Advent v Krakově 2016

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Polsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 1 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. Den

1. DEN: Odjezd z Brna (další nástupní místa trasa 4 bez příplatku, zdarma Tišnov a Kuřim) v ranních hodinách. Navštívíme bývalé sídelní město polských králů - město KRAKOV. Shlédneme druhou nejstarší univerzitu ve střední Evropě (po Karlově Univerzitě), věž bývalé radnice ze 14. století, kostel Nanebevzetí Panny Marie (ukrývající jedno z vrcholných děl polského gotického umění, oltář z dílny Wita Stwosza) a především mohutnou budovu Sukiennice, místo, kde se dříve prodávaly látky, hlavně sukno. Neopomeneme projít židovskou čtvrť Kazimierz, kolem mnoha atraktivních historických domů, paláců a náměstí s kostely. Přejedeme na ubytování.

2. Den

2. DEN: Ve městě WIELICZKA (UNESCO) sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli. Nachází se zde nejméně 300 kilometrů chodeb v hloubce až 327 metrů. Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli, lustry, reliéfy nebo jedinečné ze soli vytesané sochy známých osobností, které berou dech. Můžeme zde spatřit mimo jiné nádherný oltář s reliéfem Poslední večeře podle obrazu da Vinciho. Poté se přesuneme do KRAKOVA (UNESCO), jehož dominantou a turistickým magnetem vrch Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad. V adventní době je vstup na hrad Wawel zdarma a zájemci si jej budou moci prohlédnout! Zavítáme také na největší evropské náměstí Rynek, který hostí jedny z největších a nejstarších evropských adventních trhů. Nabízejí se zde tradiční jídla a umělecké řemeslné produkty. Místní specialitou je pitný med, jehož výroba je velmi podobná jako u vína. Budete zde moci ochutnat smažené pstruhy, tradiční klobásky a například také věhlasný prejt. Vašim uším dozajista zalahodí zvuk trubky hejnala, který zní vysoko z věže! Každý rok tu také probíhá soutěž o nejhezčí tradiční krakovský betlém. V těch místních se jako motivy objevují krakovské kostely i hrad Wawel, stejně tak jako osobnosti polské minulosti i současnosti. Odpoledne odjedeme do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 490,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 116,- KčZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.