Luna Alpinus

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Algarve, Albufeira
Název ubytování Luna Alpinus
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 21 271 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
6 let starý moderní hotel Luna Alpinus se nachází v malém letovisku Acoteias, které se nachází cca 8 km od centra města Albufeira a 12 km od exkluzivní Vilamoury s krásným přístavem jachet. V blízkosti je obchod, několik barů a malých restaurací. Nedaleko hotelu se nachází autobusová zastávka, odkud se můžete dostat i do okolních měst. Na krásnou písečnou pláž Praia de Falesia je asi 1,5 km (přístup na pláž po schodech). Hotel nabízí denní kyvadlovou dopravu na pláž a do centra Oura (2x denně). Oura je nazývaná novým centrem Albufeiry - široký výběr barů, restaurací, diskoték. Letiště ve Faro je vzdáleno cca 30 km.

Pokoje
V hotelu Luna Alpinus je k dispozici 183 apartmánů rozmístěných ve třech budovách. Všechny komfortně zařízené a vybavené, prostorné, klimatizované, s TV se satelitním příjmem, telefonem, trezorem (za poplatek cca 15 EUR/týden), kuchyní (lednice, varná deska, nádobí a příbory), balkon (balkonový nábytek).
- Apartmány s 1 ložnicí (T1) - pro max. 4 osoby, obývací pokoj s 2 místnou pohovkou, oddělená ložnice, koupelna (fén).
- Apartmány se 2 ložnicemi (T2) - pro min.4 plně platící osoby a max. pro 5 dospělých osob, nebo až pro 6 osob, ale pouze ubytování 4+2 nebo 5+1, obývací pokoj s 2 místnou pohovkou, 2 ložnice, 2 koupelny (v jedné z nich fén).
Dětská postýlka do 2 let zdarma.

Vybavení
Recepce, výtahy, prostorná lobby, restaurace, bar, snack bar, 2 sluneční terasy (jedna z nich je obklopena zelení), lehátka a slunečníky na terase zdarma, 2 bazény a brouzdaliště (v bazénech čerstvá voda), konferenční místnost, bankomat, parkoviště. Hotel Luna Alpinus nabízí plážové osušky (záloha cca 10 EUR). Wi-Fi připojení v lobby zdarma, placené internetové stanice (asi 1 EUR/6 min.). Na pláži lehátka a slunečníky za poplatek asi 8 EUR/osoba.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Občerstvení: sendviče s místními sýry a šunkou, pizza, párky v rohlíku, zmrzlina (11:00-12:30 a 14:30-17:30), odpolední svačina: koláče, pečivo, káva, čaj (17:00-18:00), místní alkoholické a nealkoholické nápoje (11:00-23:00).

Sport a zábava
Hotel Luna Alpinus nabízí zábavu pro děti i dospělé několikrát týdně (např. aerobik, hry, soutěže, večerní show). Zdarma stolní tenis, šipky. Placený kulečník. Na pláži je centrum vodních sportů za poplatek (skútry, windsurfing, potápění). Ve vzdálenosti cca 200 metrů od hotelu je golfové hřiště (za poplatek) pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet tento exkluzivní sport.

Místní hodnocení
****

Náš názor
Pěkný hotel s dobrými službami a velmi prostornými apartmány. Hotel Luna Alpinus je skvělý pro rodiny s dětmi a pro všechny ty, kteří si chtějí odpočinout od shonu typických velkých středisek. Jako plus krásné pláže s působivými červenými útesy. Doporučujeme!

Jiné
http://www.lunahoteis.com/

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště - hotel - letiště, 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu hotelu, služby polsky mluvícího delegáta, pojištění TU Europa verze Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu hotelu, nápoje k jídlům (pokud není uvedeno jinak), osobní výdaje.Výlety v okolíLISABON - cena cca 70 EUR/osoba
V Lisabonu uvidíme hrad de Sao Jorge (sv. Jiří) - bývalé královské sídlo, ze kterého je vidět nádherné panorama města, katedrála a čtvrť Belem s klášterem dos Jeronimos,
věž de Belem, větrná růžice a památník připomínající slavné objevy
portugalských dobyvatelů Jindřicha Mořeplavce, Vasco da Gamy, Magalhaese.

LISABON A FÁTIMA - cena cca 160 EURO/os.
Dvoudenní výlet do Lisabonu a Fátimy začíná v Alfamě - čtvrti Lisabonu, poté uvidíme věže Belem, klášter Dos Jeronimos a Památník objevitelů, volný čas na oběd a nákupy v centru města. Transfer do hotelu v Lisabonu. Nocleh. V dopoledních hodinách pojedeme do Fátimy, kde navštívíme baziliku Panny Marie
Růžencové, ve které oltář nabízí scénu zjevení tří dětí: Lucie, Francisca a Jacinty.
Upozornění! Do baziliky se nesmí vstoupit v kloboucích, šortkách, atp., pro vstup do chrámu je nutné vhodné oblečení.

SEVILLA - cena cca 63 EUR/osoba
Výlet autokarem do hlavního města Andalusie, v rámci programu sněhobílá čtvrť Santa Cruz, jedna z největších katedrál na světě (s Kolumbovou hrobkou), procházka parkem Marie Louisy (v roce 1929 se zde konala výstava Latinské Ameriky), americké náměstí a španělské náměstí.

Upozornění! Předchozí popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme zaručit, že se všechny budou realizovat. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálními cenami je k dispozici u našich delegátů.JinéPORTUGALSKO - ALGARVE (obecné informace)

Měna
EURO - můžete platit kreditní kartou a používat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst kde si můžete směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat malé částky jako spropitné a to zejména pro řidiče fakultativních výletů a zaměstnance hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že spropitné je připočítáno do účtu v restauraci.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Portugalska na základě platného občanského průkazu.

Čas
- 1 hodina ve srovnání s časem v České republice.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 15 EUR; 1 l vody 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici ve výši 0.75 EUR. Na mnoha místech se nacházejí poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Telefonní karty stojí 6-12 EUR. Tarif roamingu si prosím ověřte u svého operátora ještě před odjezdem na dovolenou. 

Algarve
Algarve nacházející se na jihu Portugalska, je místo které musíte vidět. Algarve je slunečné a krásné. Najdete zde široké pláže, útesy a teplé moře. Všechno ve středomořském klimatu s nádechem bohaté historie.

Lokality v regionu Algarve:

Tavira - je malé středověké městečko se spoustou kaplí a kostelů (více než 20), křivolakými uličkami, věžemi, kopulemi, minarety a římským mostem Gilão spojující břehy řeky, to vše vytváří jedinečné scenérie v Algarve. Tavira se nachází v národním parku Rio Formosa, východně od Faro, který leží na laguně a od otevřeného oceánu jej odděluje ostrov Ilha de Tavira - ráj pro všechny milovníky zlatého písku a vln (abyste se dostali na pláž budete muset použít člun nebo vodní taxi). Odpoledne možnost prohlídky městečka, povečeřet v jedné z mnoha vynikajících rybích restaurací, pak posedět na stinném náměstí a vychutnat si skleničku mendronho (místní brandy).

Vilamoura - živé a exkluzivní letovisko vytvořeno pro vyžití turistů se nachází západně od Faro. Zde najdeme největší přístav v jižní Evropě. Kolem přístavu jsou seskupeny hotely, značkové obchody, trendy restaurace, kluby a bary. Pro fanoušky fotbalu se nachází ve Vilamoura bar Sete, který patří slavnému portugalskému fotbalistovi Luisi Figovi. Pro golfisty je mezi Vilamoura a nedaleko Quarteira 10 golfových hřišť. Pro ty kteří mají rádi riziko je zde kasíno, kde můžete nejen vyhrát nebo ztratit jmění, ale také vidět různá představení. Pro milovníky procházek jsou zde široké, písčité pláže,táhnoucí se na míle daleko na východ i na západ.

Albufeira - nejznámější a nejrozsáhlejší středisko Algarve, které se nachází přímo uprostřed jižního pobřeží Portugalska. Albufeira je rozdělena do 6 čtvrtí (každá s vlastním centrem) - od východních hranic resortu Falezia, Olhos d'Agua, Oura, Albufeira - staré město se slavnou Praia de Pescadores, Sao Rafael a nakonec Salgadus. Pro ty, kteří hledají noční život jeThe Strip, největší koncentrace barů, hospod a nočních klubů v resortu. Albufeira je také velkým kulturním centrem. Kalendář letních akcí praská ve švech. Můžete sledovat vystoupení, módní přehlídky, poslouchat hudbu, konají se zde sportovní turnaje, kulinářské festivaly, bleší trhy, atd. Pláže Albufeiry jsou plné jemného písku, skalních útvarů a třpytivých červených útesů.

Carvoeiro - malé, velmi okouzlující letovisko, jež se nachází mezi Portimao a Albufeirou, s krásnou pláží a topografií a‘la Portofino. Je zde spousta malých pláží a jeskyní zaplavovaných vlnami a útesy vyčnívajících z oceánu. Není zde mnoho hotelů, převažují vily a apartmány, proto se Carvoeiro zdá trochu líné a příliš tiché, ale nenechte se oklamat prvním dojmem - v centru je spousta malých restaurací, barů, hospůdek a obchodů se suvenýry.

Alvor – nejméně využíván turisty a položen nejzápadněji od rekreační oblasti (mezi Lagos a Portimao). V centru obce se nachází několik restaurací, které oceňují i místní obyvatelé, několik hospůdek a několik obchodů se suvenýry. Nicméně Alvor má v sobě spoustu kouzla a klidu pro osoby které si chtějí odpočinout od hluku a lesku velkých turistických středisek.Pro ty, jimž chybí shon městského nočního života je blízko Portimao (cca 5 km), město a přístav pocházející z římské doby a střediskem Praia da Rocha vyhlášeným svými krásnémi plážemi a grilovanými sardinkami.

Odlety z: Waršavy, Katovic, Poznaně, Wratislavi a Gdaňska. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem u odbavovacího stánku Rainbow Tours. Aktuální časy odletů si zkontrolujte na r.pl/rozklady.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.