Pohodový týden - Polsko - Polský národní park Bies

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Polsko, Evropa, Polsko
Název ubytování Ubytování Adc
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: Polopenze.

Popis ubytování

Ubytování:7x nocleh v *** horském hotelu.

Program zájezdu

1. den:

ranní odjezd ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v hotelu v centru Bieszczad ve středisku Ustrzyki Górne, večeře.

2. den:

autobusem se přesuneme do vesnice SMEREK, odkud zahájíme výstup na nejzápadnější z Bieszczadských polonin - POLONINU WETLÍNSKOU. Od vrcholu SMEREK (1 222 m) si budeme užívat příjemného hřebene s báječnými rozhledy. Z HASIAKOWI SKÁLY sestoupíme kolem turistické útulny Puchatka k autobusu do vsi Berehy Gorne. Návrat na ubytování.

3. den:

po nepatrném přiblížení autobusem vyrazíme tentokrát na nejvýchodnější masiv Bieszczad s nejvyšším vrcholem celého pohoří TARNICA (1 346 m). V první části vystoupáme na BUKOWÉ BERDO a po podkově hor dojdeme až na nejvyšší štít polských Bieszczad. Otevře se nám výhled na hřebeny hor, především na ukrajinskou stranu daleko do území bývalé Podkarpatské Rusi. Po hřbetu SZEROKI WIERCH sestoupíme až do Ustrzyku Gornych.

4. den:

odpočinkový den vyplníme výletem úzkokolejkou do údolí říčky Solinka. Ráno se autobusem přesuneme do městečka CISNA a vláček nás vyveze do nitra Bieszczadských lesů. Pak nenáročnou cestou, údolím potoka Balniczka, sejdeme k hlavní cestě. Ve zbytku dne se vypravíme autobusem na území dříve obývané Lemky, až k dřevěnému kostelíku z roku 1802 ve vesnici KOMANCZA. Poté autobusem zpět na ubytování.

5. den:

celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny, na vrchol KREMENEC (1 221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1 302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.

6. den:

další, oddechovější túra je k pramenům řeky Sanu. Než nás autobus doveze na „konec světa“ a na začátek túry, zajdeme si prohlédnout dřevěný kostelík sv. Michala Archanděla z 18. století ve SMOLNIKU, pak si přibrzdíme u zubří obory. Poznáme samotný jihovýchod Polska, liduprázdný kraj, kde není problém narazit na medvědí stopy, kde civilizaci připomíná jen lokálka projíždějící po ukrajinské straně údolí, kde po původních obyvatelích zůstali jen hřbitovy a základy stavení.

7. den:

poslední turistický den nás čeká malebná POLONINA CARYNSKÁ. Nejkratší z hřebenových túr si rozhledy a krásou v ničem nezadá se všemi předchozími.

8. den:

po snídani odjezd do města SANOK se známým skanzenem, prohlídka skanzenu věnovaného lidovému stavitelství Bojků a Lemků, návštěva města s hradem v gotickém stylu, posezení na lavičce u památníku dobrého vojáka Švejka, večerní návrat do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.