Beskydy a historická města Krakov a Kroměříž

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Polsko
Název ubytování Beskydy a historická města Krakov a Kroměříž
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 6 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

5denní zájezd s denním přejezdem

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

5denní zájezd s denním přejezdem

Den 1

Odjezd ráno. Příjezd do Kroměříže. Prohlídka Arcibiskupského zámku (UNESCO) – bývalé letní rezidence olomouckých arcibiskupů. Po prohlídce možnost vystoupat na 84 metrů vysokou Zámeckou věž s pohledem na historické centrum Kroměříže. Návštěva Květné zahrady (UNESCO). Zahrada patří mezi nejvýznamější zahradní výtvory v celosvětovém měřítku. Odjezd na ubytování do hotelu Horal v Rožnově pod Radhoštěm. V ceně bazén s protiproudem a masážními tryskami. Fakultativně večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd na Pustevny pod vrcholem Radhošť s unikátní dřevěnou architekturou. Možnost pěší vycházky na Radhošť, nejvyšší horu Beskyd s poutní kaplí sv.Cyrila a Metoděje. Na trase známá socha pohanského boha Radegasta. Návštěva technického muzea legendární značky Tatra v Kopřivnici. Zastávka ve Štramberku a prohlídka historického centra s hradem a známou vyhlídkovou věží „Štramberská Trúba“. Krátká procházka k jeskyni Šipka, archeologickému nalezišti světového významu, které je národní přírodní památkou. Návrat do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Návštěva skanzenu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Odjezd do Polska. Návštěva vyhlášených solných dolů Wieliczka (památka UNESCO). Výprava do podzemí přiblíží historii těžby soli, uvidíte podzemní solná jezera i solnou kapli sv.Krále s řadou soch a reliefem Poslední večeře vytesaných ze soli. Přejezd do Krakova a ubytování v hotelu Ibis. Individuálně večeře a procházka večerním Krakovem. Nocleh.

Den 4

Snídaně. Celodenní prohlídka historického centra Krakova (památka UNESCO). Největší evropské středověké náměstí Rynek Główny s dominantním kostelem Panny Marie, kostelem sv. Vojtěcha a známými tržnicemi Sukiennice. Dále tzv. Královskou cestou až k návrší Wawel, kde se nad řekou Vislou tyčí hrad Wawel, který byl v minulosti sídlem polských králů, a majestátní katedrála sv. Stanislava a sv. Václava s hrobkami polských panovníků. Večer odjezd zpět do ČR.

Den 5

Návrat ráno.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.