou pro národní park Huascaran. Ubytování, večeře a nocleh. Trasa cca 400 km.

Den 6
Po snídani celodenní výlet do starobylého chrámu ku cti jaguára - Chavin de Huantar (UNESCO). Cestou spatříme, mimo jiné vysokohorské jezero Laguna Querococha (3980 m n.m.) a projedeme nejvýše ležícím tunelem na světě - Cahuish. Po obědě prohlídka archeologického komplexu Chavín de Huantar, který leží ve výšce 3 180 m nad mořem a skládá se z dobře zachovalých podzemních chodeb, ceremoniálnsích balvanů a podobizen divokých zvířat, která přežila více než 3000 let. Návrat do hotelu, nocleh. Trasa cca 250 km.

Den 7
Snídaně (případně formou brakfast boxu na cestu) a cesta na druhou stranu andského pohoří do Trujillo - peruánského resortu ležícího nad Tichým oceánem. Malebná horská cesta vede přes Canon del Pato, který je známý pro své tunely vytesané do skal a dechberoucí výhledy. Ubytování v hotelu ve městě Trujillo, pro zájemce procházka po Plaza de Armas - hlavním náměstí. Večeře a nocleh. Trasa cca 305 km.

Den 8
Po snídani se vydáme do Chan Chan - starobylého hlavního města kultury Chimu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Před 3000 lety bylo město Chan Chan největší metropolí v jižní Americe. Poté si prohlédneme pyramidy Slunce a Měsíce postavené ze 143 miliónů cihel sušených na slunci. Po obědě navštívíme komplex El Brujo a Señora de Cao, kde byla nalezena dokonale zachovalá mumie první peruánské vládkyně. Návrat do hotelu na nocleh. Trasa cca 250 km.

Den 9
Po časné snídani cesta známou cestou Carretera Panamericana táhnoucí se podél Pacifiku od Aljašky až po Chile. Cestou se zastavíme na oběd a navštívíme archeologické naleziště Caral (památka UNESCO) - nejstarší na celém kontinentu. Dávné město Caral s rozlohou 66 ha bylo postaveno před 5000 lety stejnojmennou civilizací, v současné době zde stále probíhají vykopávky. V odpoledních hodinách odjezd do Limy, ubytování a nocleh. Trasa cca 520 km.

Den 10
Po snídani doprava na letiště a odlet do Cuzca, dávného hlavního města incké říše Tahuantinsuyo ležící v Andách ve výšce 3399 m nad mořem. Nejprve navštívíme Sacsaywaman, inckou citadelu zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Po přestávce na oběd (za poplatek) doporučujeme procházku malebným starým městem Cuzco: Plaza de Armas, katedrála a starověký chrám slunce Coricancha. Večeře s folklórem, ubytování, večeře a nocleh.

Den 11
Po snídani odjezd do Ollantaytambo, kde začneme výlet do Machu Picchu, jednoho ze sedmi divů světa zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Vlak nás přepraví vyhlídkovou trasou vedoucí přes džungli podél řeky Urubamba do poslední stanice, která se nachází na úpatí zříceniny. Město Machu Picchu je doslova vtlačeno mezi andské pohoří a Amazonii, pravděpodobně právě díky této lokalitě zde nikdy nevkročili španělští dobyvatelé. Prohlédneme si zde zahradní terasy, chrám Tří oken a sluneční observatoř, vystoupíme také na vyhlídku, odkud se rozprostírá pohlednicový výhled na celé město. Večeře v Machu Picchu Pueblo, návrat do hotelu, nocleh. Trasa cca 380 km.

Den 12
Snídaně, doprava na letiště a krátký let do Limy. V programu procházka koloniální Limou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Na Plaza Mayor si prohlédneme katedrálu s hrobkou Francisca Pizarra a prezidentský palác, poté navštívíme klášter sv. Františka, katakomby a vlakové nádraží Desamparados, odkud vede železniční trať navržená Ernestem Malinowskim. Po večeři doporučujeme návštěvu soukromé sbírky Larco Herrera, kde jsou k vidění neocenitelné památky peruánské kultury, jako například písmo Kipu, prekolumbijské textílie a erotická keramika. Ubytování v hotelu a nocleh.

Den 13
Snídaně, check out z hotelu, volný čas na poslední nákupy nebo procházku podél útesu s krásným výhledem na oceán. Doprava na letiště a odlet do Polska přes jedno z evropských letišť.

Den 14
Přílet do Polska.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Doporučujeme si zabalit: cestovní pas platný po dobu alespoň šesti měsíců, pohodlné boty na chůzi po horách, sandály nebo žabky, opalovací krém s UV filtrem, sluneční brýle, repelent, pláštěnku, teplý svetr nebo mikinu, ručník, pokrývku hlavy, lehké oblečení s dlouhým rukávem, baterku, malý batoh jako příruční zavazadlo.
- Nejvyšší bod trasy leží ve výšce cca 4500 m nad mořem - před odjezdem se doporučujeme poradit se svým lékařem. V Andách převládají nízké teploty (večer/ráno cca 5°C) zatímco v poušti mohou teploty překročit 35°C.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.