Lisabon a Sintra

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Lisabon
Název ubytování Lisabon a Sintra
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 17 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lisabon - Sintra - fakultativně Óbidos - fakultativně Nazaré - fakultativně Fátima

Popis stravování

kontinentální snídaně

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v Lisabonu v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy pouze na vyžádání.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu a transfer k ubytování.

2. den

Snídaně, odjezd do míst, kde si portugalští králové stavěli svá letní sídla - pohádkové městečko Sintra s množstvím pamětihodností i příjemným mikroklimatem. Možnost návštěvy Královského paláce, který je proslavený svými obrovskými kónickými komíny. Poté přesun do západní čtvrti Lisabonu - Belém s řadou památek UNESCO, prohlídka nejvýznamnějších z nich – kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém, který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu, a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Po obědě přejezd slavnou historickou tramvají do nejstarší čtvrti Alfama. Po cestě vdechneme atmosféru lisabonských úzkých uliček s domy s typickými balkonky, vyzdobenými kachlíky azulejos a květinami. Na vyhlídce Sluneční brány se nám otevře pohled na řeku Tejo a tajemné ulice Alfamy. Procházka k nejstarší lisabonské katedrále Sé, vyhlídce Sv. Lucie. Večer návrat na ubytování.

3. den

Snídaně, individuální volno v Lisabonu. Možnost fakultativního výletu do věnného města královen Óbidos s bělostnými domečky porostlými buganvíliemi, kapličkami a kostelíky, hradem a překrásnými výhledy do kraje. Městečko je proslulé višňovým likérem Ginja, který si nejlépe vychutnáte z čokoládového pohárku. Přejezd do původní rybářské vesnice Nazaré, která má vyhlášenou poutní vyhlídku Sítio, fakultativně možnost obědu v restauraci s místními rybími specialitami. Na závěr dne návštěva jednoho z největších mariánských poutních míst na světě – Fátima, kde se 3 malým pasáčkům roku 1917 zjevila panna Maria. Návrat do Lisabonu, nocleh. (Tento den se také nabízí možnost uspořádat tradiční večeři s hudebním programem Fado).

4. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.